Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2019

6.3. - 10.3.2019 | Czech Republic

Men competition
Schedule

First round

Thu 7.3.2019
1   MA
09:00
1 Praha
Raimonds Briezhkalns
Finished 2 - 0
Patrick Walterscheidt
(12-4, 12-4)
 
 
2   MA
09:00
2 Liberec
Erik Jensen
Finished 0 - 2
Deniss Ovsjannikovs
(10-12, 1-12)
 
 
3   MB
09:00
3 Brno
Robert Latt
Finished 2 - 1
Stefan Hoffman
(9-11, 12-6, 11-6)
 
 
4   MB
09:00
4 Ostrava
Marc Sommer
Finished 1 - 2
Robert Glojnaric
(0-11, 12-2, 7-12)
 
 
5   MC
09:00
5 Pilsen
Ziedonis Mazurs
Finished 2 - 0
Carsten Dan Jacobsen
(11-2, 11-2)
 
 
6   MC
09:25
1 Praha
Kevin Bart
Finished 1 - 2
Denis Repa
(12-6, 2-12, 8-12)
 
 
7   MD
09:25
2 Liberec
Olli Kytoviita
Finished 2 - 0
Josef Stoeckli
(12-9, 12-4)
 
 
8   MD
09:25
3 Brno
Miha Susman
Finished 2 - 1
Deniz Kurtoglu
(5-11, 12-2, 11-2)
 
 
9   ME
09:25
4 Ostrava
Jouni Viitamaki
Finished 2 - 1
Philip Naraschkewitz
(9-11, 11-5, 12-8)
 
 
10   ME
09:25
5 Pilsen
Ladislav Brada
Finished 2 - 1
Stefan Collet
(8-12, 11-5, 11-1)
 
 
11   MF
09:50
1 Praha
Juha Oikarainen
Finished 2 - 1
Michael Lapaz
(3-11, 11-8, 11-4)
 
 
12   MF
09:50
2 Liberec
Ondrej Kodet
Finished 2 - 1
Przemyslaw Knaz
(11-6, 8-11, 12-9)
 
 
13   MG
09:50
3 Brno
Stefan Marcin
Finished 2 - 0
Aliaksandr Khalalei
(12-9, 14-11)
 
 
14   MG
09:50
4 Ostrava
Siarhei Shkibel
Finished 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(12-10, 11-3)
 
 
15   MH
09:50
5 Pilsen
Dusan Milo
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(13-11, 12-4)
 
 
16   MH
10:15
1 Praha
Alisher Hozhanijazov
Finished 2 - 0
Tomas Myslivecek
(11-4, 11-2)
 
 
17   MI
10:15
2 Liberec
Pierre Bertrand
Finished 2 - 0
Alfons Vollmer
(11-0, 11-2)
 
 
18   MI
10:15
3 Brno
Pavol Kubosko
Finished 2 - 0
Jaroslav Gajdos
(11-7, 12-7)
 
 
19   MJ
10:15
4 Ostrava
Lukasz Byczkowski
Finished 2 - 0
Bertrand Laine
(11-0, 12-5)
 
 
20   MJ
10:15
5 Pilsen
Thade Rosenfeldt
Finished 2 - 0
Brian Winter Knudsen
(11-6, 12-2)
 
 
21   MA
10:40
5 Pilsen
Patrick Walterscheidt
Finished 0 - 2
Peter Zidar
(11-13, 2-12)
 
 
22   MA
11:05
5 Pilsen
Erik Jensen
Finished 0 - 2
Raimonds Briezhkalns
(6-11, 7-12)
 
 
23   MB
11:30
1 Praha
Stefan Hoffman
Finished 0 - 2
Adrian Sloninka
(4-11, 5-11)
 
 
24   MB
11:30
2 Liberec
Marc Sommer
Finished 2 - 1
Robert Latt
(12-7, 10-13, 11-8)
 
 
25   MC
11:30
3 Brno
Carsten Dan Jacobsen
Finished 0 - 2
Krystian Kisiel
(4-11, 5-11)
 
 
26   MC
11:30
4 Ostrava
Kevin Bart
Finished 0 - 2
Ziedonis Mazurs
(6-11, 1-11)
 
 
27   MD
11:30
5 Pilsen
Deniz Kurtoglu
Finished 0 - 2
Olli Kytoviita
(11-14, 4-12)
 
 
28   MD
11:55
1 Praha
Josef Stoeckli
Finished 0 - 2
Miha Susman
(5-12, 2-11)
 
 
29   ME
11:55
2 Liberec
Stefan Collet
Finished 1 - 2
Jouni Viitamaki
(11-6, 5-12, 4-11)
 
 
30   ME
11:55
3 Brno
Philip Naraschkewitz
Finished 0 - 2
Ladislav Brada
(5-12, 6-11)
 
 
31   MF
11:55
4 Ostrava
Przemyslaw Knaz
Finished 2 - 1
Juha Oikarainen
(12-10, 9-11, 11-9)
 
 
32   MF
11:55
5 Pilsen
Michael Lapaz
Finished 2 - 0
Ondrej Kodet
(11-5, 12-10)
 
 
33   MG
12:20
1 Praha
Martin Egelund Olsen
Finished 0 - 2
Stefan Marcin
(4-11, 8-11)
 
 
34   MG
12:20
2 Liberec
Aliaksandr Khalalei
Finished 0 - 2
Siarhei Shkibel
(0-11, 8-12)
 
 
35   MH
12:20
3 Brno
Tomas Myslivecek
Finished 0 - 2
Dusan Milo
(6-12, 8-11)
 
 
36   MH
12:20
4 Ostrava
Antonio Michienzi
Finished 0 - 2
Alisher Hozhanijazov
(8-12, 0-11)
 
 
37   MI
12:20
5 Pilsen
Jaroslav Gajdos
Finished 2 - 0
Pierre Bertrand
(11-1, 11-6)
 
 
38   MI
12:45
5 Pilsen
Alfons Vollmer
Finished 0 - 2
Pavol Kubosko
(9-12, 8-11)
 
 
39   MJ
14:10
5 Pilsen
Brian Winter Knudsen
Finished 2 - 1
Lukasz Byczkowski
(11-2, 9-11, 11-6)
 
 
40   MJ
14:35
1 Praha
Bertrand Laine
Finished 0 - 2
Thade Rosenfeldt
(7-11, 3-12)
 
 
41   MA
14:35
2 Liberec
Deniss Ovsjannikovs
Finished 0 - 2
Peter Zidar
(2-12, 7-11)
 
 
42   MA
14:35
3 Brno
Patrick Walterscheidt
Finished 0 - 2
Erik Jensen
(2-12, 8-11)
 
 
43   MB
14:35
4 Ostrava
Robert Glojnaric
Finished 2 - 1
Adrian Sloninka
(6-12, 11-8, 11-7)
 
 
44   MB
14:35
5 Pilsen
Stefan Hoffman
Finished 0 - 2
Marc Sommer
(10-13, 10-13)
 
 
45   MC
15:00
1 Praha
Denis Repa
Finished 0 - 2
Krystian Kisiel
(1-12, 5-11)
 
 
46   MC
15:00
2 Liberec
Carsten Dan Jacobsen
Finished 0 - 2
Kevin Bart
(3-12, 6-11)
 
 
47   MD
15:00
3 Brno
Olli Kytoviita
Finished 2 - 1
Miha Susman
(8-11, 12-8, 12-8)
 
 
48   MD
15:00
4 Ostrava
Josef Stoeckli
Finished 1 - 2
Deniz Kurtoglu
(11-9, 6-12, 2-12)
 
 
49   ME
15:00
5 Pilsen
Jouni Viitamaki
Finished 1 - 2
Ladislav Brada
(5-12, 11-6, 9-12)
 
 
50   ME
15:25
1 Praha
Philip Naraschkewitz
Finished 0 - 2
Stefan Collet
(3-12, 0-12)
 
 
51   MF
15:25
2 Liberec
Juha Oikarainen
Finished 2 - 1
Ondrej Kodet
(11-3, 8-12, 11-2)
 
 
52   MF
15:25
3 Brno
Michael Lapaz
Finished 2 - 1
Przemyslaw Knaz
(5-12, 11-8, 12-2)
 
 
53   MA
15:25
4 Ostrava
Peter Zidar
Finished 2 - 0
Erik Jensen
(12-6, 11-3)
 
 
54   MA
15:25
5 Pilsen
Raimonds Briezhkalns
Finished 2 - 0
Deniss Ovsjannikovs
(11-6, 12-3)
 
 
55   MB
15:50
1 Praha
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Marc Sommer
(12-5, 11-3)
 
 
56   MB
15:50
2 Liberec
Robert Latt
Finished 1 - 2
Robert Glojnaric
(10-12, 11-3, 10-12)
 
 
57   MC
15:50
3 Brno
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Kevin Bart
(11-5, 12-2)
 
 
58   MC
15:50
4 Ostrava
Ziedonis Mazurs
Finished 2 - 1
Denis Repa
(4-12, 11-6, 12-2)
 
 
59   MG
15:50
5 Pilsen
Stefan Marcin
Finished 1 - 2
Siarhei Shkibel
(11-6, 8-12, 9-12)
 
 
60   MG
16:15
1 Praha
Aliaksandr Khalalei
Finished 2 - 1
Martin Egelund Olsen
(10-12, 11-9, 12-6)
 
 
61   MH
16:15
2 Liberec
Dusan Milo
Finished 2 - 1
Alisher Hozhanijazov
(11-7, 4-11, 13-11)
 
 
62   MH
16:15
3 Brno
Antonio Michienzi
Finished 0 - 2
Tomas Myslivecek
(4-11, 3-11)
 
 
63   MI
16:15
4 Ostrava
Pierre Bertrand
Finished 0 - 2
Pavol Kubosko
(10-12, 5-12)
 
 
64   MI
16:15
5 Pilsen
Alfons Vollmer
Finished 0 - 2
Jaroslav Gajdos
(10-12, 2-12)
 
 
65   MJ
16:40
1 Praha
Lukasz Byczkowski
Finished 2 - 1
Thade Rosenfeldt
(9-11, 11-9, 13-10)
 
 
66   MJ
16:40
2 Liberec
Bertrand Laine
Finished 0 - 2
Brian Winter Knudsen
(4-11, 5-11)
 
 
67   MA
16:40
3 Brno
Peter Zidar
Finished 2 - 0
Raimonds Briezhkalns
(11-8, 11-1)
 
 
68   MA
16:40
4 Ostrava
Deniss Ovsjannikovs
Finished 2 - 1
Patrick Walterscheidt
(11-4, 4-11, 11-3)
 
 
69   MB
16:40
5 Pilsen
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Robert Latt
(11-2, 11-5)
 
 
70   MB
17:05
1 Praha
Robert Glojnaric
Finished 2 - 0
Stefan Hoffman
(11-4, 11-9)
 
 
71   MC
17:05
2 Liberec
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Ziedonis Mazurs
(11-2, 12-1)
 
 
72   MC
17:05
3 Brno
Denis Repa
Finished 2 - 0
Carsten Dan Jacobsen
(11-5, 11-2)
 
 

Second round

Thu 7.3.2019
73   MK
18:00
2 Liberec
Ladislav Brada
Finished 0 - 2
Alisher Hozhanijazov
(5-11, 9-11)
 
 
74   MK
18:00
3 Brno
Miha Susman
Finished 0 - 2
Pavol Kubosko
(6-11, 7-12)
 
 
75   ML
18:00
4 Ostrava
Juha Oikarainen
Finished 2 - 1
Stefan Marcin
(14-11, 4-11, 11-0)
 
 
76   ML
18:00
5 Pilsen
Ziedonis Mazurs
Finished 0 - 2
Thade Rosenfeldt
(9-12, 6-11)
 
 
77   MM
18:30
1 Praha
Siarhei Shkibel
Finished 2 - 0
Michael Lapaz
(11-1, 13-11)
 
 
78   MM
18:30
2 Liberec
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Lukasz Byczkowski
(11-8, 11-6)
 
 
79   MN
18:30
3 Brno
Dusan Milo
Finished 2 - 1
Jouni Viitamaki
(3-11, 12-10, 13-10)
 
 
80   MN
18:30
4 Ostrava
Raimonds Briezhkalns
Finished 2 - 0
Jaroslav Gajdos
(12-7, 11-5)
 
 
81   MO
18:30
5 Pilsen
Denis Repa
Finished 2 - 0
Aliaksandr Khalalei
(11-4, 11-4)
 
 
82   MO
19:00
1 Praha
Pierre Bertrand
Finished 2 - 1
Stefan Collet
(11-0, 10-13, 11-3)
 
 
83   MP
19:00
2 Liberec
Deniz Kurtoglu
Finished 2 - 0
Tomas Myslivecek
(12-6, 11-5)
 
 
84   MP
19:00
3 Brno
Brian Winter Knudsen
Finished 0 - 2
Ondrej Kodet
(8-11, 0-11)
 
 
85   MQ
19:00
4 Ostrava
Kevin Bart
Finished 0 - 2
Martin Egelund Olsen
(4-11, 11-14)
 
 
86   MQ
19:00
5 Pilsen
Alfons Vollmer
Finished 2 - 0
Philip Naraschkewitz
(12-8, 12-4)
 
 
Fri 8.3.2019
87   MK
08:30
1 Praha
Alisher Hozhanijazov
Finished 1 - 2
Peter Zidar
(7-11, 11-9, 9-12)
 
 
88   MK
08:30
2 Liberec
Miha Susman
Finished 2 - 0
Ladislav Brada
(11-3, 14-11)
 
 
89   ML
08:30
3 Brno
Stefan Marcin
Finished 2 - 0
Robert Glojnaric
(11-7, 11-5)
 
 
90   ML
08:30
4 Ostrava
Ziedonis Mazurs
Finished 0 - 2
Juha Oikarainen
(10-12, 5-11)
 
 
91   MR
08:30
5 Pilsen
Josef Stoeckli
Finished 1 - 2
Antonio Michienzi
(11-8, 10-12, 0-12)
 
 
92   MM
09:00
1 Praha
Michael Lapaz
Finished 1 - 2
Krystian Kisiel
(8-11, 11-9, 0-11)
 
 
93   MM
09:00
2 Liberec
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Siarhei Shkibel
(12-4, 11-9)
 
 
94   MN
09:00
3 Brno
Jouni Viitamaki
Finished 2 - 0
Olli Kytoviita
(11-6, 12-2)
 
 
95   MN
09:00
4 Ostrava
Raimonds Briezhkalns
Finished 2 - 1
Dusan Milo
(12-6, 5-11, 12-8)
 
 
96   MR
09:00
5 Pilsen
Bertrand Laine
Finished 0 - 2
Przemyslaw Knaz
(6-11, 3-11)
 
 
97   MO
09:30
1 Praha
Aliaksandr Khalalei
Finished 1 - 2
Deniss Ovsjannikovs
(11-8, 5-11, 4-12)
 
 
98   MO
09:30
2 Liberec
Pierre Bertrand
Finished 0 - 2
Denis Repa
(3-11, 5-11)
 
 
99   MP
09:30
3 Brno
Tomas Myslivecek
Finished 0 - 2
Marc Sommer
(9-11, 7-12)
 
 
100   MP
09:30
4 Ostrava
Brian Winter Knudsen
Finished 2 - 1
Deniz Kurtoglu
(8-11, 12-6, 11-4)
 
 
101   MQ
10:30
1 Praha
Martin Egelund Olsen
Finished 2 - 0
Erik Jensen
(11-8, 11-2)
 
 
102   MQ
10:30
2 Liberec
Alfons Vollmer
Finished 0 - 2
Kevin Bart
(7-11, 0-11)
 
 
103   MR
10:30
3 Brno
Antonio Michienzi
Finished 0 - 2
Robert Latt
(4-12, 2-11)
 
 
104   MR
10:30
4 Ostrava
Bertrand Laine
Finished 2 - 0
Josef Stoeckli
(11-4, 11-4)
 
 
105   MK
11:00
1 Praha
Pavol Kubosko
Finished 1 - 2
Peter Zidar
(11-8, 3-11, 5-11)
 
 
106   MK
11:00
2 Liberec
Alisher Hozhanijazov
Finished 1 - 2
Miha Susman
(11-6, 5-12, 5-11)
 
 
107   ML
11:00
3 Brno
Thade Rosenfeldt
Finished 2 - 0
Robert Glojnaric
(12-6, 11-4)
 
 
108   ML
11:00
4 Ostrava
Stefan Marcin
Finished 2 - 1
Ziedonis Mazurs
(12-9, 10-12, 11-4)
 
 
109   MM
11:30
1 Praha
Lukasz Byczkowski
Finished 0 - 2
Krystian Kisiel
(5-12, 9-11)
 
 
110   MM
11:30
2 Liberec
Michael Lapaz
Finished 2 - 1
Adrian Sloninka
(11-9, 7-11, 11-3)
 
 
111   MN
11:30
3 Brno
Jaroslav Gajdos
Finished 2 - 0
Olli Kytoviita
(12-4, 12-10)
 
 
112   MN
11:30
4 Ostrava
Jouni Viitamaki
Finished 2 - 0
Raimonds Briezhkalns
(12-10, 11-1)
 
 
113   MO
12:00
1 Praha
Stefan Collet
Finished 0 - 2
Deniss Ovsjannikovs
(8-11, 6-12)
 
 
114   MO
12:00
2 Liberec
Aliaksandr Khalalei
Finished 0 - 2
Pierre Bertrand
(8-11, 5-11)
 
 
115   MP
12:00
3 Brno
Ondrej Kodet
Finished 2 - 1
Marc Sommer
(11-6, 11-14, 12-5)
 
 
116   MP
12:00
4 Ostrava
Tomas Myslivecek
Finished 0 - 2
Brian Winter Knudsen
(5-11, 4-12)
 
 
117   MQ
12:30
1 Praha
Philip Naraschkewitz
Finished 2 - 1
Erik Jensen
(9-12, 11-6, 12-10)
 
 
118   MQ
12:30
2 Liberec
Martin Egelund Olsen
Finished 2 - 1
Alfons Vollmer
(4-11, 11-9, 11-5)
 
 
119   MR
12:30
3 Brno
Przemyslaw Knaz
Finished 2 - 1
Robert Latt
(11-4, 9-11, 11-4)
 
 
120   MR
12:30
4 Ostrava
Antonio Michienzi
Finished 0 - 2
Bertrand Laine
(4-11, 8-12)
 
 
121   MK
14:00
1 Praha
Peter Zidar
Finished 1 - 2
Miha Susman
(11-5, 4-11, 5-11)
 
 
122   MK
14:00
2 Liberec
Ladislav Brada
Finished 0 - 2
Pavol Kubosko
(6-12, 4-12)
 
 
123   ML
14:00
3 Brno
Robert Glojnaric
Finished 1 - 2
Ziedonis Mazurs
(2-11, 12-9, 2-11)
 
 
124   ML
14:00
4 Ostrava
Juha Oikarainen
Finished 2 - 0
Thade Rosenfeldt
(11-2, 11-9)
 
 
125   MM
14:30
1 Praha
Krystian Kisiel
Finished 1 - 2
Adrian Sloninka
(7-11, 12-10, 7-12)
 
 
126   MM
14:30
2 Liberec
Siarhei Shkibel
Finished 2 - 0
Lukasz Byczkowski
(11-1, 11-7)
 
 
127   MN
14:30
3 Brno
Olli Kytoviita
Finished 2 - 0
Raimonds Briezhkalns
(11-5, 11-7)
 
 
128   MN
14:30
4 Ostrava
Dusan Milo
Finished 1 - 2
Jaroslav Gajdos
(10-12, 12-3, 7-11)
 
 
129   MO
15:00
1 Praha
Deniss Ovsjannikovs
Finished 2 - 1
Pierre Bertrand
(6-11, 12-9, 11-6)
 
 
130   MO
15:00
2 Liberec
Denis Repa
Finished 2 - 0
Stefan Collet
(12-5, 11-1)
 
 
131   MP
15:00
3 Brno
Marc Sommer
Finished 0 - 2
Brian Winter Knudsen
(3-11, 9-12)
 
 
132   MP
15:00
4 Ostrava
Deniz Kurtoglu
Finished 1 - 2
Ondrej Kodet
(11-4, 7-12, 7-12)
 
 
133   MQ
15:30
1 Praha
Erik Jensen
Finished 0 - 2
Alfons Vollmer
(8-11, 4-12)
 
 
134   MQ
15:30
5 Pilsen
Kevin Bart
Finished 2 - 1
Philip Naraschkewitz
(12-10, 5-12, 12-10)
 
 
135   MR
15:30
3 Brno
Robert Latt
Finished 2 - 0
Bertrand Laine
(11-5, 12-10)
 
 
136   MR
15:30
4 Ostrava
Josef Stoeckli
Finished 0 - 2
Przemyslaw Knaz
(1-11, 1-12)
 
 
137   MK
16:00
1 Praha
Peter Zidar
Finished 2 - 0
Ladislav Brada
(12-8, 12-3)
 
 
138   MK
16:00
2 Liberec
Pavol Kubosko
Finished 0 - 2
Alisher Hozhanijazov
(6-12, 7-12)
 
 
139   ML
16:00
3 Brno
Robert Glojnaric
Finished 0 - 2
Juha Oikarainen
(9-12, 9-11)
 
 
140   ML
16:00
4 Ostrava
Thade Rosenfeldt
Finished 2 - 0
Stefan Marcin
(11-9, 11-2)
 
 
141   MM
16:30
1 Praha
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Siarhei Shkibel
(11-7, 11-6)
 
 
142   MM
16:30
2 Liberec
Lukasz Byczkowski
Finished 2 - 1
Michael Lapaz
(9-12, 12-8, 12-6)
 
 
143   MN
16:30
3 Brno
Olli Kytoviita
Finished 1 - 2
Dusan Milo
(4-11, 11-7, 4-11)
 
 
144   MN
16:30
4 Ostrava
Jaroslav Gajdos
Finished 0 - 2
Jouni Viitamaki
(6-11, 3-11)
 
 
145   MO
17:00
1 Praha
Deniss Ovsjannikovs
Finished 1 - 2
Denis Repa
(11-4, 9-11, 5-11)
 
 
146   MO
17:00
2 Liberec
Stefan Collet
Finished 2 - 0
Aliaksandr Khalalei
(11-6, 12-5)
 
 
147   MP
17:00
3 Brno
Marc Sommer
Finished 0 - 2
Deniz Kurtoglu
(5-12, 9-12)
 
 
148   MP
17:00
4 Ostrava
Ondrej Kodet
Finished 2 - 1
Tomas Myslivecek
(12-7, 0-11, 11-5)
 
 
149   MQ
17:30
1 Praha
Erik Jensen
Finished 0 - 2
Kevin Bart
(6-11, 5-11)
 
 
150   MQ
17:30
2 Liberec
Philip Naraschkewitz
Finished 1 - 2
Martin Egelund Olsen
(11-8, 5-12, 8-12)
 
 
151   MR
17:30
3 Brno
Robert Latt
Finished 2 - 0
Josef Stoeckli
(12-7, 11-3)
 
 
152   MR
17:30
4 Ostrava
Przemyslaw Knaz
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(12-8, 11-4)
 
 

Third round

Fri 8.3.2019
153   M 41st-43rd
10:30
5 Pilsen
Stefan Hoffman
Finished 0 - 2
Carsten Dan Jacobsen
(9-12, 5-12)
 
 
154   M 41st-43rd
12:30
5 Pilsen
Patrick Walterscheidt
Finished 2 - 0
Stefan Hoffman
(12-4, 11-1)
 
 
155   M 41st-43rd
14:00
5 Pilsen
Carsten Dan Jacobsen
Finished 0 - 2
Patrick Walterscheidt
(2-12, 4-12)
 
 
18:00
1 Praha
Alisher Hozhanijazov
Finished 0 - 2
Jaroslav Gajdos
(1-11, 2-11)
 
 
18:00
2 Liberec
Stefan Marcin
Finished 0 - 2
Siarhei Shkibel
(10-13, 8-11)
 
 
18:00
3 Brno
Pavol Kubosko
Finished 2 - 0
Dusan Milo
(12-5, 11-4)
 
 
18:00
4 Ostrava
Ziedonis Mazurs
Finished 1 - 2
Lukasz Byczkowski
(5-11, 12-6, 6-11)
 
 
18:30
3 Brno
Ladislav Brada
Finished 1 - 2
Olli Kytoviita
(7-11, 12-10, 11-13)
 
 
18:30
4 Ostrava
Robert Glojnaric
Finished 1 - 2
Michael Lapaz
(8-11, 11-6, 9-11)
 
 

Placing 9th - 42th

Fri 8.3.2019
162   M 39th-40th
19:00
1 Praha
Erik Jensen
Finished 2 - 0
Josef Stoeckli
(11-6, 12-10)
 
 
Sat 9.3.2019
163   M 37th-38th
09:30
3 Brno
Philip Naraschkewitz
Finished 1 - 2
Antonio Michienzi
(8-11, 11-7, 4-11)
 
 
164   M 35th-36th
10:00
3 Brno
Alfons Vollmer
Finished 2 - 1
Bertrand Laine
(8-12, 11-9, 11-4)
 
 
165   M 33rd-34th
10:30
5 Pilsen
Kevin Bart
Finished 0 - 2
Robert Latt
(5-12, 0-11)
 
 
166   M 31st-32nd
11:00
5 Pilsen
Martin Egelund Olsen
Finished 0 - 2
Przemyslaw Knaz
(5-11, 6-12)
 
 
167   M 29th-30th
11:30
3 Brno
Aliaksandr Khalalei
Finished 2 - 1
Tomas Myslivecek
(7-11, 13-11, 11-8)
 
 
168   M 27th-28th
11:30
4 Ostrava
Stefan Collet
Finished 2 - 0
Marc Sommer
(11-8, 11-8)
 
 
169   M 25th-26th
11:30
5 Pilsen
Pierre Bertrand
Finished 2 - 0
Deniz Kurtoglu
(12-7, 11-4)
 
 
170   M 23rd-24th
12:00
3 Brno
Deniss Ovsjannikovs
Finished 2 - 0
Brian Winter Knudsen
(11-9, 12-3)
 
 
171   M 21st-22nd
12:00
4 Ostrava
Denis Repa
Finished 2 - 1
Ondrej Kodet
(12-7, 5-12, 11-3)
 
 
172   M 19th - 20th
12:00
5 Pilsen
Ladislav Brada
Finished 2 - 0
Robert Glojnaric
(12-7, 12-7)
 
 
173   M 17th - 18th
12:30
1 Praha
Olli Kytoviita
Finished 0 - 2
Michael Lapaz
(0-11, 6-12)
 
 
174   M 15th - 16th
12:30
2 Liberec
Dusan Milo
Finished 2 - 0
Ziedonis Mazurs
(11-2, 11-9)
 
 
175   M 13th - 14th
12:30
3 Brno
Pavol Kubosko
Finished 1 - 2
Lukasz Byczkowski
(11-7, 4-11, 1-11)
 
 
176   M 11th - 12th
12:30
4 Ostrava
Alisher Hozhanijazov
Finished 2 - 1
Stefan Marcin
(11-4, 9-11, 11-6)
 
 
177   M 9th - 10th
12:30
5 Pilsen
Jaroslav Gajdos
Finished 0 - 2
Siarhei Shkibel
(6-11, 5-11)
 
 

M Quarterfinals

Sat 9.3.2019
178   M QF1
08:30
1 Praha
Miha Susman
Finished 3 - 0
Raimonds Briezhkalns
(12-9, 11-6, 11-3)
 
 
179   M QF2
08:30
2 Liberec
Jouni Viitamaki
Finished 0 - 3
Peter Zidar
(9-11, 3-11, 7-12)
 
 
180   M QF3
08:30
5 Pilsen
Juha Oikarainen
Finished 2 - 3
Krystian Kisiel
(11-4, 11-8, 10-12, 2-11, 5-11)
 
 
181   M QF4
08:30
4 Ostrava
Adrian Sloninka
Finished 2 - 3
Thade Rosenfeldt
(7-11, 11-6, 8-11, 11-5, 9-12)
 
 

Semifinals

Sat 9.3.2019
10:30
3 Brno
Raimonds Briezhkalns
Finished 0 - 2
Adrian Sloninka
(4-11, 3-12)
 
 
10:30
4 Ostrava
Jouni Viitamaki
Finished 0 - 2
Juha Oikarainen
(9-11, 8-11)
 
 
184   M SF1
10:30
1 Praha
Miha Susman
Finished 0 - 3
Thade Rosenfeldt
(7-11, 10-12, 8-12)
 
 
185   M SF2
10:30
2 Liberec
Peter Zidar
Finished 0 - 3
Krystian Kisiel
(6-11, 10-12, 3-11)
 
 

Finals

Sat 9.3.2019
186   M 7th-8th
14:00
3 Brno
Raimonds Briezhkalns
Finished 1 - 2
Jouni Viitamaki
(12-1, 7-12, 4-11)
 
 
187   M 5th-6th
14:00
2 Liberec
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Juha Oikarainen
(11-0, 11-8)
 
 
15:15
1 Praha
Miha Susman
Finished 1 - 3
Peter Zidar
(10-13, 4-12, 11-8, 1-11)
 
 
189   M Final
16:45
1 Praha
Thade Rosenfeldt
Finished 1 - 3
Krystian Kisiel
(8-12, 12-7, 2-12, 4-11)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com