Lauri Markkanen Tournament 2019 LAURI MARKKANEN TOURNAMENT 2019
11.5. - 12.5.2019 Gradia Harju, Kilpisen Koulu, JYU Liikunta, Gradia Viitaniemi, Kypärämäen Koulu, Hipposhalli, Monitoimitalo, Viitanimen Koulu | Suomi

Pojat 05-06 Fun

Alkusarja

Lauantai 11.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
110:00Lohko AGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1HoNsU7-93RoNMKYPäättynyt
210:00Lohko BGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Huima79-34EBT WhitePäättynyt
311:00Lohko CGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1Linkki33-18EBT BlackPäättynyt
411:00Lohko DGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Kangasalan Urheilijat 0624-33Korikobrat WhitePäättynyt
512:00Lohko AGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1LoU Basket57-19HoNsUPäättynyt
612:00Lohko BGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1MiNMKY20-101HuimaPäättynyt
713:00Lohko CGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1ONMKY14-48LinkkiPäättynyt
813:00Lohko DGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Feeniks Basket40-24Kangasalan Urheilijat 06Päättynyt
914:00Lohko AGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1RoNMKY65-21LoU BasketPäättynyt
1014:00Lohko BGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1EBT White47-32MiNMKYPäättynyt
1115:00Lohko CGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1EBT Black74-17ONMKYPäättynyt
1215:00Lohko DGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Korikobrat White41-39Feeniks BasketPäättynyt

Puolivälierät

Lauantai 11.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1317:00Puolivälierä 1Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1RoNMKY74-28EBT WhitePäättynyt
1417:00Puolivälierä 2Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Linkki39-75Feeniks BasketPäättynyt
1518:00Puolivälierä 3Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1Huima62-26LoU BasketPäättynyt
1618:00Puolivälierät 4Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Korikobrat White70-24EBT BlackPäättynyt

Välierät

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1710:00Välierä 1Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1RoNMKY55-30Feeniks BasketPäättynyt
1810:00Välierä 2Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Huima44-35Korikobrat WhitePäättynyt

Pronssi & Finaali

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1914:00PronssiotteluGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Feeniks Basket45-53Korikobrat WhitePäättynyt
2014:00FinaaliGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1RoNMKY35-31HuimaPäättynyt

Sijat 9-12

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2109:00Sijat 9-12 1Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1HoNsU27-58MiNMKYPäättynyt
2209:00Sijat 9-12 2Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1ONMKY16-86Kangasalan Urheilijat 06Päättynyt

Sijat 9-12 2

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2312:00Sijat 9-10Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1MiNMKY30-63Kangasalan Urheilijat 06Päättynyt
2412:00Sijat 11-12Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1HoNsU39-41ONMKYPäättynyt

Sijat 5-8 1

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2511:00Sijat 5-8 1Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1EBT White28-32LinkkiPäättynyt
2611:00Sijat 5-8 2Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1LoU Basket37-47EBT BlackPäättynyt

Sijat 5-6

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2713:00Sijat 5-6Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1Linkki20-49EBT BlackPäättynyt

Sijat 7-8

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
2813:00Sijat 7-8Gradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1EBT White49-39LoU BasketPäättynyt