Lauri Markkanen Tournament 2019 LAURI MARKKANEN TOURNAMENT 2019
11.5. - 12.5.2019 Gradia Harju, Kilpisen Koulu, JYU Liikunta, Gradia Viitaniemi, Kypärämäen Koulu, Hipposhalli, Monitoimitalo, Viitanimen Koulu | Suomi

Pojat 05-06 Elite

Alkusarja

Lauantai 11.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
109:00Lohko AKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluHoNsU White38-49SäyRiPäättynyt
210:00Lohko BKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluHoNsU Red38-51Beat BasketPäättynyt
311:00Lohko AKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluPuHu Juniorit64-50Lapin KarhutPäättynyt
412:00Lohko BKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluLoU Basket59-22ONMKYPäättynyt
513:00Lohko AKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluPuHu Juniorit29-30HoNsU WhitePäättynyt
614:00Lohko BKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluLoU Basket58-22HoNsU RedPäättynyt
715:00Lohko AKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluLapin Karhut43-59SäyRiPäättynyt
816:00Lohko BKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluONMKY31-55Beat BasketPäättynyt
917:00Lohko AKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluHoNsU White53-52Lapin KarhutPäättynyt
1018:00Lohko BKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluHoNsU Red42-33ONMKYPäättynyt
1119:00Lohko AGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi D1SäyRi58-57PuHu JunioritPäättynyt
1219:00Lohko BGradia Viitaniemi, Gradia Viitaniemi B1Beat Basket44-52LoU BasketPäättynyt

Välierät

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1309:00Välierä 1Kypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluSäyRi74-31Beat BasketPäättynyt
1410:00Välierä 2Kypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluLoU Basket42-35HoNsU WhitePäättynyt

Sijat 5-8

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1511:00Sijat 7-8Kypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluLapin Karhut42-32ONMKYPäättynyt
1612:00Sijat 5-6Kypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluPuHu Juniorit37-47HoNsU RedPäättynyt

Pronssi & Finaali

Sunnuntai 12.5.2019
AikaLohkoPaikkaJoukkueTulosJoukkueTila
1713:00PronssiotteluKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluBeat Basket29-41HoNsU WhitePäättynyt
1814:00FinaaliKypärämäen Koulu, Kypärämäen KouluSäyRi32-40LoU BasketPäättynyt