Wie fange ich an
Preis
Funktionen
Veröffentliche dein Event kostenlos
Deutsch
Finnish
English
Czech
Login
Wie fange ich an
Preis
Funktionen
Veröffentliche dein Event kostenlos
Alle Sportarten
Ballhockey
Futsal
Fußball
Eishockey
Rinkball
Basketball
Volleyball
Inline-Hockey
Floorball
Showdown
Straßenhockey
Ringette
Tennis
Ligen
Turniere
Abgeschlossen
Laufend
Demnächst
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
U8 JIPPO Cup (P2016)
24.3.2024
24 Teams
| Joensuu - Hope Areena (Rantakylän jalkapallohalli)
Fußball
Talviturnaus P10 (2014)
24.3.2024
16 Teams
| Mikkelin Jalkapallohalli
Fußball
Jungs-14 Herausforderung
Jungs-14 Wettbewerb
Ranuan kaukalopallopuulaaki 2024
23.3.2024 - 24.3.2024
12 Teams
| Ranua
Rinkball
Männer Spaß
BSC Prague Showdown Cup 2024
21.3.2024 - 23.3.2024
80 Spieler
| Praha / Nymburk
Showdown
Männer Elite
Frauen Elite
SOTUL salibandy
21.3.2024 - 22.3.2024
20 Teams
| Hämeenlinna
Floorball
Gemischt Wettbewerb
Gemischt
Poliisi D-sarja
20.3.2024
4 Teams
| NPS areena
Eishockey
Männer Spaß
SJK CUP 2024 P13
15.3.2024 - 17.3.2024
8 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Jungs-11 Wettbewerb
Lilliputti 2024
15.3.2024 - 17.3.2024
20 Teams
| Oulu, Oulunsalon Jäähalli
Eishockey
Gemischt-16
Reiskahöntsyn MM-kisat 2024
16.3.2024 - 17.3.2024
20 Teams
| Koulukadun tekojäärata
Rinkball
Frauen
Frauen
Sokkopingis SM 2024
16.3.2024 - 17.3.2024
19 Spieler
| Pajulahti
Showdown
Gemischt Elite
Gemischt Wettbewerb
Reisjärven opistoturnaus 2024
15.3.2024 - 16.3.2024
10 Teams
| Tuuli Areena
Eishockey
Männer Spaß
Maalisturnaus Kups (2014)
16.3.2024
16 Teams
| Kuopio, Kuopiohalli
Fußball
Jungs-14 Wettbewerb
Jungs-14 Herausforderung
U10 Baltic Kids Hockey League Tallinn stage
14.3.2024 - 15.3.2024
6 Teams
| Haabersti Icerink
Eishockey
Jungs-14 AA
Miesten Kisakallio harrasteturnaus 24
9.3.2024 - 10.3.2024
7 Teams
| Kisakallio
Eishockey
Männer Spaß
LPS U17 Talviturnaus
9.3.2024
8 Teams
| Nummela
Fußball
Jungs Wettbewerb
AREENA TURNAUS TALVI 2024 (T2015-2016)
2.3.2024
10 Teams
| Ylöjärven Ilves Areena
Fußball
Mädchen Vähemmän pelanneet
Mädchen Enemmän pelanneet
Taika -turnaus Wanhat-Ketterät 24.-25.2.2024 Imatra
24.2.2024 - 25.2.2024
4 Teams
| Imatra
Eishockey
Männer-65 Oldtimer
T2014 Halliturnaus
24.2.2024
9 Teams
| Ylöjärven Ilves Areena/Moinitoimihalli
Fußball
Mädchen-14 Wettbewerb
Mädchen-14 Herausforderung
SJK CUP 2024 T13
17.2.2024 - 18.2.2024
16 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Mädchen-11 Wettbewerb
Mädchen-11 Herausforderung
TALVITURNAUS P10 TANHUVAARA
17.2.2024
8 Teams
| Tanhuvaara palloiluhalli
Fußball
Jungs-14 Wettbewerb
SunCity Pipolätkä 2024
10.2.2024 - 17.2.2024
20 Teams
| Ukkokari
Eishockey
Gemischt Spaß
TIHC U8-pelitällit
17.2.2024
10 Teams
| TORNIO
Eishockey
Gemischt-16
Opistosäbäturnaus 2024
17.2.2024
7 Teams
| Tampere
Floorball
Frauen Spaß
SJK CUP 2024 T14
9.2.2024 - 11.2.2024
8 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Mädchen-10 Wettbewerb
Yli-Ii Cup 2024, Kilpasarja
11.2.2024
8 Teams
| Utajärvi
Rinkball
Männer Elite
Yli-Ii Cup 2024, Harrastesarja
10.2.2024
6 Teams
| Yli-Ii, Jakun koulu
Rinkball
Männer Spaß
Yli-Ii Cup 2024, Kilpa2-sarja
10.2.2024
5 Teams
| Yli-Ii, Yli-Iin koulu
Rinkball
Männer Wettbewerb
KuPS Talviturnaus U9 (2015)
10.2.2024
16 Teams
| Kuopio
Fußball
Jungs-15 Wettbewerb
Jungs-15 Herausforderung
JYP Juniorit goes Firmapipolätkä 2024
10.2.2024
24 Teams
| Viitaniemi
Eishockey
Gemischt Spaß
Himos Pond Hockey 2024
9.2.2024 - 10.2.2024
25 Teams
| Himos
Eishockey
Gemischt Wettbewerb
MP talviturnaus P13 (2011)
4.2.2024
12 Teams
| Mikkelin Jalkapallohalli
Fußball
Jungs-11 Herausforderung
Jungs-11 Wettbewerb
SJK CUP 2024 P11
2.2.2024 - 3.2.2024
16 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Jungs-13 Wettbewerb
Jungs-13 Herausforderung
LPS U17 Tournament
3.2.2024
8 Teams
| Nummela
Fußball
Jungs Wettbewerb
SJK CUP 2024 T15
26.1.2024 - 28.1.2024
8 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Mädchen-09 Wettbewerb
Naisten Hakametsä-turnaus
27.1.2024 - 28.1.2024
8 Teams
| Hakametsä
Eishockey
Frauen Herausforderung
Harrasteturnaus Kisakallio 2024
27.1.2024 - 28.1.2024
5 Teams
| Kisakallio
Eishockey
Männer Spaß
Stadin 2016 Talviklassikko
27.1.2024
8 Teams
| Helsinki
Eishockey
Jungs-16 Spaß
VIERUMÄKI GAMEDAY III
27.1.2024
4 Teams
| Vierumäki
Eishockey
Jungs-13 AAA
SJK CUP 2024 P14
19.1.2024 - 21.1.2024
8 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Jungs-10 Wettbewerb
Pajulahti Games 2024
19.1.2024 - 21.1.2024
53 Spieler
| Lahti, Room
Showdown
Männer
Frauen
SISU Cup
20.1.2024 - 21.1.2024
7 Teams
| Peurunka
Eishockey
Gemischt Wettbewerb
Gemischt Herausforderung
MiPK Halliturnaus 2013
21.1.2024
8 Teams
| Mikkelin Jalkapallohalli
Fußball
Gemischt-13 Herausforderung
MIPK HALLITURNAUS 2012
21.1.2024
8 Teams
| Jalkapallohalli
Fußball
Gemischt-12 Herausforderung
MP talviturnaus P8 (2016) & P9 (2015)
14.1.2024
40 Teams
| Mikkeli
Fußball
Jungs-16 Vähemmän pelanneet
Jungs-16 Enemmän pelanneet
Jungs-15 Vähemmän pelanneet
Jungs-15 Wettbewerb
Miesten Harrasteturnaus 2024
13.1.2024 - 14.1.2024
5 Teams
| Kisakallio
Eishockey
Männer Spaß
Pirkkahalliturnaus 2024
13.1.2024 - 14.1.2024
55 Teams
| Pirkkahalli (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus), Jalitsu-halli
Fußball
Mädchen-11 Wettbewerb
Mädchen-12 Wettbewerb
Mädchen-13 Wettbewerb
Mädchen-14 Wettbewerb
Mädchen-15 Wettbewerb
Mädchen-15 Stufe 2
Mädchen-16 Wettbewerb
SJK CUP 2024 T12
6.1.2024 - 7.1.2024
12 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Mädchen-12 Wettbewerb
Mädchen-12 Herausforderung
MP talviturnaus P11 (2013)
7.1.2024
16 Teams
| Mikkelin Jalkapallohalli
Fußball
Jungs-13 Herausforderung
Jungs-13 Wettbewerb
Rantalakeus-turnaus U9 2024
5.1.2024 - 7.1.2024
20 Teams
| Kempelehalli
Eishockey
Gemischt-15 AA
Pelitällit U14 2024
6.1.2024 - 7.1.2024
7 Teams
| Piispala
Eishockey
Jungs-10 Wettbewerb
Lukko U11 Raumaster-turnaus (Täynnä)
6.1.2024 - 7.1.2024
16 Teams
| Tuki-Areena
Eishockey
Jungs-13 AAA
Jungs-13 AA
Jungs-13 A
KooKoo U11 ÄSSÄ-turnaus
6.1.2024 - 7.1.2024
16 Teams
| Kouvola, Kuusankosken jäähalli, Valkealan jäähalli
Eishockey
Gemischt-13 AAA
Gemischt-13 AA
Loppiaisturnaus Hokkarit U8
7.1.2024
10 Teams
| Hämeenkyrö
Eishockey
Gemischt-16
Tiikeriturnaus U11A turnaus
6.1.2024 - 7.1.2024
8 Teams
| Mäntsälän jäähalli
Eishockey
Gemischt-13 A
Gemischt-12 AA
Kuopion Lasipalvelu Cup 2024
5.1.2024 - 7.1.2024
18 Teams
| Lippumäki
Eishockey
Jungs-12 A
Jungs-12 AA
Jungs-12 AAA
South Carelia Hockey Tournament XLVII Lappeenranta 2024
6.1.2024 - 7.1.2024
23 Teams
| Lappeenranta, Lappeenrannan Jäähalli, Harjoitushalli, UK1 Areena, UK2 Areena
Eishockey
Männer Spaß
Männer Spaß
Männer Spaß
Männer Spaß
U12 OP Lounaismaa Turnaus 6.-7.1.2024
5.1.2024 - 7.1.2024
12 Teams
| Forssa 1, Forssa 2
Eishockey
Jungs-12 AAA
Jungs-12 AA
Rantalakeus U10 2024
5.1.2024 - 7.1.2024
24 Teams
| Oulunsalon jäähalli
Eishockey
Gemischt-14 AA
Oulun Kärpät U13 Kotivara-turnaus
6.1.2024 - 7.1.2024
16 Teams
| Linnanmaa
Eishockey
Gemischt-11 AAA
Gemischt-11 AA
Micro Design Living Hockey Games (Espoo)
5.1.2024 - 7.1.2024
24 Teams
| Top Tag Palace (Harjoitushalli), Laaturakennus K. Sekkouri Arena (Forum)
Eishockey
Gemischt-11 A
Gemischt-11 AA
Gemischt-11 AAA
Loppiaisen pelitällit
6.1.2024 - 7.1.2024
24 Teams
| Hakametsä
Eishockey
Jungs-10 AAA+
Jungs-10 AAA
Jungs-10 AA
LeKi U15 - Loppiaisturnaus (AAA&AA)
6.1.2024 - 7.1.2024
16 Teams
| Lempäälä
Eishockey
Jungs-09 AAA
Jungs-09 AA
Tornaado U14 New Year Cup 2024
5.1.2024 - 7.1.2024
12 Teams
| Tallinn, Rink 1, Tondiraba Jäähall, Rink 2, Tondiraba Jäähall
Eishockey
Jungs-10 AAA
Jungs-10 AAA
SJK CUP 2024 P12
5.1.2024 - 6.1.2024
12 Teams
| Ilkka-Areena
Fußball
Jungs-12 Wettbewerb
Jungs-12 Herausforderung
Ässät U10 Karpaloturnaus
6.1.2024
32 Teams
| Harjoitusjäähalli, Astora areena
Eishockey
Gemischt-14 Enemmän pelanneet
Gemischt-14 Vähemmän pelanneet
Loppiaisturnaus U10 (TÄYNNÄ)
6.1.2024
12 Teams
| Hämeenkyrö
Eishockey
Gemischt-14 Spaß
Loppiaisen pelitällit
6.1.2024
3 Teams
| Posio
Eishockey
Gemischt-11 AA
Alumet -Loppiaisturnaus U11
6.1.2024
10 Teams
| Jäähalli
Eishockey
Jungs-13 AA
Jungs-13 A
Diskos Loppiaisturnaus U10
6.1.2024
10 Teams
| Buugin jäähallit Jyväskylä
Eishockey
Gemischt-14 AA
Nikkarit U9 (2015) Loppiaisturnaus LA 6.1.2024
6.1.2024
20 Teams
| Riihimäki
Eishockey
Viikingit U9 ja U10 TaksiHelsinki-turnaus
6.1.2024
16 Teams
| Helsinki, Vuosaaren jäähalli
Eishockey
Gemischt-14 Spaß
Gemischt-15 Spaß
VG-62 U9 Loppiaisturnaus (täynnä)
6.1.2024
12 Teams
| Naantali
Eishockey
Gemischt-15 Spaß
Männer Spaß
Peikkometsä Liikuntapäiväkodit-turnaus U10 K-E Blues (TÄYNNÄ)
6.1.2024
32 Teams
| Ilmatar
Eishockey
Jungs-14 Spaß
Harjun Kiekko U9 Loppiaisturnaus
6.1.2024
12 Teams
| Lohjan jäähalli
Eishockey
Gemischt-15 Spaß
Gemischt-15 Spaß
U11 Kaamosturnaus
6.1.2024
6 Teams
| Wirta-Areena
Eishockey
Gemischt-13 AA
Pelitällit U13 2024
4.1.2024 - 5.1.2024
11 Teams
| Piispala
Eishockey
Gemischt-11 Wettbewerb
Turex Cup 2024
3.1.2024 - 5.1.2024
12 Teams
| Björknäs Ishall
Eishockey
Männer AA
U9 Pelitällit, KJT, Haukat, Lukko, Jokerit
5.1.2024
12 Teams
| Kerava
Eishockey
Pelitällit U12 2024
2.1.2024 - 3.1.2024
6 Teams
| Piispala
Eishockey
Gemischt-12 Wettbewerb
HaKi Cup U13
2.1.2024 - 3.1.2024
3 Teams
| Kisakallio
Eishockey
Gemischt-11 AA
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2024 GameResultsOnline.com