Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Amber of Liepaja 2022

21.7. - 23.7.2022 Tiger, Monkey, Elephant, Puma, Alligator | Latvia

Men competition
Lohkotilanteet

First round

Group A
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Christoff Eilers(BEL)4316 - 384 - 633
2Franck Bouilloux(FRA)4317 - 391 - 713
3Adrian Sloninka(POL)4225 - 589 - 832
4Patrick Walterscheidt(GER)4225 - 481 - 802
5Florent Schmitt(FRA)4040 - 842 - 900
Group B
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)4317 - 289 - 493
2Ondrej Kodet(CZE)4317 - 399 - 513
3Christoph Niehaus(GER)4316 - 381 - 503
4Anis Benmansour(FRA)4132 - 637 - 681
5Lucas Granit(FRA)4040 - 80 - 880
Group C
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel(POL)4408 - 094 - 454
2Robert Lätt(EST)4225 - 494 - 702
3Sebastian Dellit(GER)4224 - 677 - 932
4Raimonds Briežkalns(LAT)4133 - 656 - 811
5Taha Festali(FRA)4133 - 770 - 1021
Group D
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Marco Carai(ITA)3306 - 287 - 533
2Francesco Raffi(ITA)3215 - 271 - 482
3Dominik Zilian(GER)3123 - 450 - 641
4Guntars Spalviņš(LAT)3030 - 624 - 670
Group E
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan Marcin(SVK)3306 - 068 - 283
2Andrea Lazzarini(ITA)3214 - 358 - 582
3Olli Kytöviita(FIN)3123 - 465 - 651
4Samuel de Jabrun(FRA)3030 - 627 - 670
Group F
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jouni Vitamaki(FIN)3306 - 071 - 253
2Luciano Florio(ITA)3214 - 253 - 432
3Imants Elstiņš(LAT)3122 - 450 - 561
4Indulis Bumbieris(LAT)3030 - 618 - 680
Group G
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Alisher Hoshanijazov(EST)3306 - 071 - 383
2Pavol Kubosko(SVK)3214 - 483 - 702
3Artūrs Korjaks(LAT)3123 - 462 - 701
4Jeremy Travert(FRA)3031 - 641 - 790
Group H
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Lukasz Byczkowski(POL)3306 - 174 - 443
2Pierre Bertrand(FRA)3215 - 271 - 452
3Andreas Schmitz(GER)3122 - 439 - 541
4Aigars Bušs(LAT)3030 - 627 - 680

Second round places 1-16

Group I
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Marco Carai(ITA)3306 - 286 - 633
2Christoff Eilers(BEL)3215 - 270 - 542
3Pierre Bertrand(FRA)3122 - 557 - 691
4Andrea Lazzarini(ITA)3032 - 660 - 870
Group J
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Lukasz Byczkowski(POL)3215 - 271 - 622
2Stefan Marcin(SVK)3214 - 261 - 532
3Franck Bouilloux(FRA)3122 - 562 - 711
4Francesco Raffi(ITA)3123 - 569 - 771
Group K
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel(POL)3215 - 275 - 512
2Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)3215 - 383 - 582
3Pavol Kubosko(SVK)3214 - 365 - 722
4Luciano Florio(ITA)3030 - 629 - 710
Group L
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Robert Lätt(EST)3306 - 071 - 473
2Alisher Hoshanijazov(EST)3214 - 370 - 592
3Jouni Vitamaki(FIN)3123 - 568 - 791
4Ondrej Kodet(CZE)3031 - 656 - 800

Second round Places 17-24

Group M
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka(POL)3306 - 179 - 353
2Olli Kytöviita(FIN)3215 - 378 - 642
3Dominik Zilian(GER)3122 - 543 - 681
4Andreas Schmitz(GER)3032 - 650 - 830
Group N
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Artūrs Korjaks(LAT)3306 - 066 - 413
2Christoph Niehaus(GER)3214 - 369 - 592
3Sebastian Dellit(GER)3122 - 455 - 601
4Imants Elstiņš(LAT)3031 - 648 - 780

Second round places 25-36

Group O
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Patrick Walterscheidt(GER)3306 - 068 - 223
2Guntars Spalviņš(LAT)3214 - 255 - 522
3Aigars Bušs(LAT)3122 - 551 - 681
4Samuel de Jabrun(FRA)3031 - 639 - 710
Group P
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jeremy Travert(FRA)3306 - 182 - 603
2Raimonds Briežkalns(LAT)3215 - 277 - 542
3Anis Benmansour(FRA)3122 - 442 - 631
4Indulis Bumbieris(LAT)3030 - 649 - 730
Group R
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Florent Schmitt(FRA)2204 - 045 - 62
2Taha Festali(FRA)2112 - 228 - 231
3Lucas Granit(FRA)2020 - 40 - 440

Quarterfinals

QF1
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Alisher Hoshanijazov(EST)1103 - 033 - 191
2Marco Carai(ITA)1010 - 319 - 330
QF2
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)1103 - 136 - 311
2Lukasz Byczkowski(POL)1011 - 331 - 360
QF3
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel(POL)1103 - 148 - 431
2Stefan Marcin(SVK)1011 - 343 - 480
QF4
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Christoff Eilers(BEL)1103 - 035 - 171
2Robert Lätt(EST)1010 - 317 - 350

Places 9-16

9-16(1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Pierre Bertrand(FRA)1102 - 023 - 51
2Ondrej Kodet(CZE)1010 - 25 - 230
9-16(2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Franck Bouilloux(FRA)1102 - 023 - 121
2Luciano Florio(ITA)1010 - 212 - 230
9-16(3)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Pavol Kubosko(SVK)1102 - 022 - 181
2Francesco Raffi(ITA)1010 - 218 - 220
9-16(4)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Andrea Lazzarini(ITA)1102 - 127 - 291
2Jouni Vitamaki(FIN)1011 - 229 - 270

Semifinals

SF 13/16(1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jouni Vitamaki(FIN)1102 - 133 - 291
2Ondrej Kodet(CZE)1011 - 229 - 330
SF 13/16(2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Luciano Florio(ITA)1102 - 131 - 221
2Francesco Raffi(ITA)1011 - 222 - 310
SF 9/12(1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Pierre Bertrand(FRA)1102 - 024 - 131
2Andrea Lazzarini(ITA)1010 - 213 - 240
SF 9/12(2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Pavol Kubosko(SVK)1102 - 130 - 221
2Franck Bouilloux(FRA)1011 - 222 - 300
SF 5/8(1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Robert Lätt(EST)1102 - 023 - 141
2Marco Carai(ITA)1010 - 214 - 230
SF 5/8(2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan Marcin(SVK)1102 - 022 - 161
2Lukasz Byczkowski(POL)1010 - 216 - 220
SF 1/4(1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Alisher Hoshanijazov(EST)1103 - 034 - 241
2Christoff Eilers(BEL)1010 - 324 - 340
SF 1/4(2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel(POL)1103 - 033 - 181
2Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)1010 - 318 - 330

Finals

Places 15-16
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Francesco Raffi(ITA)1102 - 131 - 271
2Ondrej Kodet(CZE)1011 - 227 - 310
Places 13-14
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jouni Vitamaki(FIN)1102 - 134 - 281
2Luciano Florio(ITA)1011 - 228 - 340
Places 11-12
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Andrea Lazzarini(ITA)1102 - 128 - 231
2Franck Bouilloux(FRA)1011 - 223 - 280
Places 9-10
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Pierre Bertrand(FRA)1102 - 024 - 111
2Pavol Kubosko(SVK)1010 - 211 - 240
Places 7-8
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Marco Carai(ITA)1102 - 023 - 141
2Lukasz Byczkowski(POL)1010 - 214 - 230
Places 5-6
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan Marcin(SVK)1102 - 022 - 101
2Robert Lätt(EST)1010 - 210 - 220
Bronze medal game
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)1103 - 253 - 531
2Christoff Eilers(BEL)1012 - 353 - 530
Big final
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel(POL)1103 - 244 - 321
2Alisher Hoshanijazov(EST)1012 - 332 - 440

Places 17-36

Places 17-18
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka(POL)1102 - 133 - 291
2Artūrs Korjaks(LAT)1011 - 229 - 330
Places 19-20
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Christoph Niehaus(GER)1102 - 132 - 271
2Olli Kytöviita(FIN)1011 - 227 - 320
Places 21-22
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Dominik Zilian(GER)1102 - 024 - 111
2Sebastian Dellit(GER)1010 - 211 - 240
Places 23-24
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Imants Elstiņš(LAT)1102 - 129 - 191
2Andreas Schmitz(GER)1011 - 219 - 290
Places 25-26
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jeremy Travert(FRA)1102 - 125 - 221
2Patrick Walterscheidt(GER)1011 - 222 - 250
Places 27-28
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Raimonds Briežkalns(LAT)1102 - 022 - 41
2Guntars Spalviņš(LAT)1010 - 24 - 220
Places 29-30
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Aigars Bušs(LAT)1102 - 022 - 121
2Anis Benmansour(FRA)1010 - 212 - 220
Places 31-32
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Indulis Bumbieris(LAT)1102 - 130 - 221
2Samuel de Jabrun(FRA)1011 - 222 - 300
Sijoitukset lohkoissa määräytyvät seuraavien otteluiden järjestäjän asettamien sääntöjen mukaisesti: 1) Pisteet 2) Keskinäisten otteluiden pisteet 3) Keskinäisten otteluiden erät +/- 4) Keskinäisten otteluiden eräpisteet +/- 5) Lohkon otteluiden voitetut erät 6) Lohkon otteluiden eräpisteet +/- 7) Arpa
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com