Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Deutsche Meisterschaft 2017

7.4. - 9.4.2017 Scandic-Hotel Potsdamer Platz | Saksa

Miehet Kilpa
Lohkotilanteet

Vorrunde

Gruppe A
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thade R. MAR55010 - 0116 - 425
2Robert G. FRA5418 - 4106 - 804
3Thomas L. BRE5327 - 592 - 943
4Kevin B. DOR5234 - 796 - 1042
5Heiner S. BRE5143 - 981 - 1161
6Detlef V. BER5053 - 1083 - 1380
Gruppe B
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Andreas S. DOR5418 - 4104 - 904
2Deniz K. KAS5419 - 2116 - 694
3Thomas G. BER5327 - 5105 - 993
4Stefan C. KAS5327 - 4112 - 783
5Antonius R. BRE5142 - 871 - 1011
6Eric K. MOE5050 - 1042 - 1130
Gruppe C
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Martin O. FRA5419 - 4131 - 834
2Stefan P. VIE5328 - 6129 - 1233
3Alfons V. PAD5327 - 6108 - 1113
4Peter E. BER5235 - 789 - 1092
5Mohamed S. BRE5235 - 8109 - 1152
6Thorsten W. BER5145 - 8101 - 1261
Gruppe D
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Benjamin N. BER55010 - 1122 - 625
2Manfred S. FRA5418 - 3115 - 694
3Christian S. KAS5327 - 5115 - 1033
4Stefan F. DÜS5235 - 788 - 1112
5Frank M. HAN5142 - 966 - 1121
6Reinhard W. COT5053 - 1083 - 1320

Zwischenrunde

Gruppe E
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Mohamed S. BRE3306 - 175 - 363
2Reinhard W. COT3214 - 251 - 462
3Heiner S. BRE3123 - 562 - 731
4Eric K. MOE3031 - 641 - 740
Gruppe F
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Frank M. HAN3306 - 289 - 673
2Thorsten W. BER3214 - 480 - 752
3Antonius R. BRE3124 - 468 - 761
4Detlef V. BER3032 - 666 - 850
Gruppe G
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniz K. KAS3306 - 171 - 433
2Thade R. MAR3215 - 273 - 402
3Alfons V. PAD3122 - 441 - 571
4Stefan F. DÜS3030 - 625 - 700
Gruppe H
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan P. VIE3215 - 275 - 602
2Andreas S. DOR3215 - 480 - 692
3Christian S. KAS3214 - 365 - 552
4Kevin B. DOR3031 - 645 - 810
Gruppe I
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Manfred S. FRA3306 - 069 - 353
2Stefan C. KAS3214 - 370 - 672
3Martin O. FRA3123 - 576 - 741
4Thomas L. BRE3031 - 640 - 790
Gruppe J
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Robert G. FRA3306 - 284 - 583
2Benjamin N. BER3215 - 275 - 502
3Thomas G. BER3123 - 453 - 691
4Peter E. BER3030 - 632 - 670

Viertelfinals

Viertelfinale 1 (VF1)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniz K. KAS1103 - 033 - 111
2Andreas S. DOR1010 - 311 - 330
Viertelfinale 2 (VF2)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Benjamin N. BER1103 - 034 - 241
2Manfred S. FRA1010 - 324 - 340
Viertelfinale 3 (VF3)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thade R. MAR1103 - 033 - 101
2Stefan P. VIE1010 - 310 - 330
Viertelfinale 4 (VF4)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan C. KAS1103 - 137 - 321
2Robert G. FRA1011 - 332 - 370

Platzierung 9-16 | Runde I

GH1 (9-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Kevin B. DOR1102 - 132 - 291
2Alfons V. PAD1011 - 229 - 320
GH2 (9-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Christian S. KAS1102 - 023 - 191
2Stefan F. DÜS1010 - 219 - 230
IJ1 (9-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Martin O. FRA1102 - 023 - 121
2Peter E. BER1010 - 212 - 230
IJ2 (9-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thomas G. BER1102 - 022 - 141
2Thomas L. BRE1010 - 214 - 220

Platzierung 9-16 | Runde II

S1 (9-12)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Martin O. FRA1102 - 023 - 131
2Kevin B. DOR1010 - 213 - 230
S2 (9-12)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thomas G. BER1102 - 127 - 271
2Christian S. KAS1011 - 227 - 270
V1 (13-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Alfons V. PAD1102 - 024 - 91
2Peter E. BER1010 - 29 - 240
V2 (13-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thomas L. BRE1102 - 023 - 101
2Stefan F. DÜS1010 - 210 - 230

Platzierung 17-24

Spiel um Platz 17
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Mohamed S. BRE1102 - 130 - 271
2Frank M. HAN1011 - 227 - 300
Spiel um Platz 19
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Reinhard W. COT1102 - 134 - 281
2Thorsten W. BER1011 - 228 - 340
Spiel um Platz 21
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Heiner S. BRE1102 - 128 - 281
2Antonius R. BRE1011 - 228 - 280
Spiel um Platz 23
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Detlef V. BER1102 - 023 - 81
2Eric K. MOE1010 - 28 - 230

Platzierung 9-16 | Runde III

Spiel um Platz 9
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thomas G. BER1102 - 022 - 131
2Martin O. FRA1010 - 213 - 220
Spiel um Platz 11
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Kevin B. DOR1102 - 022 - 131
2Christian S. KAS1010 - 213 - 220
Spiel um Platz 13
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thomas L. BRE1102 - 130 - 241
2Alfons V. PAD1011 - 224 - 300
Spiel um Platz 15
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan F. DÜS1102 - 023 - 161
2Peter E. BER1010 - 216 - 230

Halbfinals + Plätze 5-8

Halbfinale 1
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Benjamin N. BER1103 - 141 - 251
2Deniz K. KAS1011 - 325 - 410
Halbfinale 2
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thade R. MAR1103 - 033 - 191
2Stefan C. KAS1010 - 319 - 330
V-HF1 (5-8)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Manfred S. FRA1102 - 023 - 61
2Andreas S. DOR1010 - 26 - 230
V-HF2 (5-8)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Robert G. FRA1102 - 023 - 131
2Stefan P. VIE1010 - 213 - 230

Finals + Platzierung 5-8

Großes Finale
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Thade R. MAR1103 - 033 - 101
2Benjamin N. BER1010 - 310 - 330
Kleines Finale
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Deniz K. KAS1103 - 248 - 411
2Stefan C. KAS1012 - 341 - 480
Spiel um Platz 5
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Robert G. FRA1102 - 135 - 291
2Manfred S. FRA1011 - 229 - 350
Spiel um Platz 7
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Andreas S. DOR1102 - 126 - 291
2Stefan P. VIE1011 - 229 - 260
Sijoitukset lohkoissa määräytyvät seuraavien otteluiden järjestäjän asettamien sääntöjen mukaisesti: 1) Pisteet 2) Keskinäisten otteluiden pisteet 3) Keskinäisten otteluiden erät +/- 4) Keskinäisten otteluiden eräpisteet +/- 5) Lohkon erät +/- 6) Lohkon otteluiden eräpisteet +/- 7) Arpa
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2023 GameResultsOnline.com