Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Deutsche Meisterschaft 2017

7.4. - 9.4.2017 Scandic-Hotel Potsdamer Platz | Saksa

Miehet Kilpa
Otteluohjelma

Vorrunde

Pe 7.4.2017
1   Gruppe A
07:30
Tisch 1
Thomas L. BRE
Päättynyt 2 - 1
Heiner S. BRE
(4-11, 12-2, 12-0)
 
 
Jonas R.
2   Gruppe A
08:00
Tisch 1
Thade R. MAR
Päättynyt 2 - 0
Robert G. FRA
(11-7, 12-2)
 
 
Julian R.
3   Gruppe A
08:30
Tisch 1
Kevin B. DOR
Päättynyt 2 - 1
Detlef V. BER
(9-12, 12-1, 11-5)
 
 
Christian S.
4   Gruppe A
09:30
Tisch 3
Robert G. FRA
Päättynyt 2 - 1
Thomas L. BRE
(11-2, 2-11, 11-1)
 
 
Julian R.
5   Gruppe A
10:00
Tisch 3
Detlef V. BER
Päättynyt 0 - 2
Thade R. MAR
(5-11, 9-12)
 
 
Julian R.
6   Gruppe A
10:30
Tisch 3
Heiner S. BRE
Päättynyt 0 - 2
Kevin B. DOR
(10-13, 5-11)
 
 
Thomas N.
7   Gruppe A
13:00
Tisch 2
Thomas L. BRE
Päättynyt 2 - 0
Detlef V. BER
(12-6, 12-8)
 
 
Julian R.
8   Gruppe A
13:30
Tisch 2
Thade R. MAR
Päättynyt 2 - 0
Kevin B. DOR
(11-0, 12-4)
 
 
Jonas R.
9   Gruppe A
14:00
Tisch 2
Robert G. FRA
Päättynyt 2 - 0
Heiner S. BRE
(11-4, 11-4)
 
 
Kathrin R.
10   Gruppe A
15:00
Tisch 4
Kevin B. DOR
Päättynyt 0 - 2
Thomas L. BRE
(11-13, 10-12)
 
 
Martin V.
11   Gruppe A
15:30
Tisch 4
Heiner S. BRE
Päättynyt 0 - 2
Thade R. MAR
(4-12, 10-13)
 
 
Jonas R.
12   Gruppe A
16:00
Tisch 4
Detlef V. BER
Päättynyt 1 - 2
Robert G. FRA
(5-12, 11-5, 4-11)
 
 
Julian R.
13   Gruppe A
17:30
Tisch 1
Thomas L. BRE
Päättynyt 0 - 2
Thade R. MAR
(0-11, 1-11)
 
 
Jonas R.
14   Gruppe A
18:00
Tisch 1
Kevin B. DOR
Päättynyt 0 - 2
Robert G. FRA
(5-11, 10-12)
 
 
Jonas R.
15   Gruppe A
18:30
Tisch 1
Detlef V. BER
Päättynyt 1 - 2
Heiner S. BRE
(4-12, 11-8, 2-11)
 
 
Julian R.
16   Gruppe B
07:30
Tisch 2
Deniz K. KAS
Päättynyt 2 - 0
Stefan C. KAS
(11-6, 12-8)
 
 
Thomas N.
17   Gruppe B
08:00
Tisch 2
Andreas S. DOR
Päättynyt 2 - 0
Eric K. MOE
(11-6, 11-2)
 
 
Lennart V.
18   Gruppe B
08:30
Tisch 2
Thomas G. BER
Päättynyt 2 - 0
Antonius R. BRE
(12-4, 11-9)
 
 
Kathrin R.
19   Gruppe B
09:30
Tisch 4
Eric K. MOE
Päättynyt 0 - 2
Deniz K. KAS
(2-11, 5-11)
 
 
Christian S.
20   Gruppe B
10:00
Tisch 4
Antonius R. BRE
Päättynyt 0 - 2
Andreas S. DOR
(10-12, 4-11)
 
 
Martin V.
21   Gruppe B
10:30
Tisch 4
Stefan C. KAS
Päättynyt 1 - 2
Thomas G. BER
(8-11, 12-6, 8-12)
 
 
Christian S.
22   Gruppe B
13:00
Tisch 1
Deniz K. KAS
Päättynyt 2 - 0
Antonius R. BRE
(11-3, 12-7)
 
 
Lennart V.
23   Gruppe B
13:30
Tisch 1
Andreas S. DOR
Päättynyt 2 - 1
Thomas G. BER
(11-7, 3-11, 12-0)
 
 
Lubomir P.
24   Gruppe B
14:00
Tisch 1
Eric K. MOE
Päättynyt 0 - 2
Stefan C. KAS
(3-11, 5-12)
 
 
Julian R.
25   Gruppe B
15:00
Tisch 3
Thomas G. BER
Päättynyt 0 - 2
Deniz K. KAS
(7-11, 4-11)
 
 
Lubomir P.
26   Gruppe B
15:30
Tisch 3
Stefan C. KAS
Päättynyt 2 - 0
Andreas S. DOR
(12-6, 12-0)
 
 
Martin V.
27   Gruppe B
16:00
Tisch 3
Antonius R. BRE
Päättynyt 2 - 0
Eric K. MOE
(11-4, 11-5)
 
 
Thomas N.
28   Gruppe B
17:30
Tisch 2
Deniz K. KAS
Päättynyt 1 - 2
Andreas S. DOR
(12-5, 7-11, 7-11)
 
 
Lennart V.
29   Gruppe B
18:00
Tisch 2
Thomas G. BER
Päättynyt 2 - 0
Eric K. MOE
(12-6, 12-4)
 
 
Kathrin R.
30   Gruppe B
18:30
Tisch 2
Antonius R. BRE
Päättynyt 0 - 2
Stefan C. KAS
(4-11, 8-12)
 
 
Thomas N.
31   Gruppe C
07:30
Tisch 3
Stefan P. VIE
Päättynyt 2 - 1
Alfons V. PAD
(8-11, 11-5, 12-7)
 
 
Kathrin R.
32   Gruppe C
08:00
Tisch 3
Peter E. BER
Päättynyt 2 - 1
Thorsten W. BER
(8-12, 12-1, 12-10)
 
 
Jonas R.
33   Gruppe C
08:30
Tisch 3
Mohamed S. BRE
Päättynyt 2 - 1
Martin O. FRA
(11-5, 3-12, 11-6)
 
 
Thomas N.
34   Gruppe C
10:00
Tisch 1
Thorsten W. BER
Päättynyt 1 - 2
Stefan P. VIE
(7-11, 11-4, 8-12)
 
 
Jonas R.
35   Gruppe C
10:30
Tisch 1
Martin O. FRA
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(11-2, 11-3)
 
 
Lubomir P.
36   Gruppe C
11:00
Tisch 1
Alfons V. PAD
Päättynyt 2 - 1
Mohamed S. BRE
(11-8, 3-12, 11-3)
 
 
Jonas R.
37   Gruppe C
13:00
Tisch 4
Stefan P. VIE
Päättynyt 1 - 2
Martin O. FRA
(10-12, 14-11, 2-12)
 
 
Thomas N.
38   Gruppe C
13:30
Tisch 4
Peter E. BER
Päättynyt 2 - 0
Mohamed S. BRE
(11-4, 11-7)
 
 
Christian S.
39   Gruppe C
14:00
Tisch 4
Alfons V. PAD
Päättynyt 2 - 0
Thorsten W. BER
(11-9, 12-0)
 
 
Jonas R.
40   Gruppe C
15:30
Tisch 2
Mohamed S. BRE
Päättynyt 2 - 1
Stefan P. VIE
(12-3, 12-14, 11-4)
 
 
Christian S.
41   Gruppe C
16:00
Tisch 2
Alfons V. PAD
Päättynyt 2 - 1
Peter E. BER
(7-11, 11-7, 11-8)
 
 
Kathrin R.
42   Gruppe C
16:30
Tisch 2
Thorsten W. BER
Päättynyt 1 - 2
Martin O. FRA
(2-11, 12-7, 5-11)
 
 
Lubomir P.
43   Gruppe C
17:30
Tisch 3
Stefan P. VIE
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(12-4, 12-0)
 
 
Christian S.
44   Gruppe C
18:00
Tisch 3
Mohamed S. BRE
Päättynyt 0 - 2
Thorsten W. BER
(10-12, 5-12)
 
 
Christian S.
45   Gruppe C
18:30
Tisch 3
Martin O. FRA
Päättynyt 2 - 0
Alfons V. PAD
(11-6, 11-2)
 
 
Martin V.
46   Gruppe D
07:30
Tisch 4
Benjamin N. BER
Päättynyt 2 - 1
Christian S. KAS
(9-11, 11-6, 12-6)
 
 
Christian S.
47   Gruppe D
08:00
Tisch 4
Frank M. HAN
Päättynyt 2 - 1
Reinhard W. COT
(11-2, 4-11, 11-7)
 
 
Martin V.
48   Gruppe D
08:30
Tisch 4
Manfred S. FRA
Päättynyt 2 - 0
Stefan F. DÜS
(11-4, 11-0)
 
 
Lennart V.
49   Gruppe D
10:00
Tisch 2
Reinhard W. COT
Päättynyt 0 - 2
Benjamin N. BER
(6-11, 4-12)
 
 
Christian S.
50   Gruppe D
10:30
Tisch 2
Stefan F. DÜS
Päättynyt 2 - 0
Frank M. HAN
(12-10, 11-5)
 
 
Kathrin R.
51   Gruppe D
11:00
Tisch 2
Christian S. KAS
Päättynyt 0 - 2
Manfred S. FRA
(9-12, 9-12)
 
 
Martin V.
52   Gruppe D
13:00
Tisch 3
Benjamin N. BER
Päättynyt 2 - 0
Stefan F. DÜS
(11-4, 11-2)
 
 
Kathrin R.
53   Gruppe D
13:30
Tisch 3
Frank M. HAN
Päättynyt 0 - 2
Manfred S. FRA
(2-12, 6-12)
 
 
Martin V.
54   Gruppe D
14:00
Tisch 3
Reinhard W. COT
Päättynyt 0 - 2
Christian S. KAS
(7-11, 7-11)
 
 
Lennart V.
55   Gruppe D
15:30
Tisch 1
Manfred S. FRA
Päättynyt 0 - 2
Benjamin N. BER
(7-12, 8-11)
 
 
Lubomir P.
56   Gruppe D
16:00
Tisch 1
Christian S. KAS
Päättynyt 2 - 0
Frank M. HAN
(12-9, 11-0)
 
 
Lennart V.
57   Gruppe D
16:30
Tisch 1
Stefan F. DÜS
Päättynyt 2 - 1
Reinhard W. COT
(9-12, 11-9, 11-2)
 
 
Lennart V.
58   Gruppe D
17:30
Tisch 4
Benjamin N. BER
Päättynyt 2 - 0
Frank M. HAN
(11-4, 11-4)
 
 
Lubomir P.
59   Gruppe D
18:00
Tisch 4
Manfred S. FRA
Päättynyt 2 - 1
Reinhard W. COT
(7-12, 11-0, 12-4)
 
 
Lubomir P.
60   Gruppe D
18:30
Tisch 4
Stefan F. DÜS
Päättynyt 1 - 2
Christian S. KAS
(4-12, 12-6, 8-11)
 
 
Lennart V.

Zwischenrunde

La 8.4.2017
61   Gruppe E
10:00
Tisch 1
Heiner S. BRE
Päättynyt 1 - 2
Mohamed S. BRE
(11-6, 6-12, 4-11)
 
 
Thomas N.
62   Gruppe E
10:00
Tisch 2
Eric K. MOE
Päättynyt 0 - 2
Reinhard W. COT
(2-11, 9-11)
 
 
Jonas R.
63   Gruppe E
14:00
Tisch 2
Heiner S. BRE
Päättynyt 0 - 2
Reinhard W. COT
(6-11, 6-11)
 
 
Lennart V.
64   Gruppe E
14:00
Tisch 4
Mohamed S. BRE
Päättynyt 2 - 0
Eric K. MOE
(12-3, 11-5)
 
 
Lubomir P.
65   Gruppe E
17:00
Tisch 1
Eric K. MOE
Päättynyt 1 - 2
Heiner S. BRE
(9-11, 11-6, 2-12)
 
 
Lennart V.
66   Gruppe E
17:00
Tisch 3
Reinhard W. COT
Päättynyt 0 - 2
Mohamed S. BRE
(5-11, 2-12)
 
 
Martin V.
67   Gruppe F
10:00
Tisch 1
Antonius R. BRE
Päättynyt 1 - 2
Thorsten W. BER
(5-11, 12-10, 5-11)
 
 
Lubomir P.
68   Gruppe F
14:00
Tisch 3
Frank M. HAN
Päättynyt 2 - 1
Detlef V. BER
(9-11, 12-6, 11-9)
 
 
Christian S.
69   Gruppe F
14:00
Tisch 3
Detlef V. BER
Päättynyt 1 - 2
Thorsten W. BER
(11-7, 9-11, 8-12)
 
 
Thomas N.
70   Gruppe F
14:00
Tisch 4
Antonius R. BRE
Päättynyt 1 - 2
Frank M. HAN
(11-9, 6-11, 6-12)
 
 
Julian R.
71   Gruppe F
17:00
Tisch 2
Detlef V. BER
Päättynyt 0 - 2
Antonius R. BRE
(2-11, 10-12)
 
 
Jonas R.
72   Gruppe F
17:00
Tisch 4
Thorsten W. BER
Päättynyt 0 - 2
Frank M. HAN
(6-11, 12-14)
 
 
Christian S.
73   Gruppe G
08:00
Tisch 3
Thade R. MAR
Päättynyt 2 - 0
Stefan F. DÜS
(12-1, 12-4)
 
 
Lennart V.
74   Gruppe G
08:30
Tisch 3
Deniz K. KAS
Päättynyt 2 - 0
Alfons V. PAD
(12-3, 12-4)
 
 
Julian R.
75   Gruppe G
11:00
Tisch 4
Alfons V. PAD
Päättynyt 0 - 2
Thade R. MAR
(6-12, 5-11)
 
 
Jonas R.
76   Gruppe G
11:30
Tisch 4
Stefan F. DÜS
Päättynyt 0 - 2
Deniz K. KAS
(0-11, 10-12)
 
 
Julian R.
77   Gruppe G
15:00
Tisch 1
Thade R. MAR
Päättynyt 1 - 2
Deniz K. KAS
(11-1, 8-12, 7-11)
 
 
Lennart V.
78   Gruppe G
15:30
Tisch 4
Alfons V. PAD
Päättynyt 2 - 0
Stefan F. DÜS
(11-7, 12-3)
 
 
Jonas R.
79   Gruppe H
08:00
Tisch 4
Andreas S. DOR
Päättynyt 2 - 1
Kevin B. DOR
(9-11, 11-2, 12-2)
 
 
Martin V.
80   Gruppe H
08:30
Tisch 4
Stefan P. VIE
Päättynyt 2 - 0
Christian S. KAS
(12-9, 12-4)
 
 
Lennart V.
81   Gruppe H
11:00
Tisch 3
Christian S. KAS
Päättynyt 2 - 1
Andreas S. DOR
(6-11, 12-4, 11-0)
 
 
Christian S.
82   Gruppe H
11:30
Tisch 3
Kevin B. DOR
Päättynyt 0 - 2
Stefan P. VIE
(11-14, 3-12)
 
 
Martin V.
83   Gruppe H
15:00
Tisch 2
Andreas S. DOR
Päättynyt 2 - 1
Stefan P. VIE
(11-4, 10-12, 12-9)
 
 
Thomas N.
84   Gruppe H
15:30
Tisch 2
Christian S. KAS
Päättynyt 2 - 0
Kevin B. DOR
(11-6, 12-10)
 
 
Lennart V.
85   Gruppe I
08:30
Tisch 1
Martin O. FRA
Päättynyt 0 - 2
Manfred S. FRA
(6-12, 9-11)
 
 
Martin V.
86   Gruppe I
09:00
Tisch 1
Thomas L. BRE
Päättynyt 0 - 2
Stefan C. KAS
(11-13, 3-12)
 
 
Christian S.
87   Gruppe I
11:30
Tisch 2
Thomas L. BRE
Päättynyt 1 - 2
Martin O. FRA
(11-7, 0-12, 6-12)
 
 
Thomas N.
88   Gruppe I
13:00
Tisch 2
Stefan C. KAS
Päättynyt 0 - 2
Manfred S. FRA
(7-12, 4-11)
 
 
Lubomir P.
89   Gruppe I
15:30
Tisch 3
Martin O. FRA
Päättynyt 1 - 2
Stefan C. KAS
(7-12, 13-10, 10-12)
 
 
Julian R.
90   Gruppe I
16:00
Tisch 3
Manfred S. FRA
Päättynyt 2 - 0
Thomas L. BRE
(11-6, 12-3)
 
 
Kathrin R.
91   Gruppe J
08:30
Tisch 2
Benjamin N. BER
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(11-6, 11-4)
 
 
Kathrin R.
92   Gruppe J
09:00
Tisch 2
Robert G. FRA
Päättynyt 2 - 1
Thomas G. BER
(7-11, 12-5, 11-6)
 
 
Julian R.
93   Gruppe J
11:30
Tisch 1
Thomas G. BER
Päättynyt 0 - 2
Benjamin N. BER
(2-12, 6-11)
 
 
Jonas R.
94   Gruppe J
13:00
Tisch 1
Peter E. BER
Päättynyt 0 - 2
Robert G. FRA
(0-11, 6-11)
 
 
Christian S.
95   Gruppe J
15:30
Tisch 1
Benjamin N. BER
Päättynyt 1 - 2
Robert G. FRA
(11-13, 11-7, 8-12)
 
 
Lubomir P.
96   Gruppe J
16:00
Tisch 4
Thomas G. BER
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(12-10, 11-6)
 
 
Jonas R.

Viertelfinals

La 8.4.2017
17:30
Tisch 1
Deniz K. KAS
Päättynyt 3 - 0
Andreas S. DOR
(11-1, 11-7, 11-3)
 
 
Lubomir P.
17:30
Tisch 3
Manfred S. FRA
Päättynyt 0 - 3
Benjamin N. BER
(10-12, 8-11, 6-11)
 
 
Julian R.
18:15
Tisch 1
Stefan P. VIE
Päättynyt 0 - 3
Thade R. MAR
(1-11, 5-11, 4-11)
 
 
Lennart V.
18:15
Tisch 3
Robert G. FRA
Päättynyt 1 - 3
Stefan C. KAS
(11-2, 10-12, 7-12, 4-11)
 
 
Thomas N.

Platzierung 9-16 | Runde I

La 8.4.2017
101   GH1 (9-16)
17:30
Los Platte 2/4
Alfons V. PAD
Päättynyt 1 - 2
Kevin B. DOR
(12-8, 7-12, 10-12)
 
 
Kathrin R.
102   GH2 (9-16)
17:30
Los Platte 2/4
Christian S. KAS
Päättynyt 2 - 0
Stefan F. DÜS
(12-10, 11-9)
 
 
Thomas N.
103   IJ1 (9-16)
18:00
Los Platte 2/4
Martin O. FRA
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(11-7, 12-5)
 
 
Julian R.
104   IJ2 (9-16)
18:00
Los Platte 2/4
Thomas G. BER
Päättynyt 2 - 0
Thomas L. BRE
(11-6, 11-8)
 
 
Kathrin R.

Platzierung 9-16 | Runde II

La 8.4.2017
105   S1 (9-12)
18:45
Tisch 1
Kevin B. DOR
Päättynyt 0 - 2
Martin O. FRA
(4-11, 9-12)
 
 
Jonas R.
106   S2 (9-12)
18:45
Tisch 2
Christian S. KAS
Päättynyt 1 - 2
Thomas G. BER
(9-11, 11-5, 7-11)
 
 
Lubomir P.
107   V1 (13-16)
18:45
Tisch 3
Alfons V. PAD
Päättynyt 2 - 0
Peter E. BER
(12-9, 12-0)
 
 
Julian R.
108   V2 (13-16)
18:45
Tisch 4
Stefan F. DÜS
Päättynyt 0 - 2
Thomas L. BRE
(1-12, 9-11)
 
 
Christian S.

Platzierung 17-24

La 8.4.2017
19:15
Tisch 1
Mohamed S. BRE
Päättynyt 2 - 1
Frank M. HAN
(11-9, 8-11, 11-7)
 
 
Martin V.
19:15
Tisch 2
Reinhard W. COT
Päättynyt 2 - 1
Thorsten W. BER
(12-14, 11-9, 11-5)
 
 
Jonas R.
19:15
Tisch 3
Heiner S. BRE
Päättynyt 2 - 1
Antonius R. BRE
(5-11, 12-10, 11-7)
 
 
Lennart V.
19:15
Tisch 4
Eric K. MOE
Päättynyt 0 - 2
Detlef V. BER
(2-11, 6-12)
 
 
Christian S.

Platzierung 9-16 | Runde III

La 8.4.2017
19:45
Tisch 1
Martin O. FRA
Päättynyt 0 - 2
Thomas G. BER
(8-11, 5-11)
 
 
Julian R.
19:45
Tisch 2
Kevin B. DOR
Päättynyt 2 - 0
Christian S. KAS
(11-9, 11-4)
 
 
Lubomir P.
19:45
Tisch 3
Alfons V. PAD
Päättynyt 1 - 2
Thomas L. BRE
(9-11, 12-7, 3-12)
 
 
Thomas N.
19:45
Tisch 4
Peter E. BER
Päättynyt 0 - 2
Stefan F. DÜS
(8-11, 8-12)
 
 
Kathrin R.

Halbfinals + Plätze 5-8

Su 9.4.2017
117   Halbfinale 1
08:30
Tisch 1
Deniz K. KAS
Päättynyt 1 - 3
Benjamin N. BER
(11-7, 3-12, 2-11, 9-11)
 
 
Lubomir P.
118   Halbfinale 2
08:30
Tisch 3
Thade R. MAR
Päättynyt 3 - 0
Stefan C. KAS
(11-9, 11-5, 11-5)
 
 
Jonas R.
119   V-HF1 (5-8)
08:00
Tisch 2
Andreas S. DOR
Päättynyt 0 - 2
Manfred S. FRA
(4-12, 2-11)
 
 
Lennart V.
120   V-HF2 (5-8)
08:30
Tisch 2
Stefan P. VIE
Päättynyt 0 - 2
Robert G. FRA
(5-12, 8-11)
 
 
Martin V.

Finals + Platzierung 5-8

Su 9.4.2017
12:00
Raum Stockholm
Benjamin N. BER
Päättynyt 0 - 3
Thade R. MAR
(5-11, 1-11, 4-11)
 
 
Lubomir P.
10:30
Raum Stockholm
Deniz K. KAS
Päättynyt 3 - 2
Stefan C. KAS
(11-1, 12-9, 5-12, 9-11, 11-8)
 
 
Julian R.
09:15
Tisch 1
Manfred S. FRA
Päättynyt 1 - 2
Robert G. FRA
(10-13, 13-11, 6-11)
 
 
Jonas R.
09:15
Tisch 3
Andreas S. DOR
Päättynyt 2 - 1
Stefan P. VIE
(11-9, 4-11, 11-9)
 
 
Christian S.
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com