Powered by
GameResultsOnline.com
tournament management
English
Finnish
Amber of Liepaja 2023
13.7. - 15.7.2023 Palmbeach, Florida, Miami, Haiti, Bali | Latvia
Men competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Women competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Team competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Men competition
Women competition
Team competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Group C
Men competition
Groups & Standings
Group C
Player
G
W
L
GF-GA
+/-
Pts
1
Pierre Bertrand (FRA)
4
4
0
98 - 52
46
4
2
Jouni Viitamäki (FIN)
4
3
1
84 - 60
24
3
3
Petr Bayer (CZE)
4
2
2
66 - 78
-12
2
4
Robert Lätt (EST)
4
1
3
85 - 91
-6
1
5
Anis Benmansour (FRA)
4
0
4
39 - 91
-52
0
Ranking of teams in groups will be determined by following rules:1) Points 2) Head-to-head points 3) Head-to-head sets +/- 4) Head-to-head sets won 5) Sets won 6) Set points +/- 7) Dice
Men competition
Schedule
First Round
Thu 13.7.2023
3
Group C
08:30
Miami
Anis Benmansour (FRA)
Anis Benmansour (FRA)
Finished
0 - 2
Pierre Bertrand (FRA)
Pierre Bertrand (FRA)
(0-11, 0-11)
Kalewi Aittola (FIN)
7
Group C
08:55
Florida
Petr Bayer (CZE)
Petr Bayer (CZE)
Finished
0 - 2
Jouni Viitamäki (FIN)
Jouni Viitamäki (FIN)
(3-11, 4-11)
Artūrs Būda (LAT)
15
Group C
10:10
Florida
Robert Lätt (EST)
Robert Lätt (EST)
Finished
2 - 0
Anis Benmansour (FRA)
Anis Benmansour (FRA)
(11-8, 12-4)
Giuseppe Folino (ITA)
18
Group C
10:35
Bali
Pierre Bertrand (FRA)
Pierre Bertrand (FRA)
Finished
2 - 0
Petr Bayer (CZE)
Petr Bayer (CZE)
(12-3, 11-8)
Alwin Kempen (NED) (Head referee)
27
Group C
11:50
Palmbeach
Pierre Bertrand (FRA)
Pierre Bertrand (FRA)
Finished
2 - 1
Robert Lätt (EST)
Robert Lätt (EST)
(12-10, 8-11, 11-4)
Giuseppe Folino (ITA)
30
Group C
12:15
Haiti
Jouni Viitamäki (FIN)
Jouni Viitamäki (FIN)
Finished
2 - 0
Anis Benmansour (FRA)
Anis Benmansour (FRA)
(11-3, 12-10)
Dāvids Eļjaševics (LAT)
36
Group C
14:00
Palmbeach
Robert Lätt (EST)
Robert Lätt (EST)
Finished
0 - 2
Petr Bayer (CZE)
Petr Bayer (CZE)
(8-11, 11-14)
Artūrs Būda (LAT)
39
Group C
14:50
Bali
Jouni Viitamäki (FIN)
Jouni Viitamäki (FIN)
Finished
2 - 0
Robert Lätt (EST)
Robert Lätt (EST)
(11-8, 12-10)
Dāvids Eļjaševics (LAT)
43
Group C
15:15
Haiti
Petr Bayer (CZE)
Petr Bayer (CZE)
Finished
2 - 0
Anis Benmansour (FRA)
Anis Benmansour (FRA)
(12-5, 11-9)
Artūrs Kalniņš (LAT)
50
Group C
16:30
Palmbeach
Pierre Bertrand (FRA)
Pierre Bertrand (FRA)
Finished
2 - 0
Jouni Viitamäki (FIN)
Jouni Viitamäki (FIN)
(11-9, 11-7)
Dāvids Eļjaševics (LAT)
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2024 GameResultsOnline.com