Lauri Markkanen Tournament 2019 LAURI MARKKANEN TOURNAMENT 2019
11.5. - 12.5.2019 Gradia Harju, Kilpisen Koulu, JYU Liikunta, Gradia Viitaniemi, Kypärämäen Koulu, Hipposhalli, Monitoimitalo, Viitanimen Koulu | Suomi

Pojat 09-11 Fun

Alkusarja

Lauantai 11.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
115:15Lohko AHipposhalli, Hipposhalli 1HoNsU White8-71Feeniks BasketPäättynyt
215:15Lohko BHipposhalli, Hipposhalli 2MUPO58-15Linkki KuopioPäättynyt
315:15Lohko CHipposhalli, Hipposhalli 3Karhu Basket Orange8-38Kangasalan UrheilijatPäättynyt
415:15Lohko DHipposhalli, Hipposhalli 4RaPy Keltainen34-22KlaNMKYPäättynyt
516:45Lohko AHipposhalli, Hipposhalli 1Rekolan Urheilijat50-4HoNsU WhitePäättynyt
616:45Lohko BHipposhalli, Hipposhalli 2Karhu Basket Black12-67MUPOPäättynyt
716:45Lohko CHipposhalli, Hipposhalli 3ONMKY Red34-15Karhu Basket OrangePäättynyt
816:45Lohko DHipposhalli, Hipposhalli 4Korikobrat Valkoinen60-7RaPy KeltainenPäättynyt
918:15Lohko AHipposhalli, Hipposhalli 1Feeniks Basket29-31Rekolan UrheilijatPäättynyt
1018:15Lohko BHipposhalli, Hipposhalli 2Linkki Kuopio40-28Karhu Basket BlackPäättynyt
1118:15Lohko CHipposhalli, Hipposhalli 3Kangasalan Urheilijat48-12ONMKY RedPäättynyt
1218:15Lohko DHipposhalli, Hipposhalli 4KlaNMKY12-79Korikobrat ValkoinenPäättynyt

Puolivälierät

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1310:00Puolivälierä 1Hipposhalli, Hipposhalli 1Rekolan Urheilijat60-14Linkki KuopioPäättynyt
1410:00Puolivälierä 2Hipposhalli, Hipposhalli 2Kangasalan Urheilijat34-9RaPy KeltainenPäättynyt
1510:00Puolivälierä 3Hipposhalli, Hipposhalli 3MUPO11-47Feeniks BasketPäättynyt
1610:00Puolivälierä 4Hipposhalli, Hipposhalli 4Korikobrat Valkoinen62-2ONMKY RedPäättynyt

Sijat 9-12

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1711:30Sijat 9-12 1Hipposhalli, Hipposhalli 3HoNsU White32-14Karhu Basket BlackPäättynyt
1811:30Sijat 9-12 2Hipposhalli, Hipposhalli 4Karhu Basket Orange12-39KlaNMKYPäättynyt

Välierät

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1911:30Välierä 1Hipposhalli, Hipposhalli 1Rekolan Urheilijat48-4Kangasalan UrheilijatPäättynyt
2011:30Välierä 2Hipposhalli, Hipposhalli 2Feeniks Basket48-37Korikobrat ValkoinenPäättynyt

Sijat 5-8

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2113:00Sijat 5-8 1Hipposhalli, Hipposhalli 1Linkki Kuopio5-58RaPy KeltainenPäättynyt
2213:00Sijat 5-8 2Hipposhalli, Hipposhalli 2MUPO33-16ONMKY RedPäättynyt

Sijat 11-12

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2313:00Sijat 11-12Hipposhalli, Hipposhalli 3Karhu Basket Black12-18Karhu Basket OrangePäättynyt
2413:00Sijat 9-10Hipposhalli, Hipposhalli 4HoNsU White16-20KlaNMKYPäättynyt

Pronssi & Finaali

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2513:45PronssiotteluHipposhalli, Hipposhalli 2Kangasalan Urheilijat27-53Korikobrat ValkoinenPäättynyt
2613:45FinaaliHipposhalli, Hipposhalli 1Rekolan Urheilijat34-22Feeniks BasketPäättynyt