Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2021

10.6. - 12.6.2021 Nymburk | Czech Republic

Men Elite
Schedule

M First round

Thu 10.6.2021
1   MA
08:30
1 Nymburk
Eilers Christoff
Finished 1 - 2
Ejzenberg Pawel
(4-11, 12-10, 7-12)
 
 
2   MA
08:30
2 Prague
Raffi Francesco
Finished 2 - 0
Milo Dusan
(11-8, 12-4)
 
 
3   MB
09:00
1 Nymburk
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 1
Gajdos Jaroslav
(4-12, 11-6, 11-6)
 
 
4   MB
09:00
2 Prague
Barazzetta Ivan
Finished 0 - 2
Myslivecek Tomas
(4-11, 3-12)
 
 
5   MC
09:30
1 Nymburk
Kubosko Pavol
Finished 2 - 0
Zajic Lubos
(11-5, 12-2)
 
 
6   MC
09:30
2 Prague
Rejtar Simon
Finished 1 - 2
Bayer Petr
(5-11, 11-1, 7-12)
 
 
7   MD
10:00
1 Nymburk
Lapaz Michael
Finished 0 - 2
Michelfeit Pavel
(4-11, 10-12)
 
 
8   MD
10:00
2 Prague
Strelec Marek
Finished 1 - 2
Levicek Ben
(10-13, 11-6, 6-12)
 
 
9   MA
11:00
1 Nymburk
Raffi Francesco
Finished 1 - 2
Eilers Christoff
(11-9, 7-12, 8-11)
 
 
10   MA
11:00
2 Prague
Ejzenberg Pawel
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
(4-11, 1-11)
 
 
11   MB
11:30
1 Nymburk
Barazzetta Ivan
Finished 0 - 2
Byczkowski Lukasz
(9-11, 6-11)
 
 
12   MB
11:30
2 Prague
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 0
Bertrand Pierre
(11-0, 11-0)
 
 
13   MC
12:00
1 Nymburk
Rejtar Simon
Finished 2 - 1
Kubosko Pavol
(11-3, 7-11, 11-6)
 
 
14   MC
12:00
2 Prague
Zajic Lubos
Finished 2 - 0
Carrai Marco
(11-7, 12-10)
 
 
15   MD
13:30
1 Nymburk
Strelec Marek
Finished 0 - 2
Lapaz Michael
(0-11, 0-12)
 
 
16   MD
13:30
2 Prague
Michelfeit Pavel
Finished 0 - 2
Marcin Stefan
(10-12, 5-11)
 
 
17   MA
14:30
1 Nymburk
Milo Dusan
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
(3-11, 6-11)
 
 
18   MA
14:30
2 Prague
Ejzenberg Pawel
Finished 2 - 0
Raffi Francesco
(12-1, 11-9)
 
 
19   MB
15:00
1 Nymburk
Myslivecek Tomas
Finished 2 - 0
Bertrand Pierre
(11-0, 11-0)
 
 
20   MB
15:00
2 Prague
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 0
Barazzetta Ivan
(12-6, 11-7)
 
 
21   MC
15:30
1 Nymburk
Bayer Petr
Finished 0 - 2
Carrai Marco
(10-12, 3-11)
 
 
22   MC
15:30
2 Prague
Zajic Lubos
Finished 2 - 1
Rejtar Simon
(6-12, 11-6, 11-5)
 
 
23   MD
16:00
1 Nymburk
Levicek Ben
Finished 0 - 2
Marcin Stefan
(3-11, 4-12)
 
 
24   MD
16:00
2 Prague
Michelfeit Pavel
Finished 2 - 0
Strelec Marek
(12-5, 11-6)
 
 
25   MA
17:00
1 Nymburk
Eilers Christoff
Finished 2 - 0
Milo Dusan
(11-4, 11-5)
 
 
26   MA
17:00
2 Prague
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Raffi Francesco
(11-4, 11-9)
 
 
27   MB
17:30
1 Nymburk
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 1
Myslivecek Tomas
(14-16, 12-3, 11-5)
 
 
28   MB
17:30
2 Prague
Bertrand Pierre
Finished 0 - 2
Barazzetta Ivan
(0-11, 0-11)
 
 
29   MC
18:00
1 Nymburk
Kubosko Pavol
Finished 2 - 1
Bayer Petr
(11-5, 9-11, 12-4)
 
 
30   MC
18:00
2 Prague
Carrai Marco
Finished 2 - 0
Rejtar Simon
(12-7, 11-6)
 
 
Fri 11.6.2021
31   MD
08:00
1 Nymburk
Lapaz Michael
Finished 0 - 2
Levicek Ben
(5-12, 1-11)
 
 
32   MD
08:00
2 Prague
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Strelec Marek
(12-10, 11-3)
 
 
33   MA
09:00
1 Nymburk
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Eilers Christoff
(14-12, 12-7)
 
 
34   MA
09:00
2 Prague
Milo Dusan
Finished 2 - 1
Ejzenberg Pawel
(12-9, 2-12, 11-9)
 
 
35   MB
09:30
1 Nymburk
Bertrand Pierre
Finished 0 - 2
Byczkowski Lukasz
(0-11, 0-11)
 
 
36   MB
09:30
2 Prague
Myslivecek Tomas
Finished 1 - 2
Gajdos Jaroslav
(12-2, 3-11, 8-11)
 
 
37   MC
10:00
1 Nymburk
Carrai Marco
Finished 2 - 0
Kubosko Pavol
(12-2, 11-7)
 
 
38   MC
10:00
2 Prague
Bayer Petr
Finished 0 - 2
Zajic Lubos
(2-12, 6-11)
 
 
39   MD
10:30
1 Nymburk
Marcin Stefan
Finished 1 - 2
Lapaz Michael
(3-11, 12-4, 1-12)
 
 
40   MD
10:30
2 Prague
Levicek Ben
Finished 1 - 2
Michelfeit Pavel
(11-7, 6-11, 6-11)
 
 

M Second round

Fri 11.6.2021
41   ME
11:30
1 Nymburk
Gajdos Jaroslav
Finished 0 - 2
Kubosko Pavol
(4-12, 9-11)
 
 
42   MF
11:30
2 Prague
Carrai Marco
Finished 2 - 0
Levicek Ben
(11-5, 12-5)
 
 
43   MG
12:00
1 Nymburk
Michelfeit Pavel
Finished 2 - 1
Eilers Christoff
(6-12, 11-7, 12-4)
 
 
44   MH
12:00
2 Prague
Ejzenberg Pawel
Finished 0 - 2
Myslivecek Tomas
(9-11, 5-11)
 
 
45   MF
14:00
1 Nymburk
Levicek Ben
Finished 0 - 2
Byczkowski Lukasz
(6-11, 6-11)
 
 
46   ME
14:00
2 Prague
Kubosko Pavol
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
(5-11, 1-11)
 
 
47   MH
14:30
1 Nymburk
Myslivecek Tomas
Finished 0 - 2
Marcin Stefan
(8-11, 3-11)
 
 
48   MG
14:30
2 Prague
Eilers Christoff
Finished 1 - 2
Zajic Lubos
(12-2, 7-12, 8-11)
 
 
49   ME
15:30
1 Nymburk
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Gajdos Jaroslav
(11-4, 11-8)
 
 
50   MF
15:30
2 Prague
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 0
Carrai Marco
(12-5, 11-6)
 
 
51   MG
16:00
1 Nymburk
Zajic Lubos
Finished 0 - 2
Michelfeit Pavel
(4-11, 6-11)
 
 
52   MH
16:00
2 Prague
Marcin Stefan
Finished 2 - 1
Ejzenberg Pawel
(12-4, 8-11, 11-6)
 
 
53   5th 1
17:00
1 Nymburk
Milo Dusan
Finished 2 - 0
Strelec Marek
(12-3, 12-1)
 
 
54   5th 2
17:00
2 Prague
Bertrand Pierre
Finished 0 - 2
Rejtar Simon
(0-11, 0-11)
 
 
55   4th 1
17:30
1 Nymburk
Raffi Francesco
Finished 0 - 2
Lapaz Michael
(7-12, 10-12)
 
 
56   4th 2
17:30
2 Prague
Barazzetta Ivan
Finished 1 - 2
Bayer Petr
(5-11, 12-9, 7-11)
 
 

M Quarterfinals

Sat 12.6.2021
57   M QF 1
08:00
1 Nymburk
Kisiel Krystian
Finished 3 - 0
Myslivecek Tomas
(12-3, 11-5, 11-0)
 
 
58   M QF 2
08:00
2 Prague
Byczkowski Lukasz
Finished 3 - 0
Zajic Lubos
(11-1, 11-8, 12-0)
 
 
59   M QF 3
08:45
1 Nymburk
Michelfeit Pavel
Finished 0 - 3
Carrai Marco
(6-12, 5-12, 6-11)
 
 
60   M QF 4
08:45
2 Prague
Marcin Stefan
Finished 3 - 1
Kubosko Pavol
(2-11, 11-8, 12-4, 11-0)
 
 

M Third round

Fri 11.6.2021
61   M 9-12 1
18:00
1 Nymburk
Gajdos Jaroslav
Finished 1 - 2
Ejzenberg Pawel
(12-7, 8-11, 4-12)
 
 
62   M 9-12 2
18:00
2 Prague
Levicek Ben
Finished 1 - 2
Eilers Christoff
(2-11, 17-14, 10-12)
 
 
Sat 12.6.2021
63   M 5-8 1
10:30
1 Nymburk
Myslivecek Tomas
Finished 2 - 0
Kubosko Pavol
(12-0, 12-9)
 
 
64   M 5-8 2
10:30
2 Prague
Zajic Lubos
Finished 0 - 2
Michelfeit Pavel
(10-12, 5-11)
 
 

M Semifinals

Sat 12.6.2021
65   M SF 1
11:30
1 Nymburk
Kisiel Krystian
Finished 3 - 0
Marcin Stefan
(11-7, 12-10, 11-9)
 
 
66   M SF 2
11:30
2 Prague
Byczkowski Lukasz
Finished 0 - 3
Carrai Marco
(8-11, 6-11, 3-12)
 
 

M Placing 1-20

Sat 12.6.2021
67   M 17-18
09:30
1 Nymburk
Milo Dusan
Finished 0 - 2
Rejtar Simon
(9-11, 7-11)
 
 
68   M 19-20
09:30
2 Prague
Strelec Marek
Finished 2 - 0
Bertrand Pierre
(11-0, 11-0)
 
 
69   M 13-14
11:00
1 Nymburk
Lapaz Michael
Finished 2 - 0
Bayer Petr
(11-4, 12-1)
 
 
70   M 15-16
11:00
2 Prague
Raffi Francesco
Finished 2 - 1
Barazzetta Ivan
(9-11, 11-9, 12-9)
 
 
71   M 9-10
14:00
1 Nymburk
Ejzenberg Pawel
Finished 2 - 1
Eilers Christoff
(6-11, 12-4, 12-10)
 
 
72   M 11-12
14:00
2 Prague
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 0
Levicek Ben
(11-9, 12-5)
 
 
73   M 5-6
14:30
1 Nymburk
Myslivecek Tomas
Finished 2 - 1
Michelfeit Pavel
(11-4, 2-11, 12-9)
 
 
74   M 7-8
14:30
2 Prague
Kubosko Pavol
Finished 2 - 1
Zajic Lubos
(6-11, 11-4, 11-9)
 
 
15:30
1 Nymburk
Marcin Stefan
Finished 1 - 3
Byczkowski Lukasz
(0-11, 7-11, 12-8, 1-12)
 
 
76   M Gold medal
16:30
1 Nymburk
Kisiel Krystian
Finished 3 - 1
Carrai Marco
(1-0, 0-1, 1-0, 1-0)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2021 GameResultsOnline.com