Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Amber of Liepaja 2022

21.7. - 23.7.2022 Tiger, Monkey, Elephant, Puma, Alligator | Latvia

Women competition
Otteluohjelma

Group Stage

To 21.7.2022
1   Group B
10:00
Monkey
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Liene Ciemiņa(LAT)
(2-12, 2-12)
 
 
Lubomir Prask(POL)
2   Group A
10:00
Elephant
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Pauline Arnould(FRA)
(11-3, 11-0)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
3   Group C
10:00
Puma
Diāna Dubrovska(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Agnieszka Bardzik(POL)
(11-0, 5-11, 11-4)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
4   Group D
10:00
Alligator
Daniela Ionela Catuna(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Antye Samoray(GER)
(11-13, 2-12)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
5   Group B
10:30
Monkey
Aigija Tērauda(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Bettina Stefan(GER)
(5-12, 5-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
6   Group A
10:30
Puma
Viktorija Dukaļska(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Tiia Innos(EST)
(1-11, 4-12)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
7   Group A
11:30
Puma
Sabrina Schmitz(GER)
Päättynyt 0 - 2
Hanna Vilmi(FIN)
(3-12, 5-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
8   Group A
11:30
Alligator
Viktorija Dukaļska(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Pauline Arnould(FRA)
(0-11, 6-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
9   Group C
12:00
Tiger
Vanessa Cascio(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Monika Szwalek(POL)
(11-3, 12-4)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
10   Group D
12:00
Elephant
Elīze Strazdiņa(LAT)
Päättynyt 1 - 2
Sonia Tranchina(ITA)
(11-9, 3-12, 6-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
11   Group B
12:00
Puma
Kristina Cesnakova(SVK)
Päättynyt 0 - 2
Piera Folino(ITA)
(0-11, 5-12)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
12   Group B
12:00
Alligator
Aigija Tērauda(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Liene Ciemiņa(LAT)
(5-12, 9-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
13   Group A
12:30
Alligator
Tiia Innos(EST)
Päättynyt 2 - 0
Sabrina Schmitz(GER)
(12-7, 11-7)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
14   Group B
15:00
Monkey
Bettina Stefan(GER)
Päättynyt 2 - 0
Kristina Cesnakova(SVK)
(14-11, 11-6)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
15   Group C
15:00
Elephant
Agnieszka Bardzik(POL)
Päättynyt 2 - 1
Vanessa Cascio(ITA)
(10-12, 12-6, 12-5)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
16   Group D
15:00
Puma
Sonia Tranchina(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Daniela Ionela Catuna(ITA)
(11-7, 11-3)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
17   Group A
15:00
Alligator
Pauline Arnould(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Tiia Innos(EST)
(2-11, 1-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
18   Group D
15:30
Tiger
Antye Samoray(GER)
Päättynyt 2 - 0
Elīze Strazdiņa(LAT)
(12-1, 12-2)
 
 
Lubomir Prask(POL)
19   Group C
15:30
Elephant
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 2 - 0
Diāna Dubrovska(LAT)
(12-3, 11-7)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
20   Group B
16:00
Monkey
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Aigija Tērauda(LAT)
(11-3, 12-5)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
21   Group A
16:00
Elephant
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Viktorija Dukaļska(LAT)
(11-4, 11-6)
 
 
Jonas Riester(GER)
22   Group A
17:00
Tiger
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Tiia Innos(EST)
(11-9, 12-1)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
23   Group B
17:00
Elephant
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Bettina Stefan(GER)
(11-5, 12-2)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
24   Group B
17:00
Alligator
Kristina Cesnakova(SVK)
Päättynyt 2 - 0
Aigija Tērauda(LAT)
(11-3, 11-2)
 
 
Lubomir Prask(POL)
25   Group C
17:30
Monkey
Vanessa Cascio(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Diāna Dubrovska(LAT)
(3-11, 12-8, 11-6)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
26   Group D
18:00
Tiger
Elīze Strazdiņa(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Daniela Ionela Catuna(ITA)
(11-3, 12-9)
 
 
Jonas Riester(GER)
27   Group B
18:00
Monkey
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Bettina Stefan(GER)
(12-6, 7-11, 11-5)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
28   Group A
18:00
Puma
Sabrina Schmitz(GER)
Päättynyt 2 - 0
Viktorija Dukaļska(LAT)
(11-1, 11-3)
 
 
Mateusz Prask(POL)
29   Group C
18:00
Alligator
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 2 - 1
Agnieszka Bardzik(POL)
(3-11, 11-3, 12-10)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
Pe 22.7.2022
30   Group D
09:00
Alligator
Sonia Tranchina(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Antye Samoray(GER)
(7-12, 7-12)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
31   Group A
09:30
Tiger
Pauline Arnould(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Sabrina Schmitz(GER)
(4-11, 3-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
32   Group B
09:30
Monkey
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Kristina Cesnakova(SVK)
(11-6, 11-4)
 
 
Lubomir Prask(POL)

Second Round

Pe 22.7.2022
33   Group E
10:30
Elephant
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Elīze Strazdiņa(LAT)
(11-1, 11-4)
 
 
Mateusz Prask(POL)
34   Group F
10:30
Alligator
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Diāna Dubrovska(LAT)
(11-6, 12-8)
 
 
Jonas Riester(GER)
35   Group F
11:00
Tiger
Vanessa Cascio(ITA)
Päättynyt 1 - 2
Bettina Stefan(GER)
(11-7, 5-11, 5-12)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
36   Group E
11:00
Monkey
Antye Samoray(GER)
Päättynyt 2 - 1
Sabrina Schmitz(GER)
(9-12, 12-9, 12-6)
 
 
Lubomir Prask(POL)
37   Group E
11:00
Elephant
Tiia Innos(EST)
Päättynyt 0 - 2
Sonia Tranchina(ITA)
(9-11, 4-12)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
38   Group F
11:00
Puma
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Monika Szwalek(POL)
(7-11, 4-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
39   Group G
12:00
Monkey
Agnieszka Bardzik(POL)
Päättynyt 2 - 0
Daniela Ionela Catuna(ITA)
(11-6, 12-3)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
40   Group E
12:00
Alligator
Sonia Tranchina(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Hanna Vilmi(FIN)
(0-11, 6-11)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
41   Group G
12:30
Tiger
Kristina Cesnakova(SVK)
Päättynyt 2 - 0
Viktorija Dukaļska(LAT)
(11-2, 11-4)
 
 
Mateusz Prask(POL)
42   Group F
12:30
Elephant
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 1 - 2
Liene Ciemiņa(LAT)
(9-11, 11-7, 8-12)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
43   Group G
12:30
Puma
Pauline Arnould(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Aigija Tērauda(LAT)
(5-11, 8-12)
 
 
Jonas Riester(GER)
44   Group F
14:00
Tiger
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 2 - 0
Vanessa Cascio(ITA)
(12-5, 12-3)
 
 
Lubomir Prask(POL)
45   Group E
14:00
Monkey
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 2 - 0
Antye Samoray(GER)
(12-0, 11-8)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
46   Group G
14:30
Puma
Daniela Ionela Catuna(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Pauline Arnould(FRA)
(10-12, 2-12)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
47   Group G
15:00
Monkey
Agnieszka Bardzik(POL)
Päättynyt 2 - 0
Kristina Cesnakova(SVK)
(12-3, 11-3)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
48   Group G
15:00
Elephant
Aigija Tērauda(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Viktorija Dukaļska(LAT)
(6-11, 11-8, 12-10)
 
 
Jonas Riester(GER)
49   Group F
15:30
Monkey
Piera Folino(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Diāna Dubrovska(LAT)
(11-1, 9-12, 11-8)
 
 
Jonas Riester(GER)
50   Group E
15:30
Elephant
Elīze Strazdiņa(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Sabrina Schmitz(GER)
(10-12, 2-12)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
51   Group F
16:00
Tiger
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 2 - 0
Bettina Stefan(GER)
(11-5, 11-7)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
52   Group F
16:00
Monkey
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Vanessa Cascio(ITA)
(11-6, 11-6)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
53   Group E
16:30
Monkey
Tiia Innos(EST)
Päättynyt 2 - 0
Elīze Strazdiņa(LAT)
(11-3, 11-3)
 
 
Lubomir Prask(POL)
54   Group G
17:00
Elephant
Kristina Cesnakova(SVK)
Päättynyt 1 - 2
Daniela Ionela Catuna(ITA)
(4-12, 11-8, 5-12)
 
 
Mateusz Prask(POL)
55   Group G
17:00
Puma
Pauline Arnould(FRA)
Päättynyt 1 - 2
Agnieszka Bardzik(POL)
(2-11, 11-4, 6-12)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
56   Group F
17:00
Alligator
Diāna Dubrovska(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Bettina Stefan(GER)
(7-11, 11-9, 11-8)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
57   Group E
17:30
Tiger
Tiia Innos(EST)
Päättynyt 2 - 1
Antye Samoray(GER)
(12-14, 11-8, 11-5)
 
 
Artūrs Būda(LAT)
58   Group E
17:30
Puma
Sonia Tranchina(ITA)
Päättynyt 2 - 1
Sabrina Schmitz(GER)
(11-8, 3-11, 12-6)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
La 23.7.2022
59   Group G
10:30
Elephant
Aigija Tērauda(LAT)
Päättynyt 2 - 1
Daniela Ionela Catuna(ITA)
(12-8, 6-11, 11-2)
 
 
Jonas Riester(GER)
60   Group G
11:00
Monkey
Viktorija Dukaļska(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Agnieszka Bardzik(POL)
(6-12, 4-12)
 
 
Jonas Riester(GER)
61   Group G
11:00
Elephant
Pauline Arnould(FRA)
Päättynyt 0 - 2
Kristina Cesnakova(SVK)
(4-11, 7-12)
 
 
Lubomir Prask(POL)
62   Group G
14:30
Monkey
Daniela Ionela Catuna(ITA)
Päättynyt 1 - 2
Viktorija Dukaļska(LAT)
(11-9, 4-11, 4-11)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
63   Group G
14:30
Tiger
Agnieszka Bardzik(POL)
Päättynyt 1 - 2
Aigija Tērauda(LAT)
(12-9, 7-11, 10-12)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
63   Group F
Piera Folino(ITA)
Liene Ciemiņa(LAT)
 
 
63   Group E
Tiia Innos(EST)
Hanna Vilmi(FIN)
 
 
63   Group E
Elīze Strazdiņa(LAT)
Sonia Tranchina(ITA)
 
 
63   Group F
Diāna Dubrovska(LAT)
Monika Szwalek(POL)
 
 
63   Group E
Hanna Vilmi(FIN)
Sabrina Schmitz(GER)
 
 
63   Group F
Liene Ciemiņa(LAT)
Bettina Stefan(GER)
 
 
63   Group G
Pauline Arnould(FRA)
Viktorija Dukaļska(LAT)
 
 
63   Group E
Sonia Tranchina(ITA)
Antye Samoray(GER)
 
 
63   Group F
Monika Szwalek(POL)
Vanessa Cascio(ITA)
 
 
63   Group F
Vanessa Cascio(ITA)
Diāna Dubrovska(LAT)
 
 
63   Group E
Antye Samoray(GER)
Elīze Strazdiņa(LAT)
 
 
63   Group G
Kristina Cesnakova(SVK)
Aigija Tērauda(LAT)
 
 
63   Group E
Tiia Innos(EST)
Sabrina Schmitz(GER)
 
 
63   Group F
Piera Folino(ITA)
Bettina Stefan(GER)
 
 

Quarterfinals

La 23.7.2022
64   QF1
09:00
Monkey
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 3 - 0
Vanessa Cascio(ITA)
(12-0, 11-1, 12-0)
 
 
Artūrs Kalniņš(LAT)
65   QF2
09:00
Alligator
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 3 - 0
Sonia Tranchina(ITA)
(12-8, 11-3, 12-5)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
66   QF3
09:00
Puma
Antye Samoray(GER)
Päättynyt 3 - 2
Piera Folino(ITA)
(11-7, 4-11, 2-11, 12-10, 12-1)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)
67   QF4
09:00
Tiger
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 3 - 2
Tiia Innos(EST)
(6-12, 11-7, 3-12, 11-7, 12-9)
 
 
Lubomir Prask(POL)

Places 9-12

La 23.7.2022
68   Group H
12:00
Elephant
Sabrina Schmitz(GER)
Päättynyt 2 - 1
Bettina Stefan(GER)
(11-4, 7-11, 11-8)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
69   Group H
12:30
Alligator
Diāna Dubrovska(LAT)
Päättynyt 2 - 0
Elīze Strazdiņa(LAT)
(11-4, 12-0)
 
 
Mateusz Prask(POL)
70   Group H
16:30
Monkey
Sabrina Schmitz(GER)
Päättynyt 2 - 0
Diāna Dubrovska(LAT)
(11-2, 11-5)
 
 
Jurgita Jakone(LTU)
71   Group H
16:30
Tiger
Elīze Strazdiņa(LAT)
Päättynyt 0 - 2
Bettina Stefan(GER)
(4-12, 5-12)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
71   Group H
Elīze Strazdiņa(LAT)
Sabrina Schmitz(GER)
 
 
71   Group H
Bettina Stefan(GER)
Diāna Dubrovska(LAT)
 
 

Semifinals

La 23.7.2022
72   SF 5/8(1)
12:00
Monkey
Vanessa Cascio(ITA)
Päättynyt 1 - 2
Tiia Innos(EST)
(5-12, 11-6, 1-11)
 
 
Nauris Gladkovs(LAT)
73   SF 5/8(2)
12:00
Alligator
Sonia Tranchina(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Piera Folino(ITA)
(3-11, 5-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
74   SF 1/4(1)
12:00
Tiger
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 3 - 0
Liene Ciemiņa(LAT)
(12-5, 11-3, 11-7)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
75   SF 1/4(2)
12:00
Puma
Monika Szwalek(POL)
Päättynyt 1 - 3
Antye Samoray(GER)
(8-11, 11-3, 9-11, 7-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics(LAT)

Finals

La 23.7.2022
76   Places 7-8
17:00
Puma
Vanessa Cascio(ITA)
Päättynyt 0 - 2
Sonia Tranchina(ITA)
(5-11, 4-11)
 
 
Lubomir Prask(POL)
77   Places 5-6
17:00
Monkey
Tiia Innos(EST)
Päättynyt 1 - 2
Piera Folino(ITA)
(12-8, 6-11, 7-11)
 
 
Jonas Riester(GER)
17:00
Tiger
Liene Ciemiņa(LAT)
Päättynyt 1 - 3
Monika Szwalek(POL)
(0-11, 11-4, 9-12, 9-11)
 
 
Ingrida Gabrialaviciute(LTU)
79   Big Final
17:45
Tiger
Hanna Vilmi(FIN)
Päättynyt 3 - 0
Antye Samoray(GER)
(11-6, 12-4, 11-5)
 
 
Agnese Kalniņa(LAT)
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com