Powered by GameResultsOnline.com tournament management

LNSS 2021 Showdown season closing stage in Liepaja

11.12. - 12.12.2021 . | Latvia

Second league
Schedule

First Round

Sat 11.12.2021
1   Group A
08:30
Bite
Linda Bumbiere
Finished 2 - 1
Georgy Muraviev
(11-0, 4-12, 11-8)
 
 
Artūrs Būda
2   Group B
08:30
Kamene
Alise Mālere
Finished 1 - 2
Indulis Bumbieris
(12-10, 8-12, 6-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics
3   Group A
08:30
Spāre
Vilis Dons Blumbergs
Finished 1 - 2
Aigija Tērauda
(11-9, 3-12, 2-12)
 
 
Nauris Kašmers
4   Group B
09:00
Bite
Gints Blumbergs
Finished 1 - 2
Elīze Strazdiņa
(8-12, 11-3, 4-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics
5   Group A
09:00
Kamene
Nikolajs Osipovs
Finished 2 - 1
Aldis Kalniņš
(12-5, 9-12, 12-5)
 
 
Aigars Romanovs
6   Group B
09:00
Spāre
Viktorija Dukaļska
Finished 2 - 1
Andris Kalniņš
(11-6, 10-12, 11-7)
 
 
Nauris Kašmers
7   Group A
10:00
Bite
Linda Bumbiere
Finished 2 - 1
Vilis Dons Blumbergs
(4-11, 11-2, 11-4)
 
 
Artūrs Būda
8   Group A
10:00
Kamene
Aigija Tērauda
Finished 0 - 2
Aldis Kalniņš
(5-11, 5-12)
 
 
Aigars Romanovs
9   Group B
10:00
Spāre
Andris Kalniņš
Finished 0 - 2
Elīze Strazdiņa
(1-11, 4-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics
10   Group A
10:30
Bite
Georgy Muraviev
Finished 0 - 2
Vladislav Lapchenko
(8-12, 5-11)
 
 
Artūrs Kalniņš
11   Group B
10:30
Kamene
Indulis Bumbieris
Finished 2 - 0
Gints Blumbergs
(12-10, 12-6)
 
 
Aigars Romanovs
12   Group A
11:00
Kamene
Aldis Kalniņš
Finished 2 - 0
Vilis Dons Blumbergs
(11-9, 12-2)
 
 
Aigars Romanovs
13   Group B
11:00
Spāre
Andris Kalniņš
Finished 1 - 2
Gints Blumbergs
(12-10, 5-12, 4-12)
 
 
Artūrs Būda
14   Group A
11:30
Bite
Georgy Muraviev
Finished 2 - 0
Nikolajs Osipovs
(11-5, 11-6)
 
 
Dāvids Eļjaševics
15   Group B
11:30
Kamene
Alise Mālere
Finished 1 - 2
Viktorija Dukaļska
(9-12, 11-5, 6-11)
 
 
Nauris Kašmers
16   Group A
11:30
Spāre
Aigija Tērauda
Finished 0 - 2
Vladislav Lapchenko
(1-11, 3-12)
 
 
Artūrs Kalniņš
17   Group A
12:00
Kamene
Aldis Kalniņš
Finished 0 - 2
Linda Bumbiere
(11-14, 6-12)
 
 
Artūrs Būda
18   Group B
12:00
Spāre
Indulis Bumbieris
Finished 2 - 0
Andris Kalniņš
(11-0, 12-4)
 
 
Aigars Romanovs
19   Group A
12:30
Bite
Vilis Dons Blumbergs
Finished 0 - 2
Nikolajs Osipovs
(3-11, 10-12)
 
 
Nauris Kašmers
20   Group B
12:30
Kamene
Viktorija Dukaļska
Finished 0 - 2
Gints Blumbergs
(8-11, 7-12)
 
 
Dāvids Eļjaševics
21   Group A
12:30
Spāre
Georgy Muraviev
Finished 2 - 0
Aigija Tērauda
(12-8, 12-5)
 
 
Artūrs Kalniņš
22   Group A
14:00
Bite
Vladislav Lapchenko
Finished 2 - 0
Linda Bumbiere
(11-3, 11-4)
 
 
Dāvids Eļjaševics
23   Group B
14:00
Kamene
Elīze Strazdiņa
Finished 2 - 1
Alise Mālere
(11-5, 10-12, 12-8)
 
 
Nauris Kašmers
24   Group B
14:00
Spāre
Viktorija Dukaļska
Finished 2 - 0
Indulis Bumbieris
(13-10, 11-6)
 
 
Artūrs Kalniņš
25   Group A
14:30
Spāre
Vilis Dons Blumbergs
Finished 1 - 2
Georgy Muraviev
(4-11, 12-10, 1-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics
26   Group A
15:00
Bite
Nikolajs Osipovs
Finished 2 - 0
Linda Bumbiere
(12-9, 11-8)
 
 
Artūrs Kalniņš
27   Group A
15:00
Kamene
Vladislav Lapchenko
Finished 2 - 0
Aldis Kalniņš
(11-4, 11-9)
 
 
Artūrs Būda
28   Group B
15:00
Spāre
Gints Blumbergs
Finished 1 - 2
Alise Mālere
(14-11, 6-11, 10-12)
 
 
Aigars Romanovs
29   Group B
15:30
Spāre
Indulis Bumbieris
Finished 2 - 1
Elīze Strazdiņa
(12-10, 7-12, 11-9)
 
 
Nauris Kašmers
30   Group A
16:00
Bite
Linda Bumbiere
Finished 1 - 2
Aigija Tērauda
(7-12, 11-7, 5-11)
 
 
Artūrs Būda
31   Group A
16:00
Kamene
Aldis Kalniņš
Finished 1 - 2
Georgy Muraviev
(11-7, 5-12, 5-11)
 
 
Aigars Romanovs
32   Group B
16:00
Spāre
Alise Mālere
Finished 2 - 0
Andris Kalniņš
(12-5, 12-5)
 
 
Nauris Kašmers
33   Group A
16:30
Bite
Nikolajs Osipovs
Finished 0 - 2
Vladislav Lapchenko
(0-11, 2-12)
 
 
Artūrs Būda
34   Group B
17:00
Bite
Elīze Strazdiņa
Finished 2 - 0
Viktorija Dukaļska
(11-6, 12-8)
 
 
Artūrs Kalniņš
35   Group A
17:30
Kamene
Vladislav Lapchenko
Finished 2 - 0
Vilis Dons Blumbergs
(12-2, 12-0)
 
 
Nauris Kašmers
36   Group A
17:30
Spāre
Aigija Tērauda
Finished 2 - 0
Nikolajs Osipovs
(11-6, 11-8)
 
 
Artūrs Kalniņš

Quarterfinals

Sun 12.12.2021
37   QF1
08:30
Kamene
Vladislav Lapchenko
Finished 3 - 0
Alise Mālere
(12-4, 11-4, 11-0)
 
 
Nauris Kašmers
38   QF2
08:30
Bite
Elīze Strazdiņa
Finished 3 - 1
Aigija Tērauda
(11-9, 10-12, 11-8, 11-4)
 
 
Artūrs Kalniņš
39   QF3
09:15
Bite
Georgy Muraviev
Finished 3 - 1
Viktorija Dukaļska
(11-4, 12-2, 10-13, 12-0)
 
 
Artūrs Būda
40   QF4
09:15
Kamene
Indulis Bumbieris
Finished 1 - 3
Nikolajs Osipovs
(6-12, 12-10, 6-12, 5-11)
 
 
Dāvids Eļjaševics

Semifinals

Sun 12.12.2021
10:30
Kamene
Alise Mālere
Finished 2 - 1
Aigija Tērauda
(11-8, 5-11, 11-9)
 
 
Artūrs Būda
10:30
Bite
Viktorija Dukaļska
Finished 2 - 0
Indulis Bumbieris
(11-9, 12-9)
 
 
Dāvids Eļjaševics
11:00
Kamene
Vladislav Lapchenko
Finished 3 - 0
Elīze Strazdiņa
(11-9, 11-4, 12-7)
 
 
Nauris Kašmers
11:00
Bite
Georgy Muraviev
Finished 2 - 3
Nikolajs Osipovs
(11-2, 2-11, 4-11, 11-5, 6-11)
 
 
Artūrs Kalniņš

Finals

Sun 12.12.2021
11:45
Spāre
Aldis Kalniņš
Finished 2 - 0
Andris Kalniņš
(12-2, 12-2)
 
 
Nauris Kašmers
11:45
Kamene
Linda Bumbiere
Finished 2 - 0
Gints Blumbergs
(11-2, 11-4)
 
 
Dāvids Eļjaševics
47   7.-8th place
13:00
Kamene
Aigija Tērauda
Finished 0 - 2
Indulis Bumbieris
(7-11, 6-11)
 
 
Artūrs Būda
13:00
Spāre
Alise Mālere
Finished 2 - 0
Viktorija Dukaļska
(12-6, 13-10)
 
 
Dāvids Eļjaševics
49   3.-4th place
14:00
Bite
Elīze Strazdiņa
Finished 0 - 3
Georgy Muraviev
(4-12, 5-11, 11-13)
 
 
Nauris Kašmers
50   1.-2nd place
14:45
Bite
Vladislav Lapchenko
Finished 3 - 0
Nikolajs Osipovs
(12-0, 11-1, 12-5)
 
 
Artūrs Kalniņš
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com