Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Amber of Liepaja 2022

21.7. - 23.7.2022 Tiger, Monkey, Elephant, Puma, Alligator | Latvia

Men competition
Otteluohjelma

First round

To 21.7.2022
1   Group A
09:00
Tiger
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 2 - 0
Florent Schmitt(FRA)
(11-5, 12-6)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
2   Group B
09:00
Monkey
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Lucas Granit(FRA)
(11-0, 11-0)
 
 
Mateusz Prask(POL)
3   Group C
09:00
Elephant
Krystian Kisiel(POL)
Päättynyt 2 - 0
Taha Festali(FRA)
(12-9, 11-4)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
4   Group D
09:00
Puma
Guntars Spalviņš(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Francesco Raffi(ITA)
(4-11, 2-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
5   Group E
09:00
Alligator
Samuel de Jabrun(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytöviita(FIN)
(3-11, 7-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
6   Group G
09:30
Tiger
Jeremy Travert(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hoshanijazov(EST)
(3-12, 3-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
7   Group F
09:30
Monkey
Indulis Bumbieris(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Luciano Florio(ITA)
(2-12, 3-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
8   Group C
09:30
Elephant
Sebastian Dellit(GER)
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt(EST)
(10-13, 5-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
9   Group H
09:30
Puma
Aigars Bušs(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Pierre Bertrand(FRA)
(2-11, 4-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
10   Group B
09:30
Alligator
Anis Benmansour(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Ondrej Kodet(CZE)
(2-11, 3-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
11   Group A
10:00
Tiger
Franck Bouilloux(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Patrick Walterscheidt(GER)
(11-4, 11-7)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
12   Group A
10:30
Tiger
Christoff Eilers(BEL)
Päättynyt 2 - 0
Adrian Sloninka(POL)
(12-4, 11-9)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
13   Group D
10:30
Elephant
Dominik Zilian(GER)
Päättynyt 1 - 2
Marco Carai(ITA)
(1-11, 12-10, 4-12)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
14   Group E
10:30
Alligator
Andrea Lazzarini(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Stefan Marcin(SVK)
(1-11, 3-11)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
15   Group C
11:00
Tiger
Raimonds Briežkalns(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Krystian Kisiel(POL)
(2-12, 4-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
16   Group H
11:00
Monkey
Andreas Schmitz(GER)
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski(POL)
(3-11, 3-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
17   Group B
11:00
Elephant
Christoph Niehaus(GER)
Päättynyt 0 - 2
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
(2-12, 9-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
18   Group C
11:00
Puma
Sebastian Dellit(GER)
Päättynyt 2 - 1
Taha Festali(FRA)
(11-3, 5-11, 11-4)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
19   Group F
11:00
Alligator
Imants Elstiņš(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Jouni Vitamaki(FIN)
(12-14, 1-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
20   Group G
11:30
Tiger
Artūrs Korjaks(LAT)
Päättynyt 1 - 2
Pavol Kubosko(SVK)
(5-11, 12-9, 8-12)
 
 
Jonas Riester(GER)
21   Group B
11:30
Monkey
Anis Benmansour(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Lucas Granit(FRA)
(11-0, 11-0)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
22   Group A
11:30
Elephant
Franck Bouilloux(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Florent Schmitt(FRA)
(11-6, 11-5)
 
 
Mateusz Prask(POL)
23   Group A
12:00
Monkey
Patrick Walterscheidt(GER)
Päättynyt 2 - 0
Christoff Eilers(BEL)
(11-6, 12-6)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
24   Group B
12:30
Tiger
Ondrej Kodet(CZE)
Päättynyt 1 - 2
Christoph Niehaus(GER)
(11-2, 10-12, 4-11)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
25   Group E
12:30
Monkey
Olli Kytöviita(FIN)
Päättynyt 1 - 2
Andrea Lazzarini(ITA)
(11-8, 9-11, 10-13)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
26   Group C
12:30
Elephant
Robert Lätt(EST)
Päättynyt 2 - 0
Raimonds Briežkalns(LAT)
(11-0, 11-0)
 
 
Mateusz Prask(POL)
27   Group D
12:30
Puma
Francesco Raffi(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Dominik Zilian(GER)
(12-5, 11-5)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
28   Group F
14:00
Tiger
Luciano Florio(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Imants Elstiņš(LAT)
(13-11, 11-4)
 
 
Mateusz Prask(POL)
29   Group H
14:00
Monkey
Pierre Bertrand(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Andreas Schmitz(GER)
(12-1, 11-9)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
30   Group G
14:00
Elephant
Alisher Hoshanijazov(EST)
Päättynyt 2 - 0
Artūrs Korjaks(LAT)
(11-9, 12-3)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
31   Group H
14:00
Puma
Lukasz Byczkowski(POL)
Päättynyt 2 - 0
Aigars Bušs(LAT)
(11-6, 12-6)
 
 
Jonas Riester(GER)
32   Group G
14:00
Alligator
Pavol Kubosko(SVK)
Päättynyt 2 - 1
Jeremy Travert(FRA)
(9-11, 11-4, 11-5)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
33   Group F
14:30
Tiger
Jouni Vitamaki(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Indulis Bumbieris(LAT)
(12-3, 11-3)
 
 
Mateusz Prask(POL)
34   Group E
14:30
Monkey
Stefan Marcin(SVK)
Päättynyt 2 - 0
Samuel de Jabrun(FRA)
(12-4, 11-7)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
35   Group D
14:30
Elephant
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Guntars Spalviņš(LAT)
(11-5, 11-5)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
36   Group A
14:30
Puma
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 1 - 2
Franck Bouilloux(FRA)
(5-11, 12-2, 5-12)
 
 
Jonas Riester(GER)
37   Group C
14:30
Alligator
Krystian Kisiel(POL)
Päättynyt 2 - 0
Sebastian Dellit(GER)
(12-5, 11-3)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
38   Group B
15:00
Tiger
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Anis Benmansour(FRA)
(12-3, 11-5)
 
 
Lubomir Prask(POL)
39   Group A
15:30
Monkey
Florent Schmitt(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Patrick Walterscheidt(GER)
(8-12, 7-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
40   Group B
15:30
Puma
Lucas Granit(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Ondrej Kodet(CZE)
(0-11, 0-11)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
41   Group C
15:30
Alligator
Taha Festali(FRA)
Päättynyt 2 - 1
Robert Lätt(EST)
(7-11, 11-9, 12-10)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
42   Group E
16:00
Tiger
Andrea Lazzarini(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Samuel de Jabrun(FRA)
(11-0, 11-6)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
43   Group B
16:00
Puma
Christoph Niehaus(GER)
Päättynyt 2 - 0
Anis Benmansour(FRA)
(12-0, 11-2)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
44   Group D
16:00
Alligator
Dominik Zilian(GER)
Päättynyt 2 - 0
Guntars Spalviņš(LAT)
(11-8, 12-0)
 
 
Lubomir Prask(POL)
45   Group A
16:30
Tiger
Christoff Eilers(BEL)
Päättynyt 2 - 1
Franck Bouilloux(FRA)
(11-3, 5-12, 11-7)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
46   Group F
16:30
Monkey
Imants Elstiņš(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Indulis Bumbieris(LAT)
(11-0, 11-7)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
47   Group G
16:30
Elephant
Artūrs Korjaks(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Jeremy Travert(FRA)
(13-10, 12-5)
 
 
Jonas Riester(GER)
48   Group A
16:30
Puma
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 2 - 1
Patrick Walterscheidt(GER)
(11-5, 9-12, 11-7)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
49   Group H
16:30
Alligator
Andreas Schmitz(GER)
Päättynyt 2 - 0
Aigars Bušs(LAT)
(11-4, 12-5)
 
 
Mateusz Prask(POL)
50   Group C
17:00
Monkey
Raimonds Briežkalns(LAT)
Päättynyt 1 - 2
Sebastian Dellit(GER)
(11-3, 10-12, 7-12)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
51   Group C
17:00
Puma
Krystian Kisiel(POL)
Päättynyt 2 - 0
Robert Lätt(EST)
(13-10, 12-8)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
52   Group D
17:30
Tiger
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Francesco Raffi(ITA)
(11-6, 10-12, 11-8)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
53   Group E
17:30
Elephant
Stefan Marcin(SVK)
Päättynyt 2 - 0
Olli Kytöviita(FIN)
(12-10, 11-3)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
54   Group F
17:30
Puma
Jouni Vitamaki(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Luciano Florio(ITA)
(12-4, 11-2)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
55   Group B
17:30
Alligator
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 1 - 2
Ondrej Kodet(CZE)
(11-6, 0-11, 10-13)
 
 
Lubomir Prask(POL)
56   Group G
18:00
Elephant
Pavol Kubosko(SVK)
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hoshanijazov(EST)
(11-14, 9-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
Pe 22.7.2022
57   Group H
09:00
Tiger
Lukasz Byczkowski(POL)
Päättynyt 2 - 1
Pierre Bertrand(FRA)
(5-11, 12-10, 12-5)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
58   Group C
09:00
Monkey
Taha Festali(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Raimonds Briežkalns(LAT)
(3-11, 6-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
59   Group B
09:00
Elephant
Lucas Granit(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Christoph Niehaus(GER)
(0-11, 0-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
60   Group A
09:00
Puma
Florent Schmitt(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Christoff Eilers(BEL)
(2-11, 3-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)

Second round places 1-16

Pe 22.7.2022
61   Group I
10:00
Tiger
Christoff Eilers(BEL)
Päättynyt 2 - 0
Andrea Lazzarini(ITA)
(13-11, 12-1)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
62   Group J
10:00
Monkey
Franck Bouilloux(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Stefan Marcin(SVK)
(7-12, 10-13)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
63   Group K
10:00
Elephant
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Luciano Florio(ITA)
(12-7, 12-1)
 
 
Mateusz Prask(POL)
64   Group L
10:00
Puma
Ondrej Kodet(CZE)
Päättynyt 1 - 2
Jouni Vitamaki(FIN)
(8-12, 12-9, 6-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
65   Group L
10:00
Alligator
Alisher Hoshanijazov(EST)
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt(EST)
(10-12, 7-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
66   Group K
10:30
Tiger
Pavol Kubosko(SVK)
Päättynyt 0 - 2
Krystian Kisiel(POL)
(10-13, 8-12)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
67   Group J
10:30
Monkey
Lukasz Byczkowski(POL)
Päättynyt 1 - 2
Francesco Raffi(ITA)
(12-10, 8-11, 6-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
68   Group I
10:30
Puma
Pierre Bertrand(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Marco Carai(ITA)
(6-11, 10-12)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
69   Group L
12:30
Monkey
Robert Lätt(EST)
Päättynyt 2 - 0
Ondrej Kodet(CZE)
(13-10, 13-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
70   Group I
12:30
Alligator
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Christoff Eilers(BEL)
(8-11, 12-9, 11-3)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
71   Group J
14:00
Elephant
Francesco Raffi(ITA)
Päättynyt 1 - 2
Franck Bouilloux(FRA)
(11-5, 4-12, 8-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
72   Group L
14:00
Puma
Jouni Vitamaki(FIN)
Päättynyt 1 - 2
Alisher Hoshanijazov(EST)
(11-8, 6-11, 10-12)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
73   Group K
14:00
Alligator
Luciano Florio(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Pavol Kubosko(SVK)
(9-11, 9-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
74   Group I
14:30
Tiger
Andrea Lazzarini(ITA)
Päättynyt 1 - 2
Pierre Bertrand(FRA)
(9-11, 12-8, 3-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
75   Group J
14:30
Monkey
Stefan Marcin(SVK)
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski(POL)
(4-11, 9-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
76   Group K
14:30
Elephant
Krystian Kisiel(POL)
Päättynyt 1 - 2
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
(10-12, 12-7, 4-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
77   Group I
15:30
Puma
Christoff Eilers(BEL)
Päättynyt 2 - 0
Pierre Bertrand(FRA)
(11-6, 11-5)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
78   Group K
15:30
Alligator
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 1 - 2
Pavol Kubosko(SVK)
(11-1, 10-12, 8-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
79   Group J
16:00
Elephant
Franck Bouilloux(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski(POL)
(7-11, 10-12)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
80   Group L
16:00
Puma
Ondrej Kodet(CZE)
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hoshanijazov(EST)
(5-11, 4-11)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
81   Group L
16:30
Elephant
Robert Lätt(EST)
Päättynyt 2 - 0
Jouni Vitamaki(FIN)
(11-4, 11-5)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
82   Group J
16:30
Puma
Francesco Raffi(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Stefan Marcin(SVK)
(6-12, 8-11)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
83   Group K
16:30
Alligator
Krystian Kisiel(POL)
Päättynyt 2 - 0
Luciano Florio(ITA)
(12-0, 12-3)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
84   Group I
17:00
Monkey
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Andrea Lazzarini(ITA)
(9-11, 12-5, 11-8)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)

Second round Places 17-24

Pe 22.7.2022
85   Group M
11:00
Alligator
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 2 - 1
Olli Kytöviita(FIN)
(11-13, 11-4, 11-6)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
86   Group N
11:30
Monkey
Christoph Niehaus(GER)
Päättynyt 2 - 1
Imants Elstiņš(LAT)
(9-12, 12-3, 12-6)
 
 
Lubomir Prask(POL)
87   Group N
11:30
Elephant
Artūrs Korjaks(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Sebastian Dellit(GER)
(11-7, 11-9)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
88   Group M
11:30
Tiger
Andreas Schmitz(GER)
Päättynyt 1 - 2
Dominik Zilian(GER)
(3-12, 11-5, 8-11)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
89   Group N
14:30
Alligator
Sebastian Dellit(GER)
Päättynyt 0 - 2
Christoph Niehaus(GER)
(7-12, 9-11)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
90   Group M
15:00
Tiger
Dominik Zilian(GER)
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka(POL)
(3-12, 3-12)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
91   Group N
15:00
Alligator
Imants Elstiņš(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Artūrs Korjaks(LAT)
(6-11, 6-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
92   Group M
15:30
Tiger
Olli Kytöviita(FIN)
Päättynyt 2 - 1
Andreas Schmitz(GER)
(10-12, 11-8, 12-2)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
La 23.7.2022
93   Group M
15:00
Monkey
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 2 - 0
Andreas Schmitz(GER)
(11-0, 11-6)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
94   Group N
15:00
Tiger
Christoph Niehaus(GER)
Päättynyt 0 - 2
Artūrs Korjaks(LAT)
(4-11, 9-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
95   Group N
15:00
Elephant
Sebastian Dellit(GER)
Päättynyt 2 - 0
Imants Elstiņš(LAT)
(11-8, 12-7)
 
 
Jonas Riester(GER)
96   Group M
15:00
Puma
Dominik Zilian(GER)
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytöviita(FIN)
(9-11, 0-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)

Second round places 25-36

Pe 22.7.2022
97   Group O
11:30
Puma
Patrick Walterscheidt(GER)
Päättynyt 2 - 0
Samuel de Jabrun(FRA)
(11-1, 12-1)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
98   Group R
11:30
Alligator
Florent Schmitt(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Taha Festali(FRA)
(12-4, 11-2)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
99   Group P
12:00
Tiger
Anis Benmansour(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Indulis Bumbieris(LAT)
(12-6, 13-10)
 
 
Mateusz Prask(POL)
100   Group O
12:00
Elephant
Aigars Bušs(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Guntars Spalviņš(LAT)
(8-12, 7-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
101   Group P
12:00
Puma
Jeremy Travert(FRA)
Päättynyt 2 - 1
Raimonds Briežkalns(LAT)
(13-10, 9-12, 11-9)
 
 
Jonas Riester(GER)
102   Group R
15:30
Elephant
Taha Festali(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Lucas Granit(FRA)
(11-0, 11-0)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
103   Group O
17:30
Alligator
Guntars Spalviņš(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Patrick Walterscheidt(GER)
(2-11, 6-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
104   Group P
16:00
Alligator
Raimonds Briežkalns(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Anis Benmansour(FRA)
(11-6, 12-2)
 
 
Lubomir Prask(POL)
105   Group O
16:30
Tiger
Samuel de Jabrun(FRA)
Päättynyt 1 - 2
Aigars Bušs(LAT)
(11-2, 6-11, 5-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
106   Group P
17:00
Tiger
Indulis Bumbieris(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Jeremy Travert(FRA)
(10-13, 10-12)
 
 
Jonas Riester(GER)
La 23.7.2022
107   Group O
11:00
Tiger
Patrick Walterscheidt(GER)
Päättynyt 2 - 0
Aigars Bušs(LAT)
(12-7, 11-5)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
108   Group P
14:30
Elephant
Anis Benmansour(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Jeremy Travert(FRA)
(6-12, 3-12)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
109   Group R
14:30
Puma
Lucas Granit(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Florent Schmitt(FRA)
(0-11, 0-11)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
110   Group O
14:30
Alligator
Guntars Spalviņš(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Samuel de Jabrun(FRA)
(12-5, 12-10)
 
 
Lubomir Prask(POL)
111   Group P
15:00
Alligator
Raimonds Briežkalns(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Indulis Bumbieris(LAT)
(12-4, 11-9)
 
 
Lubomir Prask(POL)

Quarterfinals

La 23.7.2022
112   QF1
09:45
Tiger
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 0 - 3
Alisher Hoshanijazov(EST)
(9-11, 4-11, 6-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
113   QF2
09:45
Monkey
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 3 - 1
Lukasz Byczkowski(POL)
(11-7, 11-6, 2-11, 12-7)
 
 
Jonas Riester(GER)
114   QF3
09:45
Puma
Stefan Marcin(SVK)
Päättynyt 1 - 3
Krystian Kisiel(POL)
(8-11, 12-10, 12-14, 11-13)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
115   QF4
09:45
Alligator
Robert Lätt(EST)
Päättynyt 0 - 3
Christoff Eilers(BEL)
(7-12, 2-11, 8-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)

Places 9-16

La 23.7.2022
116   9-16(1)
10:30
Tiger
Pierre Bertrand(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Ondrej Kodet(CZE)
(12-2, 11-3)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
117   9-16(2)
10:30
Monkey
Luciano Florio(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Franck Bouilloux(FRA)
(7-12, 5-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
118   9-16(3)
10:30
Puma
Pavol Kubosko(SVK)
Päättynyt 2 - 0
Francesco Raffi(ITA)
(11-9, 11-9)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
119   9-16(4)
10:30
Alligator
Jouni Vitamaki(FIN)
Päättynyt 1 - 2
Andrea Lazzarini(ITA)
(11-4, 9-12, 9-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)

Semifinals

La 23.7.2022
120   SF 13/16(1)
11:30
Tiger
Ondrej Kodet(CZE)
Päättynyt 1 - 2
Jouni Vitamaki(FIN)
(12-10, 8-11, 9-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
121   SF 13/16(2)
11:30
Monkey
Luciano Florio(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Francesco Raffi(ITA)
(11-6, 9-11, 11-5)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
122   SF 9/12(1)
11:30
Puma
Pierre Bertrand(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Andrea Lazzarini(ITA)
(12-7, 12-6)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
123   SF 9/12(2)
11:30
Alligator
Franck Bouilloux(FRA)
Päättynyt 1 - 2
Pavol Kubosko(SVK)
(11-8, 7-11, 4-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
124   SF 5/8(1)
11:00
Puma
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt(EST)
(6-12, 8-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
125   SF 5/8(2)
11:00
Alligator
Lukasz Byczkowski(POL)
Päättynyt 0 - 2
Stefan Marcin(SVK)
(7-11, 9-11)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
126   SF 1/4(1)
12:45
Puma
Alisher Hoshanijazov(EST)
Päättynyt 3 - 0
Christoff Eilers(BEL)
(11-7, 11-8, 12-9)
 
 
Lubomir Prask(POL)
127   SF 1/4(2)
12:45
Tiger
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
Päättynyt 0 - 3
Krystian Kisiel(POL)
(2-11, 7-11, 9-11)
 
 
Jonas Riester(GER)

Finals

La 23.7.2022
128   Places 15-16
16:00
Puma
Ondrej Kodet(CZE)
Päättynyt 1 - 2
Francesco Raffi(ITA)
(10-12, 11-8, 6-11)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
129   Places 13-14
16:00
Alligator
Jouni Vitamaki(FIN)
Päättynyt 2 - 1
Luciano Florio(ITA)
(12-5, 10-13, 12-10)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
130   Places 11-12
16:30
Elephant
Andrea Lazzarini(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Franck Bouilloux(FRA)
(11-5, 6-11, 11-7)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
131   Places 9-10
16:30
Puma
Pierre Bertrand(FRA)
Päättynyt 2 - 0
Pavol Kubosko(SVK)
(12-7, 12-4)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
132   Places 7-8
16:30
Alligator
Marco Carai(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Lukasz Byczkowski(POL)
(12-9, 11-5)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
133   Places 5-6
17:00
Elephant
Robert Lätt(EST)
Päättynyt 0 - 2
Stefan Marcin(SVK)
(9-11, 1-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
17:00
Alligator
Christoff Eilers(BEL)
Päättynyt 2 - 3
Deniss Ovsjaņņikovs(LAT)
(12-8, 12-8, 11-13, 8-12, 10-12)
 
 
Mateusz Prask(POL)
135   Big final
18:30
Tiger
Alisher Hoshanijazov(EST)
Päättynyt 2 - 3
Krystian Kisiel(POL)
(12-7, 6-11, 0-11, 11-4, 3-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)

Places 17-36

La 23.7.2022
136   Places 17-18
15:30
Tiger
Adrian Sloninka(POL)
Päättynyt 2 - 1
Artūrs Korjaks(LAT)
(12-8, 9-11, 12-10)
 
 
Jonas Riester(GER)
137   Places 19-20
15:30
Monkey
Olli Kytöviita(FIN)
Päättynyt 1 - 2
Christoph Niehaus(GER)
(11-8, 6-11, 10-13)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
138   Places 21-22
15:30
Elephant
Sebastian Dellit(GER)
Päättynyt 0 - 2
Dominik Zilian(GER)
(6-12, 5-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
139   Places 23-24
15:30
Puma
Imants Elstiņš(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Andreas Schmitz(GER)
(6-12, 12-2, 11-5)
 
 
Mateusz Prask(POL)
140   Places 25-26
15:30
Alligator
Patrick Walterscheidt(GER)
Päättynyt 1 - 2
Jeremy Travert(FRA)
(2-12, 11-2, 9-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
141   Places 27-28
16:00
Tiger
Guntars Spalviņš(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Raimonds Briežkalns(LAT)
(4-11, 0-11)
 
 
Mateusz Prask(POL)
142   Places 29-30
16:00
Monkey
Anis Benmansour(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Aigars Bušs(LAT)
(3-11, 9-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
143   Places 31-32
16:00
Elephant
Indulis Bumbieris(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Samuel de Jabrun(FRA)
(11-3, 8-11, 11-8)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com