Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2018

7.3. - 11.3.2018 Hotel Svornost | Czech Republic

Women Competition
Schedule

First round

Thu 8.3.2018
1   WA
09:30
1 Praha
Bettina Steffan
Finished 2 - 0
Pasqualina Da Pozzo
(11-0, 11-2)
 
 
2   WB
09:30
2 Liberec
Anja Svendsen
Finished 2 - 0
Rita Duetsch
(13-11, 11-6)
 
 
3   WC
09:30
3 Brno
Emily Leeman
Finished 0 - 2
Tanja Oranic
(6-11, 9-11)
 
 
4   WD
09:30
4 Ostrava
Ilvina Nasirova
Finished 2 - 0
Monika Zarczuk
(12-2, 12-1)
 
 
5   WA
10:30
1 Praha
Zhanna Antipina
Finished 1 - 2
Irina Lavrova
(11-8, 5-11, 6-11)
 
 
6   WC
10:30
2 Liberec
Marina Galuzova
Finished 2 - 0
Emily Leeman
(11-8, 13-10)
 
 
7   WA
10:30
3 Brno
Pasqualina Da Pozzo
Finished 0 - 2
Jaana Pesari
(0-12, 5-11)
 
 
8   WB
10:30
4 Ostrava
Rita Duetsch
Finished 0 - 2
Elzbieta Mielczarek
(1-11, 4-12)
 
 
9   WD
11:30
1 Praha
Monika Zarczuk
Finished 0 - 2
Birgit Riester
(0-11, 0-12)
 
 
10   WA
11:30
2 Liberec
Zhanna Antipina
Finished 1 - 2
Bettina Steffan
(4-11, 13-10, 4-12)
 
 
11   WA
11:30
3 Brno
Irina Lavrova
Finished 0 - 2
Jaana Pesari
(14-17, 6-12)
 
 
12   WB
11:30
4 Ostrava
Kristina Cesnakova
Finished 0 - 2
Elzbieta Mielczarek
(2-11, 3-11)
 
 
13   WC
12:30
1 Praha
Monika Szwalek
Finished 1 - 2
Tanja Oranic
(5-11, 11-6, 11-14)
 
 
14   WD
12:30
2 Liberec
Helena Krivackova
Finished 0 - 2
Birgit Riester
(8-12, 4-11)
 
 
15   WA
12:30
3 Brno
Pasqualina Da Pozzo
Finished 0 - 2
Zhanna Antipina
(6-11, 2-11)
 
 
16   WA
12:30
4 Ostrava
Bettina Steffan
Finished 0 - 2
Irina Lavrova
(6-11, 10-12)
 
 
17   WA
13:30
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 2 - 1
Zhanna Antipina
(12-4, 10-12, 11-2)
 
 
18   WB
13:30
2 Liberec
Anja Svendsen
Finished 2 - 0
Kristina Cesnakova
(11-3, 12-7)
 
 
19   WC
13:30
3 Brno
Marina Galuzova
Finished 2 - 0
Monika Szwalek
(12-4, 11-5)
 
 
20   WD
13:30
4 Ostrava
Ilvina Nasirova
Finished 2 - 0
Helena Krivackova
(11-6, 11-9)
 
 
21   WA
15:30
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 2 - 0
Bettina Steffan
(11-2, 11-8)
 
 
22   WB
15:30
2 Liberec
Elzbieta Mielczarek
Finished 2 - 0
Anja Svendsen
(12-8, 12-2)
 
 
23   WC
15:30
3 Brno
Tanja Oranic
Finished 1 - 2
Marina Galuzova
(12-8, 10-13, 6-12)
 
 
24   WD
15:30
4 Ostrava
Birgit Riester
Finished 2 - 0
Ilvina Nasirova
(11-8, 11-9)
 
 
25   WA
16:30
1 Praha
Irina Lavrova
Finished 2 - 0
Pasqualina Da Pozzo
(11-0, 11-3)
 
 
26   WB
16:30
2 Liberec
Kristina Cesnakova
Finished 1 - 2
Rita Duetsch
(9-11, 11-4, 2-11)
 
 
27   WC
16:30
3 Brno
Monika Szwalek
Finished 2 - 0
Emily Leeman
(11-6, 11-6)
 
 
28   WD
16:30
4 Ostrava
Helena Krivackova
Finished 2 - 0
Monika Zarczuk
(12-7, 12-2)
 
 

Second round

Fri 9.3.2018
29   WI
09:30
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 2 - 0
Monika Szwalek
(12-8, 11-4)
 
 
30   WI
09:30
2 Liberec
Marina Galuzova
Finished 2 - 0
Anja Svendsen
(12-6, 11-9)
 
 
31   WI
09:30
3 Brno
Ilvina Nasirova
Finished 2 - 0
Bettina Steffan
(12-10, 11-4)
 
 
32   WJ
09:30
4 Ostrava
Rita Duetsch
Finished 2 - 1
Helena Krivackova
(11-14, 11-7, 11-2)
 
 
09:30
5 Pilsen
Kristina Cesnakova
Finished 2 - 0
Monika Zarczuk
(12-3, 11-3)
 
 
34   WJ
10:30
1 Praha
Elzbieta Mielczarek
Finished 2 - 0
Helena Krivackova
(12-2, 11-0)
 
 
35   WJ
10:30
2 Liberec
Birgit Riester
Finished 2 - 0
Irina Lavrova
(11-5, 11-7)
 
 
36   WJ
10:30
3 Brno
Tanja Oranic
Finished 2 - 0
Rita Duetsch
(11-3, 12-4)
 
 
37   WI
10:30
4 Ostrava
Bettina Steffan
Finished 0 - 2
Monika Szwalek
(4-12, 8-11)
 
 
10:30
5 Pilsen
Pasqualina Da Pozzo
Finished 1 - 2
Emily Leeman
(7-11, 12-10, 3-12)
 
 
39   WI
11:30
1 Praha
Anja Svendsen
Finished 1 - 2
Jaana Pesari
(11-9, 3-11, 6-11)
 
 
40   WI
11:30
2 Liberec
Bettina Steffan
Finished 1 - 2
Marina Galuzova
(0-12, 13-10, 10-13)
 
 
41   WI
11:30
3 Brno
Monika Szwalek
Finished 0 - 2
Ilvina Nasirova
(11-14, 7-11)
 
 
42   WJ
11:30
4 Ostrava
Tanja Oranic
Finished 2 - 0
Irina Lavrova
(12-0, 11-1)
 
 
11:30
5 Pilsen
Monika Zarczuk
Finished 0 - 2
Zhanna Antipina
(2-11, 6-11)
 
 
44   WJ
12:30
1 Praha
Irina Lavrova
Finished 0 - 2
Elzbieta Mielczarek
(2-12, 5-11)
 
 
45   WJ
12:30
2 Liberec
Rita Duetsch
Finished 0 - 2
Birgit Riester
(0-12, 2-12)
 
 
46   WJ
12:30
3 Brno
Helena Krivackova
Finished 0 - 2
Tanja Oranic
(2-12, 3-12)
 
 
47   WI
12:30
4 Ostrava
Ilvina Nasirova
Finished 2 - 1
Anja Svendsen
(11-6, 4-11, 11-8)
 
 
12:30
5 Pilsen
Pasqualina Da Pozzo
Finished 1 - 2
Kristina Cesnakova
(2-11, 11-1, 0-11)
 
 
49   WI
13:30
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 2 - 1
Bettina Steffan
(9-11, 11-3, 11-4)
 
 
50   WI
13:30
2 Liberec
Marina Galuzova
Finished 2 - 0
Ilvina Nasirova
(11-4, 11-2)
 
 
51   WI
13:30
3 Brno
Anja Svendsen
Finished 2 - 0
Monika Szwalek
(11-8, 12-5)
 
 
52   WJ
15:30
1 Praha
Elzbieta Mielczarek
Finished 2 - 0
Rita Duetsch
(11-4, 11-2)
 
 
53   WJ
15:30
2 Liberec
Birgit Riester
Finished 0 - 2
Tanja Oranic
(3-11, 6-11)
 
 
54   WJ
15:30
3 Brno
Irina Lavrova
Finished 1 - 2
Helena Krivackova
(5-11, 12-8, 6-11)
 
 
55   WI
15:30
4 Ostrava
Jaana Pesari
Finished 2 - 0
Marina Galuzova
(12-2, 12-1)
 
 
56   WI
16:30
1 Praha
Ilvina Nasirova
Finished 1 - 2
Jaana Pesari
(11-7, 6-11, 0-11)
 
 
57   WI
16:30
2 Liberec
Monika Szwalek
Finished 1 - 2
Marina Galuzova
(12-6, 10-12, 4-12)
 
 
58   WI
16:30
3 Brno
Bettina Steffan
Finished 2 - 0
Anja Svendsen
(11-8, 11-9)
 
 
59   WJ
16:30
4 Ostrava
Tanja Oranic
Finished 2 - 0
Elzbieta Mielczarek
(11-6, 11-9)
 
 
60   WJ
16:30
5 Pilsen
Helena Krivackova
Finished 0 - 2
Birgit Riester
(1-11, 8-11)
 
 
61   WJ
17:30
1 Praha
Rita Duetsch
Finished 1 - 2
Irina Lavrova
(10-12, 11-7, 6-12)
 
 
62   WJ
13:30
4 Ostrava
Elzbieta Mielczarek
Finished 2 - 1
Birgit Riester
(11-6, 8-11, 11-4)
 
 
Sat 10.3.2018
10:30
2 Liberec
Monika Zarczuk
Finished 0 - 2
Pasqualina Da Pozzo
(0-12, 5-12)
 
 
12:30
3 Brno
Kristina Cesnakova
Finished 0 - 2
Emily Leeman
(6-12, 7-11)
 
 
12:30
4 Ostrava
Zhanna Antipina
Finished 2 - 0
Pasqualina Da Pozzo
(11-5, 12-2)
 
 
13:30
2 Liberec
Emily Leeman
Finished 2 - 0
Monika Zarczuk
(12-1, 14-11)
 
 
13:30
3 Brno
Zhanna Antipina
Finished 2 - 0
Kristina Cesnakova
(11-3, 12-6)
 
 
14:30
2 Liberec
Emily Leeman
Finished 0 - 2
Zhanna Antipina
(1-11, 4-11)
 
 

Women Quarterfinals

Sat 10.3.2018
69   W QF1
09:00
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 3 - 0
Rita Duetsch
(11-0, 12-1, 11-4)
 
 
70   W QF2
09:00
2 Liberec
Tanja Oranic
Finished 3 - 1
Anja Svendsen
(11-0, 10-12, 12-4, 12-7)
 
 
71   W QF3
09:00
3 Brno
Marina Galuzova
Finished 3 - 0
Birgit Riester
(11-0, 12-7, 11-7)
 
 
72   W QF4
09:00
4 Ostrava
Elzbieta Mielczarek
Finished 3 - 1
Ilvina Nasirova
(11-5, 11-9, 10-12, 12-8)
 
 

Women Placements 5-8 play-off matches

Sat 10.3.2018
11:00
3 Brno
Rita Duetsch
Finished 0 - 2
Ilvina Nasirova
(2-12, 8-12)
 
 
11:00
4 Ostrava
Anja Svendsen
Finished 2 - 1
Birgit Riester
(12-4, 10-13, 11-5)
 
 

Women Semifinals

Sat 10.3.2018
75   W SF1
11:00
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 3 - 0
Elzbieta Mielczarek
(12-5, 11-8, 13-10)
 
 
76   W SF2
11:00
2 Liberec
Tanja Oranic
Finished 1 - 3
Marina Galuzova
(3-11, 11-0, 2-11, 0-12)
 
 

Women Placements 5-17

Sat 10.3.2018
12:00
4 Ostrava
Bettina Steffan
Finished 1 - 2
Irina Lavrova
(5-12, 11-9, 11-13)
 
 
12:00
3 Brno
Monika Szwalek
Finished 2 - 0
Helena Krivackova
(11-0, 11-2)
 
 
12:30
1 Praha
Rita Duetsch
Finished 0 - 2
Birgit Riester
(6-11, 8-11)
 
 
12:30
2 Liberec
Ilvina Nasirova
Finished 0 - 2
Anja Svendsen
(8-11, 8-12)
 
 

Women Finals

Sat 10.3.2018
15:00
1 Praha
Elzbieta Mielczarek
Finished 3 - 2
Tanja Oranic
(11-1, 11-3, 9-11, 6-12, 11-6)
 
 
82   W Final
16:30
1 Praha
Jaana Pesari
Finished 3 - 0
Marina Galuzova
(12-3, 12-7, 12-3)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com