Powered by GameResultsOnline.com tournament management

9th IBSA Showdown European Championships

24.8. - 26.8.2018 Table, Table 1, Table 2, Table 3, Table 4, Table 5, Table 6, Table 7 | Puola

Miehet Kilpa
Lohkotilanteet

M First round

MA
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Peter Zidar3306 - 177 - 503
2Laco Brada3215 - 272 - 522
3Ziedonis Mazurs3122 - 548 - 741
4Rinaldo Massola3031 - 653 - 740
MB
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Emiliano Garay3215 - 367 - 672
2Robert Latt3214 - 466 - 812
3Krystian Kisiel3124 - 590 - 801
4Twan Kruis3124 - 580 - 751
MC
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka3306 - 068 - 273
2Thade Rosenfeldt3214 - 254 - 372
3Martin Egelund Olsen3122 - 539 - 751
4Ondrej Kodet3031 - 654 - 760
MD
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Ari Lahtinen3306 - 179 - 453
2Teemu Ruohonen3215 - 490 - 802
3Raimonds Briezhkalns3123 - 453 - 661
4Jack van Oosterhout3031 - 649 - 800
ME
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jouni Viitamaki3306 - 068 - 313
2Siarhei Shkibel 3214 - 258 - 452
3Petr Bayer3122 - 553 - 731
4Kostadin Dimitrov3031 - 642 - 720
MF
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Miha Susman3215 - 382 - 612
2Vladimir Polyakov3215 - 373 - 602
3Dusan Milo3215 - 371 - 672
4Kevin Kjelldahl3030 - 630 - 680
MG
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Olli Kytoviita3306 - 070 - 293
2Lukasz Byczkowski 3214 - 360 - 512
3Brian Winter Knudsen3122 - 441 - 541
4Stefan Collet3031 - 639 - 760
MH
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Luciano Florio3215 - 384 - 782
2Alisher Hoshanijazov3214 - 269 - 382
3Pavol Kubosko3214 - 469 - 812
4Christoffer Ornevik3032 - 660 - 850

M Second round

MI
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Peter Zidar3306 - 180 - 433
2Jouni Viitamaki3214 - 359 - 552
3Alisher Hoshanijazov3123 - 450 - 661
4Teemu Ruohonen3031 - 653 - 780
MJ
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Lukasz Byczkowski 3215 - 367 - 592
2Thade Rosenfeldt3215 - 375 - 572
3Emiliano Garay3122 - 544 - 681
4Miha Susman3124 - 576 - 781
MK
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka3306 - 069 - 283
2Olli Kytoviita3214 - 255 - 472
3Vladimir Polyakov3122 - 551 - 611
4Robert Latt3031 - 634 - 730
ML
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Ari Lahtinen3306 - 069 - 503
2Laco Brada3214 - 266 - 522
3Siarhei Shkibel 3122 - 458 - 641
4Luciano Florio3030 - 641 - 680
MM
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Ziedonis Mazurs3306 - 177 - 473
2Brian Winter Knudsen3215 - 378 - 572
3Petr Bayer3122 - 549 - 661
4Martin Egelund Olsen3032 - 650 - 840
MN
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel3306 - 068 - 283
2Raimonds Briezhkalns3214 - 465 - 662
3Pavol Kubosko3123 - 561 - 771
4Dusan Milo3032 - 655 - 780
MO
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Christoffer Ornevik3306 - 278 - 733
2Jack van Oosterhout3215 - 274 - 482
3Twan Kruis3122 - 556 - 651
4Kevin Kjelldahl3032 - 657 - 790
MP
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Rinaldo Massola3306 - 175 - 363
2Ondrej Kodet3214 - 360 - 592
3Stefan Collet3123 - 454 - 691
4Kostadin Dimitrov3031 - 652 - 770

M Placements 9-32

M Placements 17-18
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Krystian Kisiel1102 - 023 - 71
2Ziedonis Mazurs1010 - 27 - 230
M Placements 19-20
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Raimonds Briezhkalns1102 - 024 - 161
2Brian Winter Knudsen1010 - 216 - 240
M Placements 21-22
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Petr Bayer1102 - 128 - 291
2Pavol Kubosko1011 - 229 - 280
M Placements 23-24
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Dusan Milo1102 - 127 - 211
2Martin Egelund Olsen1011 - 221 - 270
M Placements 25-26
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Rinaldo Massola1102 - 022 - 111
2Christoffer Ornevik1010 - 211 - 220
M Placements 27-28
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jack van Oosterhout1102 - 022 - 91
2Ondrej Kodet1010 - 29 - 220
M Placements 29-30
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Stefan Collet1102 - 130 - 301
2Twan Kruis1011 - 230 - 300
M Placements 31-32
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Kevin Kjelldahl1102 - 025 - 181
2Kostadin Dimitrov1010 - 218 - 250
MR (Placements 9-12)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Siarhei Shkibel 3306 - 177 - 443
2Alisher Hoshanijazov3215 - 376 - 692
3Vladimir Polyakov3123 - 452 - 651
4Emiliano Garay3030 - 643 - 700
MS (Placements 13-16)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Teemu Ruohonen3306 - 177 - 443
2Miha Susman3214 - 363 - 452
3Robert Latt3123 - 456 - 521
4Luciano Florio3031 - 620 - 750

M Quarterfinals

M QF1
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Peter Zidar1103 - 141 - 271
2Laco Brada1011 - 327 - 410
M QF2
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Olli Kytoviita1103 - 034 - 151
2Lukasz Byczkowski 1010 - 315 - 340
M QF3
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka1103 - 034 - 221
2Thade Rosenfeldt1010 - 322 - 340
M QF4
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Ari Lahtinen1103 - 035 - 201
2Jouni Viitamaki1010 - 320 - 350

M Placements 5-8

MT (Placements 5-8)
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Jouni Viitamaki3306 - 286 - 583
2Lukasz Byczkowski 3123 - 470 - 661
3Thade Rosenfeldt3123 - 450 - 611
4Laco Brada3122 - 440 - 611

M Semifinals

M SF1
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Peter Zidar1103 - 035 - 271
2Ari Lahtinen1010 - 327 - 350
M SF2
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Olli Kytoviita1103 - 241 - 371
2Adrian Sloninka1012 - 337 - 410

M Finals

M Final
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Olli Kytoviita1103 - 034 - 241
2Peter Zidar1010 - 324 - 340
M Bronze Medal Match
Pelaaja Ott V H Erät TM-PM Pst
1Adrian Sloninka1103 - 138 - 331
2Ari Lahtinen1011 - 333 - 380
Sijoitukset lohkoissa määräytyvät seuraavien turnausjärjestäjän asettamien sääntöjen mukaisesti: 1) Pisteet 2) Keskinäisten otteluiden pisteet 3) Keskinäisten otteluiden erät +/- 4) Lohkon erät +/- 5) Lohkon otteluiden eräpisteet +/- 6) Arpa
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com