Powered by GameResultsOnline.com tournament management

International Showdown Tournament Vilnius 2024

30.5. - 2.6.2024 Vilnius, Kaunas, Klaipeda, Trakai, Utena | Liettua

Men competition
Otteluohjelma

First round

Pe 31.5.2024
1   Men A
08:00
Vilnius
Deniss Ovsjannikovs (LAT)
-
Fabrizio Palumbo (ITA)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
2   Men B
08:00
Klaipeda
Krystian Kisiel (POL)
-
Andreas Schmitz (GER)
 
 
Artūrs Būda
3   Men C
08:00
Kaunas
Pierre Bertrand (FRA)
-
Kevin Barth (GER)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
4   Men D
08:25
Utena
Adrian Sloninka (POL)
-
Petras Krapikas (LTU)
 
 
Dāvids Eļjaševičs
5   Men E
08:25
Trakai
Ari Lahtinen (FIN)
-
Vaclav Krychtalek (CZE)
 
 
Agnese Kalniņa
6   Men F
08:25
Kaunas
Christoff Eilers (BEL)
-
Nikolajs Osipovs (LAT)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
7   Men G
08:50
Klaipeda
Krzysztof Sobilo (POL)
-
Dominik Zilian (GER)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
8   Men H
08:50
Utena
Stefan Marcin (SVK)
-
Jyri Gronlund (FIN)
 
 
Dāvids Eļjaševičs
9   Men A
08:50
Trakai
Hakan Osman (BUL)
-
Przemyslaw Knaz (POL)
 
 
Artūrs Kalniņš
10   Men B
08:50
Vilnius
Mindaugas Dvylaitis (LTU)
-
Jaroslav Gajdos (SVK)
 
 
Lubomir Albert Prask
11   Men C
09:15
Trakai
Juha Oikarainen (FIN)
-
Olli Kytoviita (FIN)
 
 
Artūrs Kalniņš
12   Men D
09:15
Kaunas
Simon Rejtar (CZE)
-
Christoph Niehaus (GER)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
13   Men E
09:40
Vilnius
Pavol Kubosko (SVK)
-
Jelle Stuer (BEL)
 
 
Artūrs Būda
14   Men F
09:40
Kaunas
Luciano Florio (ITA)
-
Vaino Rihti (FIN)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
15   Men G
09:40
Klaipeda
Jouni Viitamaki (FIN)
-
Martins Allis (LAT)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
16   Men H
10:05
Kaunas
Andrea Lazzarini (ITA)
-
Ernestas Kačiulis (LTU)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
17   Men A
10:05
Klaipeda
Przemyslaw Knaz (POL)
-
Deniss Ovsjannikovs (LAT)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
18   Men B
10:05
Vilnius
Jaroslav Gajdos (SVK)
-
Krystian Kisiel (POL)
 
 
Artūrs Būda
19   Men C
10:30
Vilnius
Olli Kytoviita (FIN)
-
Pierre Bertrand (FRA)
 
 
Lubomir Albert Prask
20   Men D
10:30
Klaipeda
Christoph Niehaus (GER)
-
Adrian Sloninka (POL)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
21   Men E
10:30
Trakai
Jelle Stuer (BEL)
-
Ari Lahtinen (FIN)
 
 
Mikus Eļjaševičs
22   Men F
10:55
Utena
Vaino Rihti (FIN)
-
Christoff Eilers (BEL)
 
 
Dāvids Eļjaševičs
23   Men G
10:55
Kaunas
Martins Allis (LAT)
-
Krzysztof Sobilo (POL)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
24   Men H
10:55
Trakai
Ernestas Kačiulis (LTU)
-
Stefan Marcin (SVK)
 
 
Mikus Eļjaševičs
25   Men A
10:55
Vilnius
Hakan Osman (BUL)
-
Fabrizio Palumbo (ITA)
 
 
Lubomir Albert Prask
26   Men B
10:55
Klaipeda
Mindaugas Dvylaitis (LTU)
-
Andreas Schmitz (GER)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
27   Men C
11:20
Vilnius
Juha Oikarainen (FIN)
-
Kevin Barth (GER)
 
 
Lubomir Albert Prask
28   Men D
11:20
Kaunas
Simon Rejtar (CZE)
-
Petras Krapikas (LTU)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
29   Men E
11:45
Vilnius
Pavol Kubosko (SVK)
-
Vaclav Krychtalek (CZE)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
30   Men F
11:45
Kaunas
Luciano Florio (ITA)
-
Nikolajs Osipovs (LAT)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
31   Men G
11:45
Utena
Jouni Viitamaki (FIN)
-
Dominik Zilian (GER)
 
 
Artūrs Būda
32   Men H
11:45
Klaipeda
Andrea Lazzarini (ITA)
-
Jyri Gronlund (FIN)
 
 
Agnese Kalniņa
33   Men A
12:10
Kaunas
Deniss Ovsjannikovs (LAT)
-
Hakan Osman (BUL)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
34   Men B
12:10
Vilnius
Krystian Kisiel (POL)
-
Mindaugas Dvylaitis (LTU)
 
 
Aittola Jaakko Kalevi
35   Men C
12:35
Klaipeda
Pierre Bertrand (FRA)
-
Juha Oikarainen (FIN)
 
 
Artūrs Kalniņš
36   Men D
12:35
Trakai
Adrian Sloninka (POL)
-
Simon Rejtar (CZE)
 
 
Dāvids Eļjaševičs
37   Men E
12:35
Kaunas
Ari Lahtinen (FIN)
-
Pavol Kubosko (SVK)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
38   Men F
12:35
Vilnius
Christoff Eilers (BEL)
-
Luciano Florio (ITA)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
39   Men G
14:00
Kaunas
Krzysztof Sobilo (POL)
-
Jouni Viitamaki (FIN)
 
 
Ingrida Gabrialavičiūtė
40   Men H
14:00
Utena
Stefan Marcin (SVK)
-
Andrea Lazzarini (ITA)
 
 
Lubomir Albert Prask
41   Men A
14:25
Vilnius
Fabrizio Palumbo (ITA)
-
Przemyslaw Knaz (POL)
 
 
Vygantas Mockūnas
42   Men B
14:25
Trakai
Andreas Schmitz (GER)
-
Jaroslav Gajdos (SVK)
 
 
Artūrs Būda
43   Men C
14:25
Klaipeda
Kevin Barth (GER)
-
Olli Kytoviita (FIN)
 
 
Agnese Kalniņa
44   Men D
14:25
Kaunas
Petras Krapikas (LTU)
-
Christoph Niehaus (GER)
 
 
Mikus Eļjaševičs
45   Men E
14:50
Klaipeda
Vaclav Krychtalek (CZE)
-
Jelle Stuer (BEL)
 
 
Agnese Kalniņa
46   Men F
14:50
Vilnius
Nikolajs Osipovs (LAT)
-
Vaino Rihti (FIN)
 
 
Vygantas Mockūnas
47   Men G
14:50
Trakai
Dominik Zilian (GER)
-
Martins Allis (LAT)
 
 
Marcin Szczepan Zalucki
48   Men H
14:50
Kaunas
Jyri Gronlund (FIN)
-
Ernestas Kačiulis (LTU)
 
 
Mikus Eļjaševičs

Second round

Pe 31.5.2024
49   Men I
15:40
Men A | Sija 1
-
Men E | Sija 2
 
 
50   Men I
15:40
Men H | Sija 1
-
Men D | Sija 2
 
 
51   Men J
15:40
Men B | Sija 1
-
Men F | Sija 2
 
 
52   Men J
15:40
Men G | Sija 1
-
Men C | Sija 2
 
 
53   Men K
15:40
Men C | Sija 1
-
Men G | Sija 2
 
 
54   Men K
16:05
Men F | Sija 1
-
Men B | Sija 2
 
 
55   Men L
16:05
Men D | Sija 1
-
Men H | Sija 2
 
 
56   Men L
16:05
Men E | Sija 1
-
Men A | Sija 2
 
 
57   Men M
16:05
Men A | Sija 3
-
Men H | Sija 3
 
 
58   Men M
16:05
Men D | Sija 3
-
Men E | Sija 3
 
 
59   Men N
16:30
Men B | Sija 3
-
Men G | Sija 3
 
 
60   Men N
16:30
Men C | Sija 3
-
Men F | Sija 3
 
 
61   Men O
16:30
Men A | Sija 4
-
Men H | Sija 4
 
 
62   Men O
16:55
Men D | Sija 4
-
Men E | Sija 4
 
 
63   Men P
16:55
Men B | Sija 4
-
Men G | Sija 4
 
 
64   Men P
16:55
Men C | Sija 4
-
Men F | Sija 4
 
 
65   Men I
16:55
Men D | Sija 2
-
Men A | Sija 1
 
 
66   Men I
16:55
Men H | Sija 1
-
Men E | Sija 2
 
 
67   Men J
17:20
Men C | Sija 2
-
Men B | Sija 1
 
 
68   Men J
17:20
Men G | Sija 1
-
Men F | Sija 2
 
 
69   Men K
17:20
Men B | Sija 2
-
Men C | Sija 1
 
 
70   Men K
17:20
Men F | Sija 1
-
Men G | Sija 2
 
 
71   Men L
17:20
Men A | Sija 2
-
Men D | Sija 1
 
 
72   Men L
17:45
Men E | Sija 1
-
Men H | Sija 2
 
 
73   Men M
17:45
Men E | Sija 3
-
Men A | Sija 3
 
 
74   Men M
17:45
Men D | Sija 3
-
Men H | Sija 3
 
 
75   Men N
17:45
Men F | Sija 3
-
Men B | Sija 3
 
 
76   Men N
17:45
Men C | Sija 3
-
Men G | Sija 3
 
 
77   Men O
18:10
Men E | Sija 4
-
Men A | Sija 4
 
 
78   Men O
18:10
Men D | Sija 4
-
Men H | Sija 4
 
 
79   Men P
18:10
Men F | Sija 4
-
Men B | Sija 4
 
 
80   Men P
18:10
Men C | Sija 4
-
Men G | Sija 4
 
 
81   Men I
18:10
Men D | Sija 2
-
Men E | Sija 2
 
 
82   Men I
18:35
Men A | Sija 1
-
Men H | Sija 1
 
 
83   Men J
18:35
Men F | Sija 2
-
Men C | Sija 2
 
 
84   Men J
18:35
Men B | Sija 1
-
Men G | Sija 1
 
 
85   Men K
18:35
Men G | Sija 2
-
Men B | Sija 2
 
 
86   Men K
18:35
Men C | Sija 1
-
Men F | Sija 1
 
 
87   Men L
19:00
Men H | Sija 2
-
Men A | Sija 2
 
 
88   Men L
19:00
Men D | Sija 1
-
Men E | Sija 1
 
 
89   Men M
19:00
Men H | Sija 3
-
Men E | Sija 3
 
 
90   Men M
19:00
Men A | Sija 3
-
Men D | Sija 3
 
 
91   Men N
19:00
Men G | Sija 3
-
Men F | Sija 3
 
 
92   Men N
19:25
Men B | Sija 3
-
Men C | Sija 3
 
 
93   Men O
19:25
Men H | Sija 4
-
Men E | Sija 4
 
 
94   Men O
19:25
Men A | Sija 4
-
Men D | Sija 4
 
 
95   Men P
19:25
Men B | Sija 4
-
Men C | Sija 4
 
 
96   Men P
19:25
Men G | Sija 4
-
Men F | Sija 4
 
 

Quaterfinals

La 1.6.2024
97   Men QF1
09:45
Men I | Sija 1
-
Men L | Sija 2
 
 
98   Men QF3
09:45
Men K | Sija 1
-
Men J | Sija 2
 
 
99   Men QF4
09:45
Men K | Sija 2
-
Men J | Sija 1
 
 
100   Men QF2
09:45
Men I | Sija 2
-
Men L | Sija 1
 
 

Third round (places 9-32)

La 1.6.2024
101   Men 25-32 (1)
08:00
Men M | Sija 3
-
Men P | Sija 4
 
 
102   Men 17-24 (1)
08:00
Men M | Sija 1
-
Men P | Sija 2
 
 
103   Men 9-16 (1)
08:00
Men I | Sija 3
-
Men L | Sija 4
 
 
104   Men 25-32 (2)
08:30
Men M | Sija 4
-
Men P | Sija 3
 
 
105   Men 17-24 (2)
08:30
Men M | Sija 2
-
Men P | Sija 1
 
 
106   Men 9-16 (2)
08:30
Men I | Sija 4
-
Men L | Sija 3
 
 
107   Men 25-32 (3)
10:30
Men O | Sija 3
-
Men N | Sija 4
 
 
108   Men 17-24 (3)
10:30
Men O | Sija 1
-
Men N | Sija 2
 
 
109   Men 9-16 (3)
10:30
Men K | Sija 3
-
Men J | Sija 4
 
 
110   Men 25-32 (4)
10:30
Men O | Sija 4
-
Men N | Sija 3
 
 
111   Men 9-16 (4)
11:00
Men K | Sija 4
-
Men J | Sija 3
 
 
112   Men 17-24 (4)
11:00
Men O | Sija 2
-
Men N | Sija 1
 
 

Semifinals/places 5-8

La 1.6.2024
113   Men 5-8 (1)
11:30
Men QF1 | Sija 2
-
Men QF2 | Sija 2
 
 
114   Men 5-8 (2)
11:30
Men QF3 | Sija 2
-
Men QF4 | Sija 2
 
 
115   Men SF1
12:30
Men QF1 | Sija 1
-
Men QF2 | Sija 1
 
 
116   Men SF2
12:30
Men QF3 | Sija 1
-
Men QF4 | Sija 1
 
 

Fourth round (places 9-32)

La 1.6.2024
117   Men 29-32 (1)
11:30
Men 25-32 (1) | Sija 2
-
Men 25-32 (2) | Sija 2
 
 
118   Men 29-32 (2)
12:00
Men 25-32 (3) | Sija 2
-
Men 25-32 (4) | Sija 2
 
 
119   Men 25-28 (1)
12:00
Men 25-32 (1) | Sija 1
-
Men 25-32 (2) | Sija 1
 
 
120   Men 25-28 (2)
12:00
Men 25-32 (3) | Sija 1
-
Men 25-32 (4) | Sija 1
 
 
121   Men 21-24 (1)
12:00
Men 17-24 (1) | Sija 2
-
Men 17-24 (2) | Sija 2
 
 
122   Men 21-24 (2)
12:00
Men 17-24 (3) | Sija 2
-
Men 17-24 (4) | Sija 2
 
 
123   Men 17-20 (1)
14:00
Men 17-24 (1) | Sija 1
-
Men 17-24 (2) | Sija 1
 
 
124   Men 17-20 (2)
14:00
Men 17-24 (3) | Sija 1
-
Men 17-24 (4) | Sija 1
 
 
125   Men 13-16 (1)
14:00
Men 9-16 (1) | Sija 2
-
Men 9-16 (2) | Sija 2
 
 
126   Men 13-16 (2)
14:00
Men 9-16 (3) | Sija 2
-
Men 9-16 (4) | Sija 2
 
 
127   Men 9-12 (1)
14:00
Men 9-16 (1) | Sija 1
-
Men 9-16 (2) | Sija 1
 
 
128   Men 9-12 (2)
14:30
Men 9-16 (3) | Sija 1
-
Men 9-16 (4) | Sija 1
 
 

Fifth round (9-32)

La 1.6.2024
129   Men 31-32
14:30
Men 29-32 (1) | Sija 2
-
Men 29-32 (2) | Sija 2
 
 
130   Men 29-30
14:30
Men 29-32 (1) | Sija 1
-
Men 29-32 (2) | Sija 1
 
 
131   Men 27-28
14:30
Men 25-28 (1) | Sija 2
-
Men 25-28 (2) | Sija 2
 
 
132   Men 25-26
14:30
Men 25-28 (1) | Sija 1
-
Men 25-28 (2) | Sija 1
 
 
133   Men 23-24
15:00
Men 21-24 (1) | Sija 2
-
Men 21-24 (2) | Sija 2
 
 
134   Men 21-22
15:00
Men 21-24 (1) | Sija 1
-
Men 21-24 (2) | Sija 1
 
 
135   Men 19-20
15:00
Men 17-20 (1) | Sija 2
-
Men 17-20 (2) | Sija 2
 
 
136   Men 17-18
15:00
Men 17-20 (1) | Sija 1
-
Men 17-20 (2) | Sija 1
 
 
137   Men 15-16
15:00
Men 13-16 (1) | Sija 2
-
Men 13-16 (2) | Sija 2
 
 
138   Men 13-14
15:30
Men 13-16 (1) | Sija 1
-
Men 13-16 (2) | Sija 1
 
 
139   Men 11-12
15:30
Men 9-12 (1) | Sija 2
-
Men 9-12 (2) | Sija 2
 
 
140   Men 9-10
16:00
Men 9-12 (1) | Sija 1
-
Men 9-12 (2) | Sija 1
 
 

Final round

La 1.6.2024
141   Men 7-8
16:00
Men 5-8 (1) | Sija 2
-
Men 5-8 (2) | Sija 2
 
 
142   Men 5-6
16:00
Men 5-8 (1) | Sija 1
-
Men 5-8 (2) | Sija 1
 
 
16:30
Men SF1 | Sija 2
-
Men SF2 | Sija 2
 
 
144   Men Final
18:00
Men SF1 | Sija 1
-
Men SF2 | Sija 1
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2024 GameResultsOnline.com