Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2018

7.3. - 11.3.2018 Hotel Svornost | Czech Republic

Men Competition
Schedule

First round

Thu 8.3.2018
1   MA
15:00
3 Brno
Peter Zidar
Finished 1 - 2
Denis Repa
(12-7, 7-11, 8-11)
 
 
2   MB
15:00
4 Ostrava
Luca Liberali
Finished 2 - 0
Vladislav Lapchenko
(11-6, 11-0)
 
 
3   MC
16:00
1 Praha
Ari Lahtinen
Finished 2 - 0
Lukasz Byczkowski
(11-6, 11-6)
 
 
4   MD
16:00
2 Liberec
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Deniz Kürtoglu
(11-3, 12-2)
 
 
5   ME
16:00
3 Brno
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Miha Susman
(11-8, 12-3)
 
 
6   MF
16:00
4 Ostrava
Juha Oikarainen
Finished 2 - 0
Stefan Marcin
(12-10, 11-9)
 
 
7   MG
16:00
5 Pilsen
Pierre Bertrand
Finished 2 - 0
Dusan Milo
(12-1, 11-0)
 
 
8   MH
16:30
5 Pilsen
Pavol Kubosko
Finished 0 - 2
Jouni Viitamaki
(7-11, 5-12)
 
 
9   MA
11:00
5 Pilsen
Vladimir Polyakov
Finished 0 - 2
Peter Zidar
(8-11, 5-11)
 
 
10   MB
11:30
5 Pilsen
Jeremy Travert
Finished 0 - 2
Luca Liberali
(2-11, 3-12)
 
 
11   MC
12:00
1 Praha
Petr Bayer
Finished 0 - 2
Ari Lahtinen
(2-11, 2-11)
 
 
12   MD
12:00
2 Liberec
Ondrej Kodet
Finished 0 - 2
Krystian Kisiel
(7-12, 7-12)
 
 
13   MC
10:00
5 Pilsen
Lukasz Byczkowski
Finished 1 - 2
Petr Bayer
(11-7, 7-12, 9-12)
 
 
14   MD
10:30
5 Pilsen
Deniz Kürtoglu
Finished 0 - 2
Ondrej Kodet
(9-12, 4-11)
 
 
15   MA
13:00
1 Praha
Denis Repa
Finished 0 - 2
Vladimir Polyakov
(8-11, 5-12)
 
 
16   MB
13:00
2 Liberec
Vladislav Lapchenko
Finished 2 - 1
Jeremy Travert
(11-4, 8-12, 12-2)
 
 
17   MA
15:00
5 Pilsen
Vladimir Polyakov
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-2, 12-2)
 
 
18   MB
15:30
5 Pilsen
Jeremy Travert
Finished 2 - 0
Bertrand Laine
(11-2, 12-2)
 
 
19   MC
17:00
1 Praha
Petr Bayer
Finished 2 - 0
Tomasz Winkler
(11-4, 11-9)
 
 
20   MD
17:00
2 Liberec
Ondrej Kodet
Finished 2 - 0
Waclaw Karczewski
(11-4, 13-10)
 
 
21   ME
17:00
3 Brno
Olli Kytoviita
Finished 0 - 2
Jelle Stuer
(6-11, 9-11)
 
 
22   MF
17:00
4 Ostrava
Robert Glojnaric
Finished 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(11-5, 11-9)
 
 
23   MG
17:00
5 Pilsen
Jaromir Vospel
Finished 0 - 2
Miroslav Marcinko
(9-11, 5-12)
 
 
24   MH
17:30
1 Praha
David Hajek
Finished 2 - 0
Tomas Myslivecek
(11-5, 11-5)
 
 
25   ME
12:00
3 Brno
Olli Kytoviita
Finished 2 - 0
Adrian Sloninka
(12-7, 12-10)
 
 
26   MF
12:00
4 Ostrava
Robert Glojnaric
Finished 0 - 2
Juha Oikarainen
(8-11, 2-11)
 
 
27   MG
12:00
5 Pilsen
Jaromir Vospel
Finished 0 - 2
Pierre Bertrand
(1-11, 6-11)
 
 
28   MH
12:30
5 Pilsen
David Hajek
Finished 2 - 0
Pavol Kubosko
(12-2, 12-4)
 
 
29   MC
13:00
3 Brno
Tomasz Winkler
Finished 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(2-12, 7-11)
 
 
30   MD
13:00
4 Ostrava
Waclaw Karczewski
Finished 0 - 2
Deniz Kürtoglu
(6-11, 6-12)
 
 
31   ME
13:00
5 Pilsen
Jelle Stuer
Finished 0 - 2
Miha Susman
(6-11, 10-12)
 
 
32   MF
17:30
2 Liberec
Martin Egelund Olsen
Finished 0 - 2
Stefan Marcin
(1-11, 0-12)
 
 
33   MG
15:00
1 Praha
Miroslav Marcinko
Finished 0 - 2
Dusan Milo
(2-12, 2-11)
 
 
34   MH
15:00
2 Liberec
Tomas Myslivecek
Finished 2 - 0
Jouni Viitamaki
(11-8, 11-2)
 
 
35   MC
09:00
3 Brno
Ari Lahtinen
Finished 2 - 1
Tomasz Winkler
(12-5, 9-11, 12-1)
 
 
36   MD
09:00
4 Ostrava
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Waclaw Karczewski
(11-2, 12-0)
 
 
37   ME
09:00
5 Pilsen
Adrian Sloninka
Finished 2 - 0
Jelle Stuer
(12-3, 12-10)
 
 
38   MF
09:30
5 Pilsen
Juha Oikarainen
Finished 2 - 0
Martin Egelund Olsen
(11-4, 11-7)
 
 
39   MG
10:00
1 Praha
Pierre Bertrand
Finished 2 - 0
Miroslav Marcinko
(11-9, 11-3)
 
 
40   MH
10:00
2 Liberec
Pavol Kubosko
Finished 2 - 1
Tomas Myslivecek
(7-11, 12-9, 12-6)
 
 
41   MA
10:00
3 Brno
Antonio Michienzi
Finished 0 - 2
Peter Zidar
(6-12, 0-11)
 
 
42   MB
10:00
4 Ostrava
Bertrand Laine
Finished 0 - 2
Luca Liberali
(2-11, 2-11)
 
 
43   ME
11:00
1 Praha
Miha Susman
Finished 2 - 1
Olli Kytoviita
(6-11, 11-6, 12-4)
 
 
44   MF
11:00
2 Liberec
Stefan Marcin
Finished 2 - 0
Robert Glojnaric
(11-9, 11-5)
 
 
45   MG
11:00
3 Brno
Dusan Milo
Finished 2 - 1
Jaromir Vospel
(13-10, 5-11, 11-6)
 
 
46   MH
11:00
4 Ostrava
Jouni Viitamaki
Finished 2 - 0
David Hajek
(11-6, 11-9)
 
 
47   MA
09:00
1 Praha
Denis Repa
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-5, 12-1)
 
 
48   MB
09:00
2 Liberec
Vladislav Lapchenko
Finished 2 - 0
Bertrand Laine
(11-5, 11-3)
 
 

Second round

Fri 9.3.2018
49   MI
16:00
3 Brno
Peter Zidar
Finished 2 - 0
Adrian Sloninka
(11-9, 11-3)
 
 
50   MJ
16:00
4 Ostrava
Luca Liberali
Finished 2 - 0
Juha Oikarainen
(11-4, 11-1)
 
 
51   MK
16:00
5 Pilsen
Ari Lahtinen
Finished 1 - 2
Pierre Bertrand
(12-6, 9-11, 3-11)
 
 
52   ML
17:00
1 Praha
Krystian Kisiel
Finished 2 - 1
Jouni Viitamaki
(7-12, 12-10, 11-5)
 
 
53   MM
17:00
2 Liberec
Denis Repa
Finished 1 - 2
Lukasz Byczkowski
(12-5, 8-11, 5-11)
 
 
54   MN
17:00
3 Brno
Jeremy Travert
Finished 1 - 2
Deniz Kürtoglu
(12-8, 6-12, 4-12)
 
 
55   MO
17:00
4 Ostrava
Tomas Myslivecek
Finished 0 - 2
Martin Egelund Olsen
(5-12, 8-11)
 
 
56   MP
17:00
5 Pilsen
Jaromir Vospel
Finished 2 - 1
Olli Kytoviita
(7-11, 11-8, 11-9)
 
 
57   MI
17:30
2 Liberec
David Hajek
Finished 2 - 0
Ondrej Kodet
(13-10, 12-9)
 
 
58   MJ
17:30
3 Brno
Dusan Milo
Finished 2 - 1
Petr Bayer
(12-7, 7-12, 11-7)
 
 
59   MK
17:30
4 Ostrava
Stefan Marcin
Finished 2 - 0
Vladislav Lapchenko
(12-6, 11-6)
 
 
60   ML
18:00
1 Praha
Miha Susman
Finished 0 - 2
Vladimir Polyakov
(6-12, 5-12)
 
 
61   MM
17:30
5 Pilsen
Jelle Stuer
Finished 2 - 1
Miroslav Marcinko
(10-12, 11-4, 12-5)
 
 
62   MN
18:00
2 Liberec
Robert Glojnaric
Finished 1 - 2
Pavol Kubosko
(12-8, 9-11, 1-11)
 
 
63   MO
16:00
1 Praha
Waclaw Karczewski
Finished 2 - 0
Bertrand Laine
(13-10, 12-4)
 
 
64   MP
11:00
5 Pilsen
Tomasz Winkler
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-5, 11-1)
 
 
65   MI
12:00
2 Liberec
David Hajek
Finished 0 - 2
Peter Zidar
(6-11, 8-11)
 
 
66   MJ
12:00
3 Brno
Dusan Milo
Finished 0 - 2
Luca Liberali
(0-12, 4-11)
 
 
67   MK
12:00
4 Ostrava
Stefan Marcin
Finished 0 - 2
Ari Lahtinen
(10-12, 8-11)
 
 
68   ML
12:00
5 Pilsen
Miha Susman
Finished 1 - 2
Krystian Kisiel
(11-8, 8-12, 3-11)
 
 
69   MM
13:00
1 Praha
Jelle Stuer
Finished 2 - 0
Denis Repa
(11-7, 11-9)
 
 
70   MN
13:00
2 Liberec
Robert Glojnaric
Finished 2 - 1
Jeremy Travert
(2-11, 13-11, 14-11)
 
 
71   MO
13:00
3 Brno
Waclaw Karczewski
Finished 2 - 1
Tomas Myslivecek
(12-9, 9-11, 13-10)
 
 
72   MP
13:00
4 Ostrava
Tomasz Winkler
Finished 0 - 2
Jaromir Vospel
(9-12, 10-12)
 
 
73   MI
13:00
5 Pilsen
Ondrej Kodet
Finished 0 - 2
Adrian Sloninka
(9-11, 9-12)
 
 
74   MJ
15:00
1 Praha
Petr Bayer
Finished 0 - 2
Juha Oikarainen
(10-12, 7-12)
 
 
75   MK
15:00
2 Liberec
Vladislav Lapchenko
Finished 0 - 2
Pierre Bertrand
(7-12, 8-11)
 
 
76   ML
15:00
3 Brno
Vladimir Polyakov
Finished 1 - 2
Jouni Viitamaki
(12-9, 11-13, 10-12)
 
 
77   MM
15:00
4 Ostrava
Miroslav Marcinko
Finished 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(7-11, 0-11)
 
 
78   MN
15:00
5 Pilsen
Pavol Kubosko
Finished 2 - 0
Deniz Kürtoglu
(12-10, 11-8)
 
 
79   MI
09:00
1 Praha
Peter Zidar
Finished 2 - 0
Ondrej Kodet
(11-8, 12-4)
 
 
80   MJ
09:00
2 Liberec
Luca Liberali
Finished 2 - 0
Petr Bayer
(11-5, 13-10)
 
 
81   MK
09:00
3 Brno
Ari Lahtinen
Finished 2 - 0
Vladislav Lapchenko
(11-6, 11-1)
 
 
82   ML
09:00
4 Ostrava
Krystian Kisiel
Finished 1 - 2
Vladimir Polyakov
(11-6, 5-11, 3-11)
 
 
83   MM
09:00
5 Pilsen
Denis Repa
Finished 2 - 0
Miroslav Marcinko
(12-6, 12-9)
 
 
84   MN
10:00
1 Praha
Jeremy Travert
Finished 1 - 2
Pavol Kubosko
(12-6, 3-11, 10-12)
 
 
85   MI
10:00
4 Ostrava
Adrian Sloninka
Finished 2 - 1
David Hajek
(9-12, 11-8, 13-11)
 
 
86   MJ
10:00
5 Pilsen
Juha Oikarainen
Finished 2 - 0
Dusan Milo
(11-6, 11-4)
 
 
87   MK
11:00
1 Praha
Pierre Bertrand
Finished 1 - 2
Stefan Marcin
(9-12, 11-4, 8-11)
 
 
88   ML
11:00
2 Liberec
Jouni Viitamaki
Finished 2 - 1
Miha Susman
(9-12, 11-8, 12-9)
 
 
89   MM
11:00
3 Brno
Lukasz Byczkowski
Finished 2 - 0
Jelle Stuer
(11-2, 11-0)
 
 
90   MN
11:00
4 Ostrava
Deniz Kürtoglu
Finished 0 - 2
Robert Glojnaric
(10-12, 3-11)
 
 
91   MO
10:00
2 Liberec
Bertrand Laine
Finished 1 - 2
Tomas Myslivecek
(11-9, 2-11, 2-11)
 
 
92   MP
10:00
3 Brno
Antonio Michienzi
Finished 1 - 2
Jaromir Vospel
(11-7, 4-12, 8-12)
 
 
93   MO
11:00
2 Liberec
Martin Egelund Olsen
Finished 2 - 0
Waclaw Karczewski
(12-10, 11-9)
 
 
94   MP
12:00
1 Praha
Olli Kytoviita
Finished 2 - 0
Tomasz Winkler
(11-1, 12-6)
 
 
95   MO
13:30
5 Pilsen
Martin Egelund Olsen
Finished 0 - 2
Bertrand Laine
(12-14, 10-13)
 
 
96   MP
16:00
2 Liberec
Olli Kytoviita
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-0, 11-6)
 
 

Men Quarterfinals

Sat 10.3.2018
97   M QF1
09:45
1 Praha
Peter Zidar
Finished 3 - 0
Jouni Viitamaki
(11-4, 12-2, 12-9)
 
 
98   M QF2
09:45
2 Liberec
Luca Liberali
Finished 3 - 1
Pierre Bertrand
(12-8, 11-2, 5-11, 11-7)
 
 
99   M QF3
09:45
3 Brno
Ari Lahtinen
Finished 1 - 3
Juha Oikarainen
(6-12, 1-12, 11-4, 6-11)
 
 
100   M QF4
09:45
4 Ostrava
Vladimir Polyakov
Finished 0 - 3
Adrian Sloninka
(4-11, 2-11, 6-12)
 
 

Men Placements 5-8 play-off matches

Sat 10.3.2018
11:30
3 Brno
Jouni Viitamaki
Finished 1 - 2
Vladimir Polyakov
(12-5, 1-11, 5-11)
 
 
11:30
5 Pilsen
Pierre Bertrand
Finished 2 - 1
Ari Lahtinen
(11-2, 7-11, 11-6)
 
 

Men Semifinals

Sat 10.3.2018
103   M SF1
11:45
1 Praha
Peter Zidar
Finished 3 - 2
Adrian Sloninka
(12-3, 12-7, 9-11, 6-11, 11-7)
 
 
104   M SF2
11:45
2 Liberec
Luca Liberali
Finished 3 - 0
Juha Oikarainen
(11-5, 11-9, 11-6)
 
 

Men Placements 13-16 play-off matches

Sat 10.3.2018
09:00
5 Pilsen
Ondrej Kodet
Finished 0 - 2
Miha Susman
(9-11, 3-11)
 
 
09:30
5 Pilsen
Petr Bayer
Finished 2 - 1
Vladislav Lapchenko
(7-12, 11-4, 13-11)
 
 

Men Placements 9-12 play-off matches

Sat 10.3.2018
10:00
5 Pilsen
David Hajek
Finished 2 - 1
Krystian Kisiel
(11-8, 6-11, 12-9)
 
 
10:30
1 Praha
Dusan Milo
Finished 0 - 2
Stefan Marcin
(2-11, 9-12)
 
 

Men Placements 5-32

Sat 10.3.2018
10:30
5 Pilsen
Bertrand Laine
Finished 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-5, 11-2)
 
 
10:30
3 Brno
Tomas Myslivecek
Finished 2 - 0
Tomasz Winkler
(11-6, 11-4)
 
 
11:00
5 Pilsen
Waclaw Karczewski
Finished 1 - 2
Olli Kytoviita
(5-11, 11-8, 8-12)
 
 
11:30
4 Ostrava
Martin Egelund Olsen
Finished 1 - 2
Jaromir Vospel
(11-7, 4-12, 6-12)
 
 
12:00
5 Pilsen
Miroslav Marcinko
Finished 0 - 2
Jeremy Travert
(2-11, 2-11)
 
 
12:30
5 Pilsen
Denis Repa
Finished 2 - 1
Deniz Kürtoglu
(4-11, 12-9, 12-6)
 
 
13:00
2 Liberec
Jelle Stuer
Finished 0 - 2
Robert Glojnaric
(10-13, 10-12)
 
 
13:00
5 Pilsen
Lukasz Byczkowski
Finished 2 - 1
Pavol Kubosko
(12-8, 7-11, 12-5)
 
 
13:00
4 Ostrava
Ondrej Kodet
Finished 0 - 2
Vladislav Lapchenko
(9-11, 3-11)
 
 
13:00
3 Brno
Miha Susman
Finished 2 - 1
Petr Bayer
(11-9, 6-12, 11-3)
 
 
13:00
1 Praha
Krystian Kisiel
Finished 2 - 0
Dusan Milo
(12-8, 11-4)
 
 
13:30
4 Ostrava
David Hajek
Finished 2 - 1
Stefan Marcin
(6-12, 17-14, 11-5)
 
 
13:30
5 Pilsen
Jouni Viitamaki
Finished 0 - 2
Ari Lahtinen
(9-12, 7-12)
 
 
13:30
1 Praha
Vladimir Polyakov
Finished 1 - 2
Pierre Bertrand
(7-12, 11-4, 3-11)
 
 

Men Finals

Sat 10.3.2018
15:45
1 Praha
Adrian Sloninka
Finished 3 - 0
Juha Oikarainen
(11-6, 11-5, 11-4)
 
 
124   M Final
17:15
1 Praha
Peter Zidar
Finished 3 - 1
Luca Liberali
(13-11, 11-13, 12-7, 11-6)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com