Powered by GameResultsOnline.com tournament management

9th IBSA Showdown European Championships

24.8. - 26.8.2018 Table, Table 1, Table 2, Table 3, Table 4, Table 5, Table 6, Table 7 | Puola

Miehet Kilpa
Otteluohjelma

M First round

Pe 24.8.2018
1   MA
08:00
Table 1
Peter Zidar
Päättynyt 2 - 1
Laco Brada
(11-9, 7-11, 11-6)
 
 
2   MA
08:00
Table 2
Ziedonis Mazurs
Päättynyt 2 - 1
Rinaldo Massola
(13-10, 3-11, 11-6)
 
 
3   MB
08:00
Table 3
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 1
Twan Kruis
(8-12, 12-2, 11-8)
 
 
4   MB
08:00
Table 4
Robert Latt
Päättynyt 0 - 2
Emiliano Garay
(5-12, 2-12)
 
 
5   MC
08:00
Table 5
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(11-2, 11-4)
 
 
6   MD
08:30
Table 1
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Jack van Oosterhout
(12-8, 11-2)
 
 
7   MD
08:30
Table 2
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 1
Raimonds Briezhkalns
(8-12, 12-2, 11-6)
 
 
8   ME
08:30
Table 3
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 0
Kostadin Dimitrov
(12-3, 11-4)
 
 
9   ME
08:30
Table 4
Petr Bayer
Päättynyt 0 - 2
Siarhei Shkibel
(0-12, 12-14)
 
 
10   MF
08:30
Table 5
Dusan Milo
Päättynyt 2 - 0
Kevin Kjelldahl
(11-9, 11-3)
 
 
11   MF
08:30
Table 6
Vladimir Polyakov
Päättynyt 2 - 1
Miha Susman
(3-12, 11-5, 13-10)
 
 
12   MG
09:00
Table 1
Olli Kytoviita
Päättynyt 2 - 0
Stefan Collet
(11-8, 12-6)
 
 
13   MG
09:00
Table 2
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 2 - 0
Brian Winter Knudsen
(12-7, 11-3)
 
 
14   MA
09:00
Table 3
Peter Zidar
Päättynyt 2 - 0
Ziedonis Mazurs
(12-5, 12-5)
 
 
15   MH
09:00
Table 4
Alisher Hoshanijazov
Päättynyt 2 - 0
Christoffer Ornevik
(12-2, 11-3)
 
 
16   MD
09:30
Table 2
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 1
Teemu Ruohonen
(12-6, 10-12, 11-8)
 
 
17   MB
09:30
Table 5
Krystian Kisiel
Päättynyt 1 - 2
Robert Latt
(12-7, 11-14, 6-11)
 
 
18   MB
09:30
Table 6
Twan Kruis
Päättynyt 2 - 1
Emiliano Garay
(8-12, 11-4, 11-1)
 
 
19   MA
10:00
Table 5
Rinaldo Massola
Päättynyt 0 - 2
Peter Zidar
(9-12, 5-12)
 
 
20   MA
10:00
Table 6
Ziedonis Mazurs
Päättynyt 0 - 2
Laco Brada
(9-12, 2-11)
 
 
21   MB
10:30
Table 1
Emiliano Garay
Päättynyt 2 - 1
Krystian Kisiel
(12-9, 2-11, 12-10)
 
 
22   MB
10:30
Table 2
Robert Latt
Päättynyt 2 - 1
Twan Kruis
(12-9, 3-11, 12-8)
 
 
23   MC
10:30
Table 3
Ondrej Kodet
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka
(8-12, 4-11)
 
 
24   MH
10:30
Table 4
Pavol Kubosko
Päättynyt 2 - 1
Luciano Florio
(11-8, 10-13, 11-5)
 
 
25   MD
10:30
Table 5
Raimonds Briezhkalns
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(4-12, 5-11)
 
 
26   MD
10:30
Table 6
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 1
Jack van Oosterhout
(11-9, 11-13, 11-5)
 
 
27   ME
11:00
Table 1
Siarhei Shkibel
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamaki
(8-11, 1-11)
 
 
28   ME
11:00
Table 2
Petr Bayer
Päättynyt 2 - 1
Kostadin Dimitrov
(4-11, 11-8, 11-5)
 
 
29   MF
11:00
Table 3
Miha Susman
Päättynyt 2 - 1
Dusan Milo
(8-12, 12-9, 11-4)
 
 
30   MF
11:00
Table 4
Vladimir Polyakov
Päättynyt 2 - 0
Kevin Kjelldahl
(11-6, 11-3)
 
 
31   MG
11:00
Table 5
Brian Winter Knudsen
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytoviita
(4-12, 5-11)
 
 
32   MG
11:00
Table 6
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 2 - 1
Stefan Collet
(11-4, 8-12, 12-1)
 
 
33   MH
11:30
Table 1
Christoffer Ornevik
Päättynyt 1 - 2
Pavol Kubosko
(12-7, 10-13, 9-11)
 
 
34   MH
11:30
Table 2
Alisher Hoshanijazov
Päättynyt 0 - 2
Luciano Florio
(12-15, 10-12)
 
 
35   MA
11:30
Table 3
Laco Brada
Päättynyt 2 - 0
Rinaldo Massola
(12-6, 11-6)
 
 
36   MC
11:30
Table 6
Thade Rosenfeldt
Päättynyt 2 - 0
Ondrej Kodet
(11-9, 11-3)
 
 
37   MD
12:00
Table 3
Jack van Oosterhout
Päättynyt 0 - 2
Raimonds Briezhkalns
(5-12, 7-12)
 
 
38   MC
12:30
Table 4
Thade Rosenfeldt
Päättynyt 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(12-1, 11-1)
 
 
39   MC
15:00
Table 1
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Thade Rosenfeldt
(12-4, 11-5)
 
 
40   MC
15:00
Table 2
Martin Egelund Olsen
Päättynyt 2 - 1
Ondrej Kodet
(8-11, 11-9, 12-10)
 
 
41   MG
15:00
Table 4
Olli Kytoviita
Päättynyt 2 - 0
Lukasz Byczkowski
(12-0, 12-6)
 
 
42   ME
15:00
Table 5
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 0
Petr Bayer
(11-5, 12-10)
 
 
43   ME
15:00
Table 6
Kostadin Dimitrov
Päättynyt 0 - 2
Siarhei Shkibel
(5-12, 6-11)
 
 
44   MF
15:30
Table 1
Dusan Milo
Päättynyt 2 - 1
Vladimir Polyakov
(11-8, 1-12, 12-4)
 
 
45   MF
15:30
Table 2
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 0 - 2
Miha Susman
(3-12, 6-12)
 
 
46   MG
15:30
Table 4
Stefan Collet
Päättynyt 0 - 2
Brian Winter Knudsen
(3-11, 5-11)
 
 
47   MH
15:30
Table 5
Pavol Kubosko
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hoshanijazov
(2-12, 4-12)
 
 
48   MH
15:30
Table 6
Luciano Florio
Päättynyt 2 - 1
Christoffer Ornevik
(11-4, 9-11, 11-9)
 
 

M Second round

Pe 24.8.2018
49   MI
17:30
Table 1
Alisher Hoshanijazov
Päättynyt 0 - 2
Peter Zidar
(4-11, 4-12)
 
 
50   MI
17:30
Table 2
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 0
Teemu Ruohonen
(11-3, 11-9)
 
 
51   MJ
17:30
Table 3
Emiliano Garay
Päättynyt 0 - 2
Thade Rosenfeldt
(4-11, 2-11)
 
 
52   MJ
17:30
Table 4
Miha Susman
Päättynyt 2 - 1
Lukasz Byczkowski
(12-0, 3-11, 11-9)
 
 
53   MK
17:30
Table 5
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Robert Latt
(11-8, 11-3)
 
 
54   MK
17:30
Table 6
Olli Kytoviita
Päättynyt 2 - 0
Vladimir Polyakov
(11-7, 11-9)
 
 
55   ML
18:30
Table 1
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Laco Brada
(13-11, 11-8)
 
 
56   ML
18:30
Table 2
Luciano Florio
Päättynyt 0 - 2
Siarhei Shkibel
(7-11, 10-12)
 
 
57   MM
18:30
Table 3
Petr Bayer
Päättynyt 0 - 2
Ziedonis Mazurs
(4-11, 7-12)
 
 
58   MM
18:30
Table 4
Martin Egelund Olsen
Päättynyt 1 - 2
Brian Winter Knudsen
(12-10, 0-11, 4-12)
 
 
59   MN
18:30
Table 5
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 0
Raimonds Briezhkalns
(12-4, 11-8)
 
 
60   MN
18:30
Table 6
Pavol Kubosko
Päättynyt 2 - 1
Dusan Milo
(11-8, 9-11, 11-7)
 
 
61   MO
19:00
Table 1
Christoffer Ornevik
Päättynyt 2 - 1
Kevin Kjelldahl
(3-11, 12-10, 12-7)
 
 
62   MO
19:00
Table 2
Twan Kruis
Päättynyt 0 - 2
Jack van Oosterhout
(3-11, 7-12)
 
 
63   MP
19:00
Table 3
Stefan Collet
Päättynyt 1 - 2
Rinaldo Massola
(11-7, 7-12, 1-12)
 
 
64   MP
19:00
Table 4
Kostadin Dimitrov
Päättynyt 1 - 2
Ondrej Kodet
(4-11, 13-10, 7-12)
 
 
La 25.8.2018
65   MI
08:30
Table 3
Peter Zidar
Päättynyt 2 - 1
Teemu Ruohonen
(12-3, 10-13, 12-10)
 
 
66   MI
08:30
Table 4
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 1
Alisher Hoshanijazov
(11-2, 6-12, 11-6)
 
 
67   MJ
08:30
Table 5
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 2 - 0
Emiliano Garay
(12-4, 12-9)
 
 
68   MJ
08:30
Table 6
Miha Susman
Päättynyt 1 - 2
Thade Rosenfeldt
(8-12, 12-9, 8-12)
 
 
69   MK
09:00
Table 1
Vladimir Polyakov
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka
(3-11, 3-12)
 
 
70   MK
09:00
Table 2
Olli Kytoviita
Päättynyt 2 - 0
Robert Latt
(11-6, 11-1)
 
 
71   ML
09:00
Table 3
Siarhei Shkibel
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(7-11, 9-11)
 
 
72   ML
09:00
Table 4
Luciano Florio
Päättynyt 0 - 2
Laco Brada
(2-11, 7-11)
 
 
73   MM
09:00
Table 5
Ziedonis Mazurs
Päättynyt 2 - 1
Brian Winter Knudsen
(11-7, 9-12, 12-3)
 
 
74   MM
09:00
Table 6
Martin Egelund Olsen
Päättynyt 1 - 2
Petr Bayer
(12-7, 0-11, 8-11)
 
 
75   MN
09:30
Table 1
Dusan Milo
Päättynyt 0 - 2
Krystian Kisiel
(5-11, 3-11)
 
 
76   MN
09:30
Table 2
Raimonds Briezhkalns
Päättynyt 2 - 1
Pavol Kubosko
(11-8, 6-12, 11-2)
 
 
77   MO
09:30
Table 3
Jack van Oosterhout
Päättynyt 1 - 2
Christoffer Ornevik
(11-5, 8-11, 10-12)
 
 
78   MO
09:30
Table 4
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 1 - 2
Twan Kruis
(11-8, 2-11, 6-11)
 
 
79   MP
09:30
Table 5
Ondrej Kodet
Päättynyt 2 - 0
Stefan Collet
(12-9, 11-4)
 
 
80   MP
09:30
Table 6
Kostadin Dimitrov
Päättynyt 0 - 2
Rinaldo Massola
(7-11, 6-11)
 
 
81   MI
10:30
Table 5
Peter Zidar
Päättynyt 2 - 0
Jouni Viitamaki
(12-4, 11-5)
 
 
82   MI
10:30
Table 6
Teemu Ruohonen
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hoshanijazov
(7-11, 8-11)
 
 
83   MJ
11:00
Table 1
Emiliano Garay
Päättynyt 2 - 1
Miha Susman
(3-11, 11-5, 11-6)
 
 
84   MJ
11:00
Table 2
Thade Rosenfeldt
Päättynyt 1 - 2
Lukasz Byczkowski
(11-1, 7-11, 2-11)
 
 
85   MK
11:00
Table 3
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Olli Kytoviita
(12-10, 12-1)
 
 
86   MK
11:00
Table 4
Robert Latt
Päättynyt 1 - 2
Vladimir Polyakov
(11-7, 3-11, 2-11)
 
 
87   ML
11:00
Table 5
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Luciano Florio
(11-9, 12-6)
 
 
88   ML
11:00
Table 6
Laco Brada
Päättynyt 2 - 0
Siarhei Shkibel
(14-11, 11-8)
 
 
89   MM
11:30
Table 1
Ziedonis Mazurs
Päättynyt 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(11-7, 11-7)
 
 
90   MM
11:30
Table 2
Brian Winter Knudsen
Päättynyt 2 - 0
Petr Bayer
(11-4, 12-5)
 
 
91   MN
11:30
Table 3
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 0
Pavol Kubosko
(12-8, 11-0)
 
 
92   MN
11:30
Table 4
Raimonds Briezhkalns
Päättynyt 2 - 1
Dusan Milo
(11-3, 3-11, 11-7)
 
 
93   MO
11:30
Table 5
Christoffer Ornevik
Päättynyt 2 - 0
Twan Kruis
(12-9, 11-7)
 
 
94   MO
11:30
Table 6
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 0 - 2
Jack van Oosterhout
(8-11, 2-11)
 
 
95   MP
12:00
Table 1
Stefan Collet
Päättynyt 2 - 0
Kostadin Dimitrov
(11-6, 11-9)
 
 
96   MP
12:00
Table 2
Rinaldo Massola
Päättynyt 2 - 0
Ondrej Kodet
(11-0, 11-4)
 
 

M Placements 9-32

Su 26.8.2018
09:00
Table 1
Alisher Hoshanijazov
Päättynyt 1 - 2
Siarhei Shkibel
(12-10, 3-11, 6-11)
 
 
09:00
Table 2
Emiliano Garay
Päättynyt 0 - 2
Vladimir Polyakov
(7-11, 5-12)
 
 
09:00
Table 3
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 1
Luciano Florio
(7-11, 12-7, 12-2)
 
 
09:00
Table 4
Miha Susman
Päättynyt 2 - 1
Robert Latt
(6-11, 11-7, 11-5)
 
 
11:00
Table 1
Vladimir Polyakov
Päättynyt 1 - 2
Alisher Hoshanijazov
(11-8, 5-11, 3-11)
 
 
11:00
Table 2
Emiliano Garay
Päättynyt 0 - 2
Siarhei Shkibel
(5-11, 8-11)
 
 
11:00
Table 3
Robert Latt
Päättynyt 0 - 2
Teemu Ruohonen
(4-12, 7-12)
 
 
11:00
Table 4
Miha Susman
Päättynyt 2 - 0
Luciano Florio
(11-0, 11-0)
 
 
12:00
Table 1
Alisher Hoshanijazov
Päättynyt 2 - 0
Emiliano Garay
(12-8, 13-10)
 
 
12:00
Table 2
Siarhei Shkibel
Päättynyt 2 - 0
Vladimir Polyakov
(12-7, 11-3)
 
 
12:00
Table 3
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 0
Miha Susman
(11-7, 11-6)
 
 
12:00
Table 4
Luciano Florio
Päättynyt 0 - 2
Robert Latt
(0-11, 0-11)
 
 
15:00
Table 5
Ziedonis Mazurs
Päättynyt 0 - 2
Krystian Kisiel
(0-12, 7-11)
 
 
15:00
Table 6
Brian Winter Knudsen
Päättynyt 0 - 2
Raimonds Briezhkalns
(8-12, 8-12)
 
 
15:30
Table 1
Petr Bayer
Päättynyt 2 - 1
Pavol Kubosko
(5-11, 11-8, 12-10)
 
 
15:30
Table 2
Martin Egelund Olsen
Päättynyt 1 - 2
Dusan Milo
(12-4, 0-12, 9-11)
 
 
15:30
Table 3
Christoffer Ornevik
Päättynyt 0 - 2
Rinaldo Massola
(5-11, 6-11)
 
 
15:30
Table 4
Jack van Oosterhout
Päättynyt 2 - 0
Ondrej Kodet
(11-1, 11-8)
 
 
15:30
Table 5
Twan Kruis
Päättynyt 1 - 2
Stefan Collet
(11-4, 7-12, 12-14)
 
 
15:30
Table 6
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 2 - 0
Kostadin Dimitrov
(12-8, 13-10)
 
 

M Quarterfinals

Su 26.8.2018
117   M QF1
09:30
Table 1
Peter Zidar
Päättynyt 3 - 1
Laco Brada
(6-11, 12-10, 11-2, 12-4)
 
 
118   M QF2
09:30
Table 2
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 0 - 3
Olli Kytoviita
(2-11, 7-12, 6-11)
 
 
119   M QF3
09:30
Table 3
Adrian Sloninka
Päättynyt 3 - 0
Thade Rosenfeldt
(12-6, 11-7, 11-9)
 
 
120   M QF4
09:30
Table 4
Ari Lahtinen
Päättynyt 3 - 0
Jouni Viitamaki
(11-8, 12-8, 12-4)
 
 

M Placements 5-8

Su 26.8.2018
11:30
Table 1
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 0
Laco Brada
(11-4, 11-5)
 
 
11:30
Table 2
Thade Rosenfeldt
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(8-11, 1-12)
 
 
15:00
Table 3
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 1 - 2
Jouni Viitamaki
(15-12, 9-11, 7-12)
 
 
15:00
Table 4
Thade Rosenfeldt
Päättynyt 2 - 0
Laco Brada
(12-6, 11-3)
 
 
16:00
Table 3
Jouni Viitamaki
Päättynyt 2 - 1
Thade Rosenfeldt
(11-6, 6-11, 12-1)
 
 
16:00
Table 4
Laco Brada
Päättynyt 2 - 0
Lukasz Byczkowski
(11-7, 11-9)
 
 

M Semifinals

Su 26.8.2018
127   M SF1
12:30
Table 1
Peter Zidar
Päättynyt 3 - 0
Ari Lahtinen
(12-9, 11-8, 12-10)
 
 
128   M SF2
12:30
Table 2
Olli Kytoviita
Päättynyt 3 - 2
Adrian Sloninka
(2-11, 12-8, 5-11, 11-3, 11-4)
 
 

M Finals

Su 26.8.2018
16:00
Table 1
Ari Lahtinen
Päättynyt 1 - 3
Adrian Sloninka
(10-12, 12-3, 10-12, 1-11)
 
 
130   M Final
18:15
Table 1
Peter Zidar
Päättynyt 0 - 3
Olli Kytoviita
(6-11, 9-12, 9-11)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com