Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Lukko U13 Ermail-turnaus

24.5. - 25.5.2025 Rauma | Suomi

U13 Ermail-Turnaus Lauantaina 24.5.- Sunnuntaina 25.5.2025

Tärkeitä ohjeita

Huolehtikaa, että pelaajat riisuvat kenkänsä pukukoppien ulkopuolella oleviin telineisiin aina, kun menevät pukkariin. Pukkarista jäälle voi kulkea ilman teräsuojia, koska pukkarit ja jäänpuoleinen käytävä ovat puhtaat.

Kokonaispeliaika otteluissa siis 60min, olen ohjeistanut kuuluttamaan 2min ennen kokonaispeliajan loppua, ja käyttämään vähän pelisilmää, eli ei soiteta summeria, jos joku yksin läpi tai maalipaikassa.

Käpylä pelaa kaikki pelit sinisellä paidalla, muuten aina otteluohjelman mukaan kotijoukkue tumma paita ja vierasjoukkue vaalea paita.

Olkaa 5min ennen ottelun alkamisaikaa valmiina kaukalon laidalla, ja jäälle saa mennä heti kun edellinen peli päättyy (huudot voi hoitaa vaikka toiset joukkueet tulevat jo jäälle) tai jääkone poistuu ja isot ovet on suljettu. 

Ottelu voi alkaa jo muutama minuutti ennen otteluohjelmaan merkittyä alkamisaikaa, jos kaikki on valmiina.

Kulku vaihtoaitioihin yleensä jään kautta, jäänajon jälkeen lähempään vaihtoaitioon voi kulkea suoraan. Vaihtoaitioitten välissä olevan Toimitsijakopin läpi ei kulkua.

Satakunnan pelastuslaitoksen ensihoitoyksikkö päivystää 500m päässä hallista, hätätapauksessa soita 112.

Turnaustoimistossa on ensiaputarvikkeita ja lääkkeitä pieniin vammoihin.

Maalivahdit saavat vaihdella AAA-AA-A välillä. Maalivahdin täytyy pelata ainakin yksi alkusarjan peli, jotta on edustuskelpoinen ko. joukkueen jatkosarjapelissä. Loukkaantumistapauksessa poikkeukset mahdollisia mutta näistä sovittava erikseen turnausjärjestäjän kanssa.

Emme kuuluta kokoonpanoja otteluiden aluissa.

Erien välissä ei vaihdeta päätyjä.

HUOM! Ruokailuaikataulu on tiivis ja istumapaikkoja rajallisesti, joten täyttäkää pöydät aina peliryhmällänne. Ja syömisen jälkeen antakaa tilaa, jos uusia tulijoita on. (kahvit voi napata mukaan)

 

 

Yhteystiedot: 

Joukkueenjohtajat

Mikko Vänttinen, jojo2.lukko13@juniorilukko.fi +358 400 685 555

Juho Suoramaa, jojo1.lukko13@juniorilukko.fi +358 44 9844493

GameResultsOnline.com
© 2025 GameResultsOnline.com